Spółka MBM bez wsparcia finansowego od miasta

W piątek 27 kwietnia w ratuszu odbyła się 43 sesja Rady Miasta. Przedmiotem obrad był między innymi projekty uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie wsparcia finansowego przez Gminę Miasto Włocławek na rzecz Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego poprzez wnoszenie wkładów pieniężnych z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego spółki.


Spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe potrzebuje kredytu, jednak warunkiem uzyskania wierzytelności jest zobowiązanie miasta do podwyższenie kapitału zakładowego MBM. W piątek 27 kwietnia, podczas 43 sesji Rady Miasta głosowano nad projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie wsparcia finansowego przez miasto na rzecz spółki MBM poprzez wnoszenie wkładów pieniężnych z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego. Radni PiS i niezależni swoimi głosami zdecydowali, że Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe nie otrzyma wsparcia finansowego od miasta.

Radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki, uważa, że blokowanie budowy mieszkań to hipokryzja radnych Prawa i Sprawiedliwości.


Z jednej strony radny PiS mówi, że mieszkania mają być kołem zamachowym gospodarki z drugiej blokuje budowę mieszkań na wynajmem z dojściem do własności. Z jednej strony mówi mieszkanie+ jest super, gdzie czynsz wynosi 22 zł/m2, z drugiej mieszkania budowane przez włocławski MBM są złe, gdzie czynsz wynosić ma 12 zł/m2. Z jednej strony PiS krzyczy nie ma mieszkań, z drugiej mając większość w Radzie Miasta, odpowiadając za mieszkania, w ciągu roku budżetowego z 6 mln ograniczył wydatki na budownictwo komunalne do 800 tysięcy złotych – komentuje decyzję radnych Krzysztof Kukucki


Podczas sesji Rady Miasta przekazano informację, że od kwietnia tego roku, do spółki MBM wpłynęły 62 wnioski na inwestycję – najem z dojściem do własności i 332 wnioski na inwestycję w formie najmu.

Przewodniczący radnych PiS twierdzi, że budowa mieszkań przez MBM nie jest dobrą formą rozwiązania problemu, a kwoty proponowane przez spółkę, są wysokie i przekraczają wartości rynkowe.
5 komentarzy

Miejski PRZEKRĘT

Powtarzam jeszcze raz , w Miejskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego we Włocławku większość udziałów ma prywatny deweloper.

1 1
ID:77357

gość-72585

Brawo brawo , ta spółka to kolejna synekura dla partyjnych nygusów i ich kolesi . To nie jest spółka komunalna tylko komercyjna a stołki i pensje zostały rozdzielone już rok temu .
Jak chcą to niech zarząd tej partyjno-kolesiowskiej spółki zaciągnie kredyty na swoje nazwiska i niech buduje !!!

1 1
ID:77360

Persony włocławskie

Prezesem MBM jest p.Katarzyna Figiel Stolcam. Z rodziny Stolcaman wywodzi się wielu działaczy zasłużonych dla minionego systemu jak choćby nauczycielka pani (imię wyleciało mi z głowy Stolcman ), która w latach 80 ubiegłego jako członkini PZPR była bardzo aktywna w Miejskiej Radzie Narodowej we Włocławku , dobra znajoma choćby obecnego prezesa Spóldzielni Mieszkaniowej POŁUDNIE radnego Zbigniewa Lewandowskiego.

1 1
ID:77363

gość-22275

Ciekawe dlaczeg w retransmisji z 43 posiedzenia rady miasta Włocławka występują zakłucenia w czasie debaty na temat dotacji do kolesiowskiej komercyjnej społki mieszkaniowej i spalania toksycznych śmieci w ciepłowni MPEC ? Przypadek ?

1 1
ID:77364

Persony...

@~Persony włocławskie : Aleksandra Stolcman była radną Wojewódzkiej Rady Narodowej we Włocławku mam nadzieję ,że nie poczuła się dotknięta moją pomyłką i obniżeniem rangi;/

1 1
ID:77373


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA