Kombinowali przy przetargach, teraz staną przed sądem

Kryminalni zatrzymali mieszkańca powiatu rypińskiego oraz dwie urzędniczki z konińskiego za przestępstwa korupcyjne. Kobiety przyjmowały od mężczyzny korzyści materialne, dzięki czemu uzyskiwał on zlecenia z urzędu oraz informacje dotyczące przetargów.


Rypińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i korupcyjnych przystąpili do realizacji sprawy, nad która pracowali. Mieli podejrzenia, że 38-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, będący właścicielem firmy, od 2015 roku wręczał korzyści majątkowe dwóm urzędniczkom powiatu konińskiemu w zamian za wykonywanie zleceń dla tego urzędu. Kobiety również przekazywały informacje dotyczące przetargu w urzędzie, dzięki czemu przetarg rozstrzygnięty był się na korzyść firmy 38-latka.

Policjanci udali się do powiatu konińskiego. Na miejscu przeszukali pomieszczenia zajmowane przez wytypowane kobiety. Wówczas podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Znaleźli tam, bowiem przedmioty, które stanowiły korzyść majątkową tj. m.in. ekspres do kawy, laptop, rower, garnki, telefon oraz zabezpieczyli dokumentacje potwierdzającą ich przypuszczenia. Kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, były nimi 47 i 39-latka. Jednocześnie w Rypinie policjanci udali się do 38-latka i również go zatrzymali. Wszyscy trafili do policyjnej celi.

Na podstawie zebranych dowodów następnego dnia zatrzymani usłyszeli łącznie dwanaście zarzutów korupcyjnych. Kobiety usłyszały zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Natomiast mężczyzna usłyszał zarzuty wręczania korzyści majątkowych. Jak ustalili policjanci 38-latek kilkukrotnie przekazał kobietom przedmioty o łącznej wartości ponad 14 tyś. zł. Natomiast przetarg, który został rozstrzygnięty na jego korzyść opiewał na blisko 100 tyś. zł.

Jeszcze tego samego dnia, na wniosek policjantów, Prokurator Rejonowy w Rypinie zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne, poręczenia majątkowe, a wobec 39-latki dodatkowo zakaz opuszczania kraju. Wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
1 komentarz

gość-44203

To ciekawe bo we Włocławku ostatnio wygrywa przetargi jedna i ta sama firma .Chciałabym wiedzieć jakim cudem można tak partolić robotę , przekraczać terminy oddania przedszkola i wygrywać kolejne przetargi ? Przypadek ? chyba raczej nie przypadek .

1 1
ID:72453


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA