Bójka pod klubem: zabójstwo czy nieszczęśliwy przypadek

Na tę chwilę nie do końca znane są oficjalne szczegóły tragicznego zajścia w pobliżu jednego z nocnych klubów we Włocławku. Wiadomo, że przed budynkiem doszło do awantury między pijanymi mężczyznami. Jeden uderzył drugiego, a ten upadł na chodnik i  w wyniku urazu głowy zmarł. Podejrzany o pobicie, decyzją sądu, pozostaje na wolności.


To było tragiczne w skutkach zajście, jakie wydarzyło się podczas ostatniego kwietniowego weekendu. Pod jednym z włocławskich klubów doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Kamera monitoringu nagrała, że jeden z nich, w wyniku uderzenia, upadł na chodnik. Strażnicy miejscy udzielili mu pierwszej pomocy, a wezwani ratownicy medyczni odwieźli go do szpitala. Niestety, obrażenia głowy były tak nieodwracalne, że podjęto decyzję o odłączeniu Mariusza od respiratora. Mężczyzna zmarł. Jego organy rodzina przekazała do przeszczepu.

Domniemany sprawca został zatrzymany przez policję. Kiedy wytrzeźwiał, złożył zeznania i został wypuszczony na wolność. Będzie na niej przebywał zgodnie z decyzją sądu, który nie zgodził się z zarzutami prokuratury i wnioskowała o tymczasowy areszt. 34-latek, podejrzewany o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią, został objęty dozorem policyjnym i nie może opuszczać kraju.
16 komentarzy

gość-12201

Za brak ochrony przed bbudynkiem tej speluny powionien odpowiedzieć przed sądem właścicel . Impreza ponad 300 osób bez wsparcia Policji i ochrony przed budynkiem to kryminał !

3 8
ID:71677

gość-29928

Wina sprawcy nie jest jednoznaczna: dobrze, że ktoś zauważył,że to mógł być nieszczęśliwy wypadek. Zdarza sie: dwóch podchmielonych kolesi z awanturą o nic, Jeden pyskuje, drugi uderza, tak nieszczęśliwie że ofiara pada i ponosi śmierć. Nie oceniam, ale na chłodno analizuję fakty.

6 2
ID:71678

gość_71127

Z doniesień mediów i służb wydaje mi się, że obaj poniosły emocje. Finał tragiczny dla obu uczestników i ich bliskich. Mariusz spoczywaj w pokoju.

6 0
ID:71679

gość-90718

Tylko czemu ma odpowiadać właściciel za to, że jakichś dwóch wyrostków się pobiło? Może jeszcze niech odpowie maszynista pociągu pospiesznego ze Szczecina do Wrocławia? Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Gdyby facet nie prowokował zadymy to by do tej bójki nie doszło. Nie wiem czemu nagle bohaterem się stał.

8 1
ID:71680

gość-13345

niewinny człowiek zmarł a taki idiota chodzi po świecie to tylko Polska

3 9
ID:71681

gość-38288

Dramat tragedia masakra niezależnie od okoliczności tego wydarzenia.

5 0
ID:71682

gość-72911

@~gość-90718: Poczytaj ustawę - to organizator ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo WSZYSTKIM uczestnikom bez wyjątku .

0 4
ID:71685

gość-98361

@~gość-13345: Skąd wiesz,że "niewinny" ?

4 0
ID:71686

gość-16060

@~gość-12201: zgadza się, kryminał dla policji za niedopełnienie obowiązków. Impreza zgłoszona powyżej 300 osób.

4 0
ID:71687

gość-16060

@~gość-72911: a ty przeczytaj co napisałeś, UCZESTNIKOM - osobom wewnątrz lokalu a nie przypadkowym ludziom na ulicy w pobliżu lokalu. Od tego jest policja.

4 0
ID:71688

gość-97872

Najlepiej nie znac sytuacji i oceniac... może nie wiecie, ale sa podobno nagrania monitoringu z innego klubu, który ofiara odwiedził tego wieczoru, ale niestety został on delikatnie mówiąc "wyproszony" za wszczynanie bójki... szkoda chłopaka, bo na śmierć było zdecydowanie grubo za wcześnie. Ale szkoda też drugiego chłopaka, bo mogą mu spie*dolic życie za nieszczęśliwy wypadek...

3 0
ID:71690

gość_27366

Cuda wianki dzieją się przed klubem, jak przed każdym innym. Pokój ci

0 0
ID:71694

gość-29175

@~gość-12201: zgadzam sie t z speluna winna tam ciągle melina ina bojki az w końcu doszło do tragedii ludzie otwórzcie oczy i bądźcie za zamknięciem klubu który nie jest bezpiecznym miejscem gdzie nie wiadomo czy wyjdziemy cali

2 0
ID:71696

gość-87309

(część komentarza została usunięta) .......... wiadomo jaki byl sa ludzie za nim i sa przeciw ale fakty sa jakie są...szkoda mi tylko tych mam bo obie sa pielegniarkami w szpitalu i zapewne sie znaja... i poprostu stało sie i nie ma co gdybac 1 sie zabił 2 sobie zniszczył życie.. i tyle w temacie

6 0
ID:71697

gość-97023

@~gość-72911: Wlasciciel zapewnia bezpieczenstwo Wszystkim uczestnikom znajdującym się na imprezie na terenie klubu a to, że wyszli poza teren klubu zeby sie n...c to nikogo nie interesuje a zwlaszcza wlasciciela ..... A co do calej reszty ladnie musicie miec p...e w glowach skoro tak piszecie i oczerniacie ten klub mimo ze wszedzie przed klubami jak i w nich dzieje sie to samo, ale jak wiadomo nawiecej maja do powiedzenie CI co g... wiedza i g... widzieli :) . Zamknac wszystkie kluby w Polsce i wszedzie postawic Policje TYLKO KONONOWICZ !

1 0
ID:71700

gość-36933

Nie rozumiem czemu nagle ten gość z wyrostka stał się "celebrytą". Wiem, że nie powinno się źle mówić o zmarłych, ale prawda jest taka, że chłopak nieraz prowokował zadymy i w końcu "przyszła kryska na matyska", karma do niego powróciła ze zwiększoną siłą. Gdyby grzecznie bawił się, tańczył, śpiewał, popijał alkohol jak na dyskotece przystało, nie byłoby tej całej sensacji. Ja też od czasu do czasu chodzę do klubu (kiedyś nawet było to więcej niż od czasu do czasu) i włos z głowy mi nie spadł, sam też na nikogo nie podniosłem nigdy ręki ani głosu, a policja i straż miejska nawet nie wiedzą o moim istnieniu. Można się bawić po ludzku? Można. Nie powiem, raz na jakiś czas miałem "prowodyrów" na swojej drodze, ale czy warto dać sie prowokować i zniżać do "menelskiego poziomu"? Nie lepiej ominąć "g**no żeby się nie ubrudzić?

3 0
ID:71713


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Rada oceni pracę prezydenta. Obniżą pensję włodarzowi?

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, zmniejszające o..

Impas w sprawie mieszkań. Radni SLD chcą porozumienia

Dzisiaj odbyła się konferencja Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której..

Klub Radnych PiS chce budowy mieszkań we Włocławku

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której..

Jest kolejny kandydat na stanowisko prezydenta miasta

W środę odbyła się konferencja radnych niezależnych na której przedstawiono..

SLD chce zwiększenia środków na transport zbiorowy

Dzisiaj na placu Wolności odbyła się konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..