Strażnicy miejscy kontra szpitalni palacze papierosów

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku ma dość palaczy na terenie placówki  i zamierza z nimi walczyć. O pomoc zwróciła się do komendanta straży miejskiej. Municypalni kontrolują szpital, a tym, których przyłapią na papierosie, grozi grzywna do 500 złotych.

Choć na terenie szpitala obowiązuje zakaz palenia, o czym informują między innymi zawieszone tablice, personel pacjenci i odwiedzający bliskich często łamią przepisy i oddają się nałogowi chociażby w toaletach.

Dyrekcja placówki, która dostawała w tej sprawie wiele skarg, postanowiła walczyć z palaczami i zwróciła się do komendanta straży miejskiej z prośbą o podjęcie stosowanych działań w celu wyeliminowania nieprawidłowości – informuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy włocławskich municypalnych.

Strażnicy miejscy już rozpoczęli kontrolowanie terenu szpitala, zwracając uwagę na miejsca, które zwyczajowo były wykorzystywane przez palaczy. Jednocześnie dyrektor szpitala zobowiązał się do usunięcia wszelkich artefaktów służących do palenia papierosów, takich jak śmietniczki z popielnicami i samych popielniczek.

Za palenie tytoniu czy papierosów elektronicznych na terenie zakładów leczniczych podlega karze grzywny do 500 złotych.
11 komentarzy

Uwaga Ślisko!

W twz. łączniku prowadzącym z budynku głównego do między innymi pawilonu XIII jest bardzo śliska i niebezpieczna wykładzina i ktoś może się przewrócić i połamać - jest to tylko kwestią czasu- kiedy szpital będzie komuś musiał płacić odszkodowanie. Proszę się tym zainteresować i wymienić ją na antypoślizgową, druga sprawa w pawilinie XIII widoczne są pęknięcia na ścianach a przecież jest to nowy pawilon niedawno oddany do żytku z obecnie niedopuszczonym z uwagi na usterki lądowiskiem dla śmigłowców na dachu.

6 1
ID:71182

gość-26722

Zero pobłażania dla palaczy! Trafiłam na SOR z powodu ciśnienia.Po lekach i kroplówce musiałam często odwiedzać WC. A tam ciągle zajęte, bo pacjenci się odpalali. poprosiłam personel żeby zareagował.Usłyszałam: a co ja mogę?

5 1
ID:71188

Grażka

No ale proszę, przecież palenie papierosów POZA budynkiem szpitala, chyba nikomu nie szkodzi?

5 1
ID:71189

gość-31988

No zajefajnie, strażnicy miejscy ganiają palaczy w szpitalu. Absurd miesiąca!

6 1
ID:71190

obserwując

Jedną rzeczą , która mnie razi to zbytania pobłążliwość personelu w sprawach wypisywania się na własne żądanie. Przecież to uderza w szpital rykoszetem , bowiem takie nieodpowiedzialne i niewyleczone osoby po kilku dniach wracają spowrotem, Dodatkowe koszty później i do tego zła opinia , że włocławski szpital nie leczy.

3 0
ID:71195

gość-52974

Kolejny absurd.. Zamiast szukać rozwiązania np: miejsca dla osób palących to oni wysyłają na palaczy staż miejska.Zacznijcie ludzie myśleć bo palacz jak będzie chciał zapalić to zapali tego papierosa i żadna sila go przed tym nie powstrzyma. Poza tym ograniczacie wolność człowieka.

4 1
ID:71198

gość-58706

@~gość-26722: właśnie dlatego niech będa miejsca dla palaczy

2 2
ID:71202

gość-30815

Miałam okazję przebywać w szpitalu w zeszłym roku...na oddziałach się nie pali?hahaha. W gabinecie pani ordynator.pewnego oddziału siekierę można czasem powiesić! A pacjenci palą na półpiętrach oddziałów..najlepiej maja ci na okulistyce..ostatnie piętro..stoi nawet popielniczka i krzesełko.

1 0
ID:71205

gość_32287

@~gość-58706: Zgadzam się, z zakazów i braku legalnego miejsca do palenia wynikają tylko przykre sytuacje takie jak pożary.

0 0
ID:71210

gość-27454

No niby nie wolno, ale co ma zrobić palacz? w ciągu kilku dni nie odzwyczai się od papierosów.

0 0
ID:71233

Smykowski

Smykowski ... Z czym chcą walczyć z nałogiem tygodniowym???śmieszne !!!prZyjmują leczą tak samo pacjentów uzależnionych od nikotyny jak i nie więc co analogowy palacz jak chce i musi iść do szpitala to ma się liczyć ze może być ukarany za papierosa ....pacjenci palą na dworzu tam też są śmietniki by wyrzucić peta jak i same popielniczki ja nie do tego przeznaczone wiedz spytam wtf? ???lekarze sami palą i co oni mogą??bo są w pracy i mają miejsca do tego wytyczone smieszne!!!pomyslcie

0 0
ID:72077


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła..

Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z..

Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale..

Nowoczesna walczy ze smogiem, zacznie od edukacji

Na konferencji 1 marca Nowoczesna przedstawiła nową inicjatywę, która dotyczy walki..

Nowoczesna: „Projekt in vitro na ostatniej prostej"

Włocławscy działacze partii Nowoczesna złożyli pod koniec listopada obywatelski..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..