Działacze PiS krytykują ostatnie zmiany kadrowe

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany kadrowe w ratuszu i dwóch spółkach miejskich. Zdaniem działaczy PiS, są one niepotrzebne i nie do końca zrozumiałe. Mówili o tym podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.


Przypomnijmy: Z funkcji prezesa Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego została odwołana Ewa Łączyńska, którą zastąpiła Katarzyna Figiel Stolcman. Po rezygnacji Jacka Wojciechowskiego, trzecim zastępcą prezydenta został Jarosław Najberg, dotychczasowy prezes spółki Saniko. Jej nowym szefem jest Jarosław Pułanecki, który kierował Domem Pomocy Społecznej. Prezydent będzie miał nowego rzecznika. Od 1 września Angelika Żychlewicz zastąpi Bartłomieja Kucharczyka, który zrezygnował ze stanowiska z powodów zdrowotnych.

Zmiany, a tym samym decyzje prezydenta, skrytykowali działacze lokalnych struktur PiS.

Pan prezydent postanowił sobie zrobić przerwę wakacyjną, a wakacje trwają u niego już prawie trzy lata, i dokonał zmian kadrowych. W związku z tym chcielibyśmy ten wysiłek intelektualny prezydenta skomentować – stwierdził Jarosław Chmielewski.

Szef klubu radnych PiS najpierw odniósł się do zmian w Miejskim Budownictwie Mieszkaniowym. Przypomniał, że obecna prezes Katarzyna Figiel Stolcman, do grudnia 2014 roku była szefową „lokalówki”. I zacytował słowa, jakie padły pod jej adresem ze strony prezydenta na jednaj z odpraw.

Jest ten syf u Ciebie. Więc Marek Wojtkowski bardzo negatywnie oceniał jej pracę jako dyrektora, a parę dni temu została powołana na prezesa. Oczywiście nie podano nam przyczyny odwołania Ewy Łączyńskiej, fachowca z doświadczeniem budowlanym. Czyż wzięły tutaj górę kwestie koalicji stołkowej – retorycznie pytał Chmielewski.

Jak mówił szef klubu radnych PiS, nie są także znane przyczyny rezygnacji Jacka Wojciechowskiego z funkcji trzeciego prezydenta.

Krzysztof Kukucki mówił jakiś czas temu, że nie ma lepszej osoby, która mogłaby tę funkcję lepiej sprawować. A po niecałych siedmiu miesiącach następuje zmiana. A pamiętamy jak działacze SLD krytykowali prezydenta, że sięga po zasoby spoza Włocławka, zwłaszcza z Brześcia. Teraz widać hipokryzję SLD, bo sami sięgnęli po człowieka z Brześcia. Czy nie mają w swoim kręgu ludzi, którzy mogliby sprawować funkcję zastępcy prezydenta – ponownie pytał Chmielewski.

Podczas konferencji poruszona została również sprawa rezygnacji Bartłomieja Kucharczyka ze stanowiska rzecznika prasowego.

Obserwując scenę polityczną zauważyłem, że od jakiegoś czasu pan Bartłomiej Kucharczyk w swoich wypowiedziach, w mowie ciała, pokazywał, że nie do końca zgadza się z tym, co w mieście się dzieje i to dobrze dla niego, że zrezygnował – skomentował Jarosław Chmielewski.

Z kolei Janusz Dębczyński odniósł się do zmiany w spółce PGK Saniko.

Jej prezesem jest Jarosław Pułanecki, który do tej pory miał doświadczenie w kierowaniu placówkami społecznymi a nie podmiotami gospodarczymi. Tak ważna spółka została powierzona osobie ze słabym albo żadnym doświadczeniem w zarządzaniu gospodarką. I tu są nasze obawy, czy to nie odbije się negatywnie na samej spółce i relacjach z mieszkańcami, czyli podwyżką cen – powiedział.

Zdaniem Janusza Dębczyńskiego, osoby sprawujące swoje funkcje do 1 sierpnia były do tego przygotowane merytorycznie.

Parafrazując słowa świętej pamięci księdza Twardowskiego, chciałoby się powiedzieć: Śpieszmy się kochać prezesów i prezydentów, bo tak szybko odchodzą – skomentował wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Wypowiedzi działaczy PiS skomentował Bartłomiej Kucharczyk stanowczo mówiąc, że zmiany w samorządzie są czymś naturalnym, decyzje co do swoich pracowników podejmuje prezydent, a w obszarach koalicyjnych, są one uzgadniane. Rzecznik odniósł się także do słów, jakie padły na jego temat.

Zapewniam, że jestem lojalny wobec pana prezydenta, rezygnowałem z powodów zdrowotnych, ale zostaję w zespole i bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji – powiedział Kucharczyk.

17 komentarzy

gość_61873

Hm, no nie wiem, ale trochę racji to oni mają. Jak spółką może kierować ktoś, kto zarządzał domem małego dziecka a potem domem pomocy? Czy ten pan ma jakiekolwiek doświadczenie w tym zakresie?

7 3
ID:73392

gość-18223

Ale jak swoimi ludźmi stołki obsadzali to było dobrze?

3 2
ID:73403

gość-7231

Panowie, pokrytykowaliście, to teraz weźcie się do pracy na rzecz mieszkańców.

7 2
ID:73404

Jola-59

I bardzo dobrze panowie, trzeba nagłaśniać takie przykłady kolesiostwa. Pani Ewa Łączyńska była doskonałym fachowcem podobnie jak pan Jacek Wojciechowski.

4 6
ID:73405

gość-42288

Żenujące - dyrektorka lokalówki zwolniona, potem w Wieńcu za szefową SPA robiła a teraz prezeska?

12 4
ID:73406

gość-26151

Panie Bartku i tak trzymać, To pana decyzja i nikomu nic do tego!

2 4
ID:73412

gość-71334

panie BArtku? a co Ty myslisz, ze on sam chciał? hahahah, jasne... kazali mu i tyle. tamtą musieli gdzies wcisnać, a łatwiejszej fuchy jak rzecznik nie ma, więc tamtego przesunęłi gdzies dokładając pewnie pare groszy, a kolezanka miala wolny stołek :) jak dla mnie to zwykły nepotyzm i tyle

4 0
ID:73413

gość_91224

Co wiedzieli powiedzieli. Tylko jaka z tego korzyść dla mnie mieszkańca Włocławka? Mnie nie obchodzą przepychanki polityczne tylko realne i pożądane efekty działania prezydenta i radnych. Za coś biorą pieniądze.

5 1
ID:73414

gość-29932

Podobno pani Angelika ma być tymczasową rzeczniczką, mają szukać kogoś na stanowisko. Mnie tam wszystko jedno bo nie mam z rzecznikami żadnego kontaktu.

4 1
ID:73420

gość-82991

Zawsze tak było i będzie, że władza obsadza swoich na stołkach, Czym tu się podniecać.

5 0
ID:73421

gość-10926

Bardziej ciekawe, co z wybranymi dyrektorami w konkursach w których wojewoda potwierdził złamanie prawa.....!!!

10 0
ID:73422

gość-81114

A panowie już zapomnieli, że zastępczyni prezydenta pani MB dostała stanowisko zgodnie z umową koalicyjną między prezydentem a PiS. Tak samo jak dwaj prezesi spółek.

5 1
ID:73430

gość-25813

Działacze PiS powinni dostać solidnego kopa od prezesa za dopuszczenie lewaków do koalicji . Stroszenie piórek tu nic nie pomoze czas brac się do roboty pisowsy pozoranci .

7 2
ID:73441

gość-50269

Gminni nieudolni odpuście urząd i wracajcie na pola!

10 0
ID:73445

gość_32953

@~gość-25813: Dokładnie.

2 0
ID:73457

gość_29838

Zmiany zmianami, krytyka krytyką, co z tego ma przysłowiowy Kowalski czy Nowak?

3 0
ID:73479

gość-27736

panie Chmielewski Jarosławie powiedz pan dlaczego odwołano pana z funkcji P.R.M. ,powiedz pan gdzie pracuje obecnie wybitna była wiceprezydent pani M.B., powiedz pan jakimi osiągnięciami może pochwalić się dyr. lokalówki R. Stawisiński o innych nie wspomnę. ORŁY +

9 2
ID:74625


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..