Zawiadomią organy o możliwości popełnienia przestępstwa

W środę Federacja Młodych Socjaldemokratów zorganizowała konferencję prasową, dotyczącą ostatniego zrzutu wody na włocławskiej tamie, który spowodował zniszczenia ptasich gniazd gatunków chronionych w okresie lęgu.


Federacja Młodych Socjaldemokratów, podczas konferencji na tamie, odniosła się do wydarzeń z 26 maja, wówczas we Włocławku, mimo protestów ekologów i próśb specjalistów ochrony środowiska, dokonano zrzutu wody, który spowodował zniszczenie gniazd wielu gatunków ptaków.

Zrzut wody spowodował zniszczenia gniazd przedstawicieli wielu gatunków ptaków szczególnie chronionych, te gatunki ptaków miały niekiedy nawet 17% gniazd populacji krajowej. Nie możemy dopuścić aby interes prywatnego przedsiębiorcy doprowadzał do zniszczeń środowiska naturalnego w naszym kraju, nie możemy pozwolić na to, aby ignorowane były zalecenia organów ochrony środowiska, które wydawały zalecenia z prośbą o przełożenie terminu dokonania zrzutu wody, takie zalecenia w formie pisma wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, ale zostały one zignorowane – mówił Przewodniczący Rady Wojewódzkiej FMS - Jakub Woźnikowski

Przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów poinformował, że w związku z działaniem jakie podjęły Wody Polskie zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – w związku z doprowadzeniem do znacznych szkód środowiskowych.
23 komentarze

gość-16967

Taaa, ptaszki to trzeba chronić, ale nienarodzone dzieci to zabijać. J*ać logikę.

12 3
ID:77726

gość-20055

dokładnie, ja nie mogę pojąc co się tym ludziom w głowy stało. dzieci mogą być głodne i brudne, po co pomagać tym np. z domów dziecka czy tym biednym. Sierściuchom należy pomagać, wozić karmy do schroniska (nie wiedziec czemu, skoro schronisko ma na to dobre środki, kasa ginie???). Ludzi powaliło na mózgi w ostatnich latach. wszystkich interesuje los biednych zwierzątek, ojojoj, a sami wyzywają sąsiada i oplują biedne dziecko. tacy jesteście dobrzy, drodzy animalsi. tfu!!

10 1
ID:77730

gość-55812

@~gość-20055 Ciekawe czy nazwał byś sierciuchem psa, który by ciebie pod gruzami wywęszył albo ratował tonącego (labradory są ratownikami morskimi )

6 9
ID:77732

gość-20055

@~gość-55812: oczywiście, ma sierść, więc jest sierściuchem. coś jeszcze mundralo od siedmiu boleści?

9 7
ID:77733

gość-95396

@~gość-20055:

Otóż, masz niekompletną wiedzę, ponieważ nie wszystkie rasy psów mają sierść, sporo ras ma włosy, nazwiesz je włosuchami?
Nie ma co intelektem to ty raczej nie błyszczysz.

1 8
ID:77734

gość-20055

@~gość-95396: ty za to błyszczysz, buahaha, wiedzą o owłosieniu psów, hahah. leję na taką wiedzę. nie dyskutuj, nikt Ciebie o zdanie nie pytał. Nie mam zamiaru się licytować na wykształcenie, żałosny człowiekczku. zajmij się życiem swoim, a nie ubliżaniem ludziom, którzy mają inne zdanie i leją na zwierzaczki. nie musze ich kochać, nie interesuje mnie ich los, kompletnie i w ogóle. wcale. Interesuje mnie los ludzi, ich niedola, bieda i problemy współczesnych dzieci. wyraziłem swoją opinię, bo po to jest internet i możliwość komentowania, ale zawsze musi się znaleźć jakiś pseudoynteligent, który musi, bo inaczej się ze..a. won.w schronisku byłeś? myłeś i karmiłeś tamtejsze zwierzaki? pomagałeś? sprzątałeś? na bank nie. więc zamilcz internetowy pseudomiłośniku czworonogów. nie masz nic do powiedzenia.

7 3
ID:77735

gość-16967

@~gość-95396: ale o co Ci chodzi w ogóle? Temat jest o ptaszkach a ty ćwiczysz argument z d... o psach ratowniczych. Nie strzelajcie fajerwerkami na sylwestra bo zwierzątka cierpią! Ale na wośp to można nap****alać :)

Lewica to jest ZARAZA. Zawsze na argument logiczny odpowiadają "emocjonalnym" i pozorują wyższość moralną.

Więc spytam jeszcze raz, gdzie wasza wyższość moralna gdy żądacie zabijania dzieci na życzenie?

6 0
ID:77737

gość-95396

@~gość-16967:

Post o psach ratowniczych nie jest mój tylko forumowicza @~~gość-55812, więc spudłowałeś.
Nie żądam zabijania dzieci, więc kolejne pudło.

Skoro więc tak ci leży na sercu trzymanie się wątku to chyba winieneś zwrócić uwagę myślicielowi @~gość-20055 bo przecież pisze na inne tematy a i sam winieneś być konsekwentny i nie powinieneś pisać o WOŚP-ie czy zabijaniu dzieci, czyż nie?

0 3
ID:77739

gość-66755

Może by tak autorzy komentarzy jeszcze raz je przeczytali i zastanowili się trochę nad sobą. Kim wy jesteście ?????? Jakie wy macie poglądy ? kto je kształtował ? Skąd wyszliście ? Żyjecie w 21 wieku. Powinniście być swiatli i wolnoyślący, humanitarni. A z powyższych komentarzy wyłaniają się jakieś ufoludy, które żadnych dobrych ani intencji . ani emocji nie mają ! Dlaczego nie szanujecie siebie wzajemnie ? Dlaczego nie szanujecie zwierząt, natury ? Uwazacie, że człowiek jest od niej wazniejszy ? Ciołki ! Jesteśmy jej częscią ! I nic tego nie zmieni. Szacunek trzeba okazywać ludziom , ale i całej naturze ! Kto nie ma szacunku dla natury ten jest małym człowieczkiem, bo nie będzie go okazywał też drugiemu człowiekowi. To stosunek do natury mówi o tym jakimi jesteśmy ludźmi. Bo jeszcze trochę i wylądujemy w jaskiniach ! Gdzie jest wasza świadomość ? Zamiast mózgu macie siano ? Nawet rozmawiać ze sobą normalnie nie potraficie. Przecież wy byście się pozabijali o poglądy ! Tumany jedne

2 2
ID:77742

gość-95396


@~gość-20055:

Tak z ciekawości, jak ty ubliżasz ludziom którzy maja inne zdanie niż ty to myślisz, że jesteś taki wspaniały?

Twoje sformułowanie adresowane do @~gość-55812" ...coś jeszcze mundralo od siedmiu boleści?" nie było obraźliwe i adresowane do osoby mające inne zdanie niż ty?

Jesteś jak widać klasycznym przykładem kalizmu.

Jak zauważyłeś w Intenecie każdy może wyrażać opinie i twoje wściekłe posty nic tu nie zmienią, takie twoje zakazy aby się nie odzywał to sobie możesz ....

2 0
ID:77743

gość-99003

Bardzo dobrze, niech osoby odpowiedzialne za zabicie niewinnego ptactwa poniosą karę. Każdy chce żyć - ptaki też.

4 3
ID:77744

gość-54483

@~gość-95396: widzę, że koledze się nie spodobało jak ktoś przewrotnie użył tej samej broni i "logiki" :)

2 0
ID:77745

gość-20658


Święty Franciszek z Asyżu, w XIII wieku wygłosił swoje słynne kazanie do ptaków nazywając je "skrzydlatymi braciszkami".
Dla niego przyroda była ładem stworzonym przez Boga i dlatego wg niego należało o nią dbać.

Niestety "logika" gości: @~gość-20055 i @~gość-16967 najwyraźniej jest taka, że również Franciszkowi przypięli by łatkę zwolennika zabijania dzieci, nie dbającego o innych ludzi etc.

Ot, taka "logika" inaczej.

1 2
ID:77756

gość-11245

@~gość-20658: a nie chodzi o to przypadkiem, że lewica jednym tchem jest za chronieniem ptaszków i dostępem do aborcji na życzenie? Obaj wymienieni przez Ciebie na swój sposób pokazują tylko hipokryzję szeroko rozumianej "lewicy".

Przecież logiczne, że żadna z osób, które wymieniłeś nie pójdzie zabijać niewinne ptaszki... Chodzi o to na jakie "problemy" zwraca się w tym kraju uwagę a na jakie nie.

2 1
ID:77771

gość-84293

@~gość-11245:

Gość @~20055 obraża innych ale oburza się, że ktoś go skrytykował, twierdzi, że ma prawo do wyrażania swoich opinii ale żąda aby inny się nie odzywali, czy to nie jest hipokryzja?

Gość @~16967 ma pretensję o pisanie na inny temat niż "ptaszki" po czym sam pisze o zabijaniu na życzenie, fajerwerkach, WOŚP-ie etc. kolejny przykład hipokryzji.

Trochę jak poseł Pięta który z trybuny sejmowej krytykował cudzołożników.

Nie jest prawdą, że na inne problemy nie zwraca się uwagi, bo czyż na temat aborcji nie ma w Polsce dyskusji, nie ma projektu Kai Godek itp.?

Tylko dziwne by było gdyby przy dyskusji o aborcji ktoś zaczął podnosić tematy a tak w ogóle to zakażmy zabijania zwierząt.

Więc może faktycznie, trzymajmy się tematu, skoro jesteś zgodni, że nie należy zabijać niewinnych ptaszków.

Zbyt dużo oczekuję?

0 3
ID:77773

zdzislaw

ja to sie nie znam, ale na moj prosty umysl, gdyby tamy nie bylo a przyszla powodz, to trzeba by wtedy pozwac stworce do sadu

2 3
ID:77774

gość-78668

@~gość-84293: dobra ty skończ już, nikogo nie interesują twoje wywody, twoje żale i twoje ptaszki. zajmij się swoją rodziną i bliskimi najlepiej, a nie jakimiś ptaszkami. ptaszki to ptaszki fajnie jak są, ale jak ich nie ma to nic sie nie stanie. bez przesady.

2 1
ID:77779

gość-50227

@~gość-78668:

Kolego sympatyczny, nie interesują cię moje komentarze twoja sprawa, tylko po co w takim razie je komentujesz?
Tak jak ty myślą kiedyś Mao i kazał zabić wszystkie wróble w Chinach. Skutkiem tego Chiny nawiedza plaga szarańczy, która zniszczyła uprawy.

1 2
ID:77780

gość-42131

Piszcie z sensem o tym czego dotyczy artykuł. A porusza ważny problem dewastacji środowiska naturalnego, które jest od wieków naszym sprzymierzeńcem.

3 2
ID:77781

gość-34417

Nie dosyć że potopiły sie pisklaki to jeszcze mnóstwo tegorocznego narybku zostało w trawach.

4 2
ID:77785

gość-18383

@~zdzislaw: Ale tu nie chodzi o powódź tylko o prywatę i głupotę ludzką. Bo ktoś kogś przekupił, bo ktoś chciał spławić do Gdańska swoją żagłowkę, bo ktoś to zrobił prywatnie a właściwie przecież takich rzcezy si.ę nie robi ! To ktoś sobie prywatnie spławia jacht a my włocławianie nie możemy popłynąć w rejs np. do Płocka, bo tama. Okazuje się, że jeśli ktoś ma pieniądze to tama nie stanowi żadnego problemu. I druga sprawa - dlaczego tamą rządzi WARSZAWA a nie WłOCLAWEK ????

6 2
ID:77786

gość-52810

@~gość-18383: jeśli dysponujesz dowodami przekupstwa to zgłoś to do prokuratury, w innym przypadku oszczędź moralizatorskiej gadki. Nikt tutaj nie ma zamiaru intencjonalnie krzywdzić ptaszki, a wytknięcie hipokryzji lewicy jak najbardziej na miejscu. Przestaną być hipokrytami to nie będzie im co wytykać, proste.

0 0
ID:77834

gość-43535

@~gość-52810: Czytaj ze zrozumieniem. Nie wytykałem niczego żadnemu politycznemu ugrupowaniu. Ale może nie jestes w stanie pojąć, że w dyskusji można nie poruszać polityki. Chodzi mi tylko i wyłącznie o dobro tego miasta, które jest rozkradane. Nie znacie podstawowych danych dotyczących całej sytuacji. Za spływ prywatnej żaglówki trzeba zapłacić. To ewidentne. I śledztwa w tej sprawie nie trzeba prowadzić, żeby do tego dojść. Wszyscy tu gadają tylko o wyższości człowieka nad fauną, nie dostrzegając drugiego dna

1 0
ID:77871


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..