Antysemickie żarty i 17-latek wymachujący nożem

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na ulicy 3 Maja. Strażnicy patrolując ulice włocławskiego Śródmieścia, dostrzegli kilkuosobową grupę ludzi, jeden z mężczyzn opowiadał ksenofobiczne i antysemickie dowcipy, drugi zaś zaczął wymachiwać nożem w kierunku municypalnych.


W poniedziałek około godziny 21:00 strażnicy miejscy realizujący służbę patrolową w rejonie ulicy 3 Maja dostrzegli kilkuosobową grupę osób. Wśród zgromadzonych 32-latek bardzo głośno opowiadał publicznie dowcip o podłożu ksenofobicznym i antysemickim, wzbudzając aplauz słuchających. Municypalni uznając, że mogło dojść do popełnienia czynu karalnego polegającego na publicznym znieważeniu grupy ludności, albo osoby z powodu jej przynależności etnicznej podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny w celu ustalenia jego tożsamości, " żartowniś" nie podporządkował się poleceniom strażników. 

W tym samym czasie 17- latek  stojący w tej samej grupie zaczął ostentacyjnie wymachiwać nożem, mężczyzna został obezwładniony, a nóż niezwłocznie odebrany przez strażników miejskich. Sytuacja na miejscu zdarzenia stawała się coraz bardziej niebezpieczna, grupa ludzi była coraz bardziej agresywna i dochodziły coraz to nowe osoby. Strażnicy wezwali dodatkowy patrol straży miejskiej i policji. 

W konsekwencji działań podjętych przez municypalnych obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji i przekazani do dalszych czynności służbowych. 17- latek został odebrany przez matkę. Strażnicy w miarę posiadanych sił i środków wzmogą służby patrolowe w rejonie ulicy 3 Maja oraz ulic przyległych.
6 komentarzy

gość-65003

hahah, to już dowcipów o żydach nie można opowiadać? kraj paranoi. w USA ciągle opowiadają. MAło tego, o Polakach można? Nawet w Polsce? Non stop ktoś ubliża rodakom od "polaczków" i w telewizji i w sieci. I w ogóle hejst na Polske i Polskość. To można, a nażyda nie można?? A co to za judaiska sprawiedliwość (taka jak w Palestynie??) W polsce ntysemityzmem jest nazwanie żyda żydem. a ci się tym chwalą....

7 4
ID:78124

gość-60510

Mogli im dać po żółtej kartce.

2 0
ID:78125

gość-45774

Gościowi od noża powinni byli złamać rękę w trakcie "obezwładniania". By się szmaciarz nauczył ciągu przyczynowo-skutkowego.

@~gość-65003: Przecież oni tylko szukali pretekstu żeby grupę debili przegonić. By Ci takie debile darły ryja pod domem to też oczekiwał byś reakcji. nie? :)

6 1
ID:78127

gość-93397

No to mamy we Włocławku specjalistów od dowcipów o żydach ? Ciekawe kto wyszkolił tych miejskich specjalistów i na jakich kursach ?

0 0
ID:78133

gość-98419

Szkoda że w/g autora tego wpisu ksenofobią nie jest zabijanie przez garbate nosy od 70 lat Palestyńczyków. Fajno jest że Izraelskie dzieci podpisują się na bombach spadających na Palestynę. Chyba dla każdego Polaka nacjonalizm to honor.

5 0
ID:78135

gość-72374

czemu nagle nie można opowiadać kawałów o ŻYDACH? a gdzie tolerancja dla mojego poczucia humoru? a gdzie dystans? co to ma być? państwo policyjne w służbie Izraela? przecież to chore!! Niedługo to juz nic nie będzie można. A filmy o żydach (komedie) to można oglądąć? czy zaraz MO wpadnie do domu i skonfiskuje tv? NA GŁOWE POUPADALIŚĆIE W TEJ SM. kiedy zajmiecie się czymkolwiek pożytecznym? na razie tylko uprzykrzacie ludziom życie.

5 0
ID:78136


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..