Znęcali się nad małoletnim chłopcem, trafili do aresztu

5 kwietnia Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Żanecie B. oskarżonej o to, że działając wspólnie z Maciejem L. znęcała się psychicznie i fizycznie nad pozostającym pod jej pieczą synem Mikołajem, u którego stwierdzono zaburzenia psychoruchowe i psychiczne.


Oskarżona kilkakrotnie karciła małoletniego, uderzając go w różne części ciała, akceptowała bicie dziecka przez Macieja L., jak również nie zapewniła synowi należytej opieki medycznej i higienicznej. Doprowadziła dziecko do stanu tak zwanego odżywienia miernego. Przesłuchana w charakterze podejrzanej Żaneta B. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i wyjaśniła, że zdarzało jej się stosować wobec syna przemoc fizyczną w postaci klapsów. Była też świadkiem, jak w ten sposób karał go również jej partner.

Maciejowi L. prokuratura zarzuca, że wraz z oskarżoną znęcał się psychicznie i fizycznie nad pozostającym pod jego pieczą Mikołajem, karcił małoletniego uderzając w różne części ciała ręką oraz kablem. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że zdarzało się, że jego partnerka stosowała wobec syna przemoc fizyczną w postaci klapsów. On również, w obecności kobiety, karał Mikołaja klapsami za złe zachowanie, a 18 stycznia zdenerwował się na chłopca i kablem elektrycznym od dekodera zadał mu kilka uderzeń w okolicach pośladków. Oskarżony zaprzeczył, że dziecku miało brakować jedzenia.

Biegły lekarz z dziedziny medycyny sądowej w swojej opinii stwierdził, że na ciele małoletniego znaleziono obecność obrażeń, które są wynikiem urazów zadanych narzędziami tępymi lub tępokrawędzistymi. Biegły nie wykluczył, iż część obrażeń była wynikiem urazu termicznego (oparzenia). Biorąc pod uwagę ilość, stopień ewolucji i lokalizację stwierdzonych obrażeń ciała u małoletniego biegły stwierdził, że świadczą one o „zespole dziecka maltretowanego", czyli zamierzonych incydentach przemocy rozłożonych w czasie, prowadzących do powstania obrażeń ciała. Jedynie niewielka część stwierdzonych obrażeń, zdaniem biegłego, mogła być efektem aktywności ruchowej dziecka.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego we Włocławku, Sąd Rejonowy zastosował wobec obojga podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Żaneta B. i Maciej L. nie byli dotychczas karani sądownie.

1 komentarz

Robert2

Jej zaszyć c..ę, żeby więcej nie urodziła a jego współwięźniów poinformować za co siedzi a oni już mu z d..y jesień średniowiecza urządzą. Ja rozumiem, że dziecko czasem trzeba skarcić (nie jestem fanem bezstresowego wychowania dziecka- bo widać już jakie gnoje z nich wyrastają) ale żeby dziecko lać?

0 0
ID:77448


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..