Klub PiS będzie przeciwko absolutorium dla prezydenta

Najważniejszym punktem czerwcowej, przedwakacyjnej sesji radnych, będzie głosowanie nad udzieleniem prezydentowi miasta absolutorium. Jak można się było spodziewać, przeciwko będzie klub radnych PiS, o czym rajcowie poinformowali podczas wtorkowej konferencji prasowej. Na głosy poparcia prezydent może liczyć ze strony klubu PO i koalicyjnego SLD.


W najbliższy czwartek odbędzie się przedwakacyjna sesja Rady Miasta. Jednym z najważniejszych punktów jest projekt uchwały dotyczący udzielenia prezydentowi Włocławka absolutorium. Marek Wojtkowski na pewno nie może liczyć na poparcie klubu PiS. We wtorek, przedstawiciele dawnego koalicjanta zwołali konferencję prasową i mówili, dlaczego będą głosowali przeciwko projektowi.

Spodziewaliśmy się impulsu ożywiającego włocławską gospodarkę, ale nic takiego nie nastąpiło – mówił Jarosław Chmielewski wyliczając, że miasto nie przyciąga inwestorów i nic nie robi w zakresie zmniejszania bezrobocia. 

Radni zarzucili także prezydentowi brak działań w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Za uchwałą na pewno zagłosują radni PO, prezydent może także liczyć na przychylność klubu SLD. -Za większość ubiegłego roku odpowiedzialność ponosi również PiS wspólnie z prezydentem Włocławka.

Dzisiejsze zachowanie działaczy tej partii ma charakter zwykłej gry. W przypadku absolutorium jest to ocena głównie matematycznych rezultatów polityki księgowej prowadzonej przez Skarbnika Miasta, a nie samego prezydenta. W tym kontekście analizuje ją również Regionalna Izba Obrachunkowa. Liczę na to, że właśnie w ten aspekt brać będą pod uwagę wszyscy radni, a nie będą kierować się interesem politycznym lub własnym – powiedział przewodniczący RM Krzysztof Kukucki.

Matematyka pokazuje jasno: opozycyjny klub Pis ma 10 mandatów, SLD – 9, a ich koalicjant – 5. W radzie jest także niezrzeszona jedna radna. Pytanie? Czy wszyscy radni koalicji i opozycji pojawią się na sesji. Odpowiedź na to pytanie jest co najmniej niejednoznaczna.
13 komentarzy

Do prokuratora

" – Skopiowaliśmy w biurze posła PiS Łukasza Zbonikowskiego 7 tysięcy podpisów ludzi, którzy chcieli zbudować tamę w Ciechocinku i dołączyliśmy do wniosku referendalnego! – podał szczegóły przestępczej operacji. " Tygodnik "NIE " Nr39/2013

3 3
ID:72485

gość-33477

Popieram, prezydent NIC nie robił dla miasta. Czas na panią Borowiak.

0 8
ID:72487

gość-55031

Moje dzieci czekają aż pan QQcki zrealizuje swoją obietnicę w sprawie otwarcia basenu w tym roku -publicznie to obiecywał .

2 1
ID:72490

Bravo

Wydziałem Ochrony Środowiska U.M. we Włocławku kieruje pani Monika-prywatnie siostra posła Łukasza Zbonikowskiego. Z tego co wiem z innych źródeł pan prezydent Wojtkowski zatrudnił ją z pominięciem konkursu . Redakcja wloclawek.info to rasowi dziennikarze i bez trudu dowiedzą się kiedy nie odbył się konkurs na to stanowisko. Po objęciu władzy przez pana dra Marka Wojtkowskiego jak pamiętamy zawiązała się koalicja PO-PiS.

2 2
ID:72493

gość-11245

Wciąż te same mordy na tych zdjęciach. "Działacze", tylko w czyim imieniu wszyscy Ci działacze działają bo na pewno nie w imieniu obywateli. Wszystko w ramach swoich własnych partykularnych interesów, czego najlepszym przykładem był transfer Jacka z LSD do PO. Co tam barwy, co tam wyborcy, kasa się musi zgadzać.

5 1
ID:72494

gość_27188

@~gość-11245: Jeśli już to twarze, a ciągle takie same, bo takich reprezentantów włocławianie wybrali. Czas zweryfikuje czy to była dobra zmiana.

0 2
ID:72512

gość-71976

@~gość_27188: co pokazuje tylko jakość włocławskiej polityki ;)

2 0
ID:72524

gość-68431

@~Bravo: nie zatrudnił tylko awansował a w takim wypadku konkurs nie jest konieczny.

0 2
ID:72528

Bravo

@~gość-68431: Z sekretarki awansowała na dyrektorkę , chyba tylko we Włocławku takie standardy. Konkurs ofert z zewnątrz bez przeszkód mógł się odbyć ale po co?

1 0
ID:72529

gość-41383

Czy klub PIS we włocławku był kiedykolwiek ZA czymś a nie PRZECIW?

1 1
ID:72632

gość-18865

@~gość-71976: rozumiem że słowo "jakość" zostało użyte jako sarkazm..

0 0
ID:72667


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..