Znęcali się nad małoletnim chłopcem, trafili do aresztu

5 kwietnia Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Żanecie B. oskarżonej o to, że działając wspólnie z Maciejem L. znęcała się psychicznie i fizycznie nad pozostającym pod jej pieczą synem Mikołajem, u którego stwierdzono zaburzenia psychoruchowe i psychiczne.


Oskarżona kilkakrotnie karciła małoletniego, uderzając go w różne części ciała, akceptowała bicie dziecka przez Macieja L., jak również nie zapewniła synowi należytej opieki medycznej i higienicznej. Doprowadziła dziecko do stanu tak zwanego odżywienia miernego. Przesłuchana w charakterze podejrzanej Żaneta B. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i wyjaśniła, że zdarzało jej się stosować wobec syna przemoc fizyczną w postaci klapsów. Była też świadkiem, jak w ten sposób karał go również jej partner.

Maciejowi L. prokuratura zarzuca, że wraz z oskarżoną znęcał się psychicznie i fizycznie nad pozostającym pod jego pieczą Mikołajem, karcił małoletniego uderzając w różne części ciała ręką oraz kablem. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że zdarzało się, że jego partnerka stosowała wobec syna przemoc fizyczną w postaci klapsów. On również, w obecności kobiety, karał Mikołaja klapsami za złe zachowanie, a 18 stycznia zdenerwował się na chłopca i kablem elektrycznym od dekodera zadał mu kilka uderzeń w okolicach pośladków. Oskarżony zaprzeczył, że dziecku miało brakować jedzenia.

Biegły lekarz z dziedziny medycyny sądowej w swojej opinii stwierdził, że na ciele małoletniego znaleziono obecność obrażeń, które są wynikiem urazów zadanych narzędziami tępymi lub tępokrawędzistymi. Biegły nie wykluczył, iż część obrażeń była wynikiem urazu termicznego (oparzenia). Biorąc pod uwagę ilość, stopień ewolucji i lokalizację stwierdzonych obrażeń ciała u małoletniego biegły stwierdził, że świadczą one o „zespole dziecka maltretowanego", czyli zamierzonych incydentach przemocy rozłożonych w czasie, prowadzących do powstania obrażeń ciała. Jedynie niewielka część stwierdzonych obrażeń, zdaniem biegłego, mogła być efektem aktywności ruchowej dziecka.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego we Włocławku, Sąd Rejonowy zastosował wobec obojga podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Żaneta B. i Maciej L. nie byli dotychczas karani sądownie.

1 komentarz

Robert2

Jej zaszyć c..ę, żeby więcej nie urodziła a jego współwięźniów poinformować za co siedzi a oni już mu z d..y jesień średniowiecza urządzą. Ja rozumiem, że dziecko czasem trzeba skarcić (nie jestem fanem bezstresowego wychowania dziecka- bo widać już jakie gnoje z nich wyrastają) ale żeby dziecko lać?

0 0
ID:77448


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..