Kary cielesne w przedszkolu, jest akt oskarżenia

27 lutego Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Annie S., który dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej małoletnich wychowanków jednego z włocławskich przedszkoli.


Pokrzywdzeni są dziećmi autystycznymi i uczęszczają do grupy integracyjnej, gdzie obok wychowawcy jest zatrudniona pomoc nauczyciela, taką funkcję w 2017 roku w tej grupie pełniła Anna S. Oprócz zajęć ogólnych dzieci miały również zajęcia z języka angielskiego oraz rytmiki.

Podczas zajęć z języka angielskiego podejrzana uderzyła ręką w pośladek dziecko karcąc je za to, ze wbiegło na świeżo umytą podłogę. Następnie 6 października, podczas zajęć rytmiki Anna S. uderzyła kilkakrotnie kapciem innego malucha w udo, karcąc go za to, że biegało po sali. W obu przypadkach świadkami były osoby prowadzące poszczególne zajęcia, zaś podczas lekcji rytmiki także wychowawczyni grupy. 

Zdarzeń tych nie zgłoszono dyrekcji przedszkola bezpośrednio po ich zaistnieniu. Nie poinformowano o nich także rodziców dzieci. Sytuacje były przedmiotem analiz ze strony Wydziału Edukacji UM we Włocławku oraz tutejszej Delegatury Kuratorium Oświaty. 

Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokuratura uznała, że Anna S. swoim zachowaniem dokonała naruszenia nietykalności cielesnej małoletnich wychowanków przedszkola. 

Mimo, że czyny o znamionach z art. 217 § 1 k.k., tj. (Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku), są prywatnoskargowe z uwagi na fakt, iż pokrzywdzonymi są małoletnie dzieci zdecydowano, że postępowanie toczy się w trybie publicznoskargowym.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, odmówiła składania wyjaśnień i udzielania odpowiedzi na pytania. Anna S. nie była dotychczas karana.


3 komentarze

gość-82231

Okres karalności cielesnej minął kiedy ja dostałem od nauczyciela tzw." łapy" cyrklem , wiem to, proponuję tej pani przykładny wyrok w tej sprawie !!

2 2
ID:76782

gość-64313

Dyrekcja nic nie wiedziała o tym co sie tam działo?

6 0
ID:76785

gość-42888

Tu jest znakomity przykład że dzieci niewolników nie należą do nich tylko do Państwa .Kiedyś na początku lat 80-tych dostałem drewnianym piórnikiem w szkole przyszedłem do domu powiedziałem ojcu dostałem jeszcze raz .To było wychowanie .Niestety teraz za naruszenie dupy właściciela czyli Państwa idzie się do kryminału.Brawo Wy socjaliści i demokraci anty Europejscy .

2 0
ID:76788


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..