Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale Komunikacji, narzekają na długie kolejki, co utrudnia rejestrację pojazdu. W czwartek 1 marca na konferencji prasowej przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przedstawili swoją propozycję na usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji we Włocławku.


Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej podczas konferencji prasowej przedstawili propozycje dotyczące usprawnienia pracy wydziału i ograniczenia kolejek. Jednym z pomysłów jest przeniesienie Wydziału Komunikacji do budynku hali targowej przy ul. Związków Zawodowych 11. Lokal na drugim piętrze o powierzchni 600 m2 zostałby dostosowany do potrzeb wydziału. 

To ścisłe centrum miasta, mamy darmowe parkingi z jednej, jak i z drugiej strony hali, dobrą stroną tego miejsca jest to, że znajduje się blisko Urzędu Miasta, to także dodatkowy atut dla sprzedawców, petenci wychodząc z wydziału mogliby zrobić zakupy, więc to niesie spore korzyści. Remont nie byłby na tyle kosztowny co postawienie całego budynku – mówił radny Damian Chełminiak

Drugą proponowaną lokalizacją jest pałacyk przy ulicy Żytniej, gdzie aktualnie działa placówka opiekuńczo - wychowawcza. Do 2020 roku powstaną tzw „czternastki”, czyli rodzinne domy dziecka, gdzie wychowankowie zostaną przeniesieni. Da to możliwość wykorzystania budynku przez wydział.

W pałacyku na Żytniej mieści się placówka opiekuńczo- wychowawcza o powierzchni bisko 800 m2, której część można zagospodarować. Za niespełna dwa lata, placówki będą mogły mieścić tylko 14 dzieci, te placówki już się budują na zbiegu ulic Jasnej i Obwodowej. Budynek mógłby zostać zagospodarowany. Mogłoby to również ożywić Osiedle Kazimierza Wielkiego, które często pomijane jest w inwestycjach. Z propozycjami wystąpimy do prezydenta z nadzieją, że któraś z lokalizacji zostanie wybrana – powiedział radny Rady Miasta Damian Chełminiak

Kolejne propozycje to utworzenie stanowiska do spraw weryfikacji dokumentów i wprowadzenie systemu kalendarzowego co ograniczy kolejki w wydziale.

Dzisiaj największym problemem jest to, że każdy kto ma okazję rejestrować samochód wie, że trzeba czekać kilka godzin. Najłatwiejszym sposobem żeby rozładować kolejki byłoby zwiększenie ilości zatrudnionych z sześciu do ośmiu, które obsługiwałby interesantów oraz wprowadzenie systemu kalendarzowego, co w efekcie doprowadzi do zmniejszenia kolejek – mówił wiceprzewodniczący SLD Piotr Kowal

Jak tłumaczyli działacze SLD, system kalendarzowy sprawdza się w wielu urzędach, petenci są umawiani na konkretne dni i konkretne godziny, wtedy już nie muszą czekać. Potrzebne jest też utworzenie stanowiska ds. weryfikacji dokumentów, które urzędnik sprawdza czy są kompletne, petent po sprawdzeniu może pójść  do konkretnego stanowiska i pomyślnie załatwia sprawy. 


8 komentarzy

gość-46791

Super pomysł z tym systemem kalendarzowym !

12 1
ID:76697

gość-44444

Czy może ktoś dla porządku zdefiniować określenie ,,działacz SLD ''?

2 4
ID:76699

Konrad

Wspaniała jest ta propozycja, która dotyczy ożywienia Osiedla Kazimierza Wielkiego pomijanego w inwestycjach !!!

15 2
ID:76700

Robert2

Znając włocławską rzeczywistość już po kilku tygodniach systemu kalendarzowego terminy w czerwcu 2018r. sięgałyby na lipiec 2034 roku. Dlaczego przy obsłudze jednego petenta okienko jest blokowane na kilkadziesiąt minut a nawet na kilka godzin (potrzebne dodatkowe dokumenty, czy opłata w kasie Urzędu Miasta bo kasa w Wydziale Komunikacji jest zamykana przed zakończeniem pracy Wydziału- kolejna chora rzecz). Naprawdę nie można obsługiwać innego petenta gdy poprzedni musi uzupełnić dokumenty i trwa to nieraz kilka godzin?

6 3
ID:76708

gość-79580

Ja mam jeszcze lepsza propozycje. Aby zmniejszyc ilosc samochodow indywidualnych i zatloczen na tych biednych mostach niech miasto pomysli aby autobusy dowozily ludzi z Wloclawka do oddalonych miejscowosci. Zamiast nowych betonow i obwodnic.

0 3
ID:76744

gość-11719

Bla Bla Bla systemem organizacji powinien zająć się kierownik, naczelnik lub dyrektor. jak jest problem to znaczy, że nie nadaje się na to stanowisko. Zmiana lokalu nic nie zmieni, a ustalanie czyjejś pracy jest jak nakazanie operacji na ból brzucha.

7 0
ID:76752

gość-92655

@~Robert2: co za bzdura nigdy uzupelnianie dokumentow nie trwa kilku godzin pisac zeby pisac debilizm

0 0
ID:76763

gość-11245

A wy w ty LSD cały czas po komuszemu.

NA CO W OGÓLE SĄ KOMUŚ WYDZIAŁY KOMUNIKACJI?

W Anglii jest JEDEN centralny, do którego dokumenty wysyła się POCZTĄ i tak samo dostaje się je zpowrotem.

Znieście debilizm wymiany tablic co właściciel i jedyny powód dla którego stoicie w tych debilnych kolejkach ZNIKNIE. Zniesienie wymogu posiadania dokumentów auta przy sobie to kolejny DEBILIZM odkąd policja wie wszystko wklepując tablicę do systemu!

5 0
ID:76768


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..