Są środki na wspieranie niesamodzielnych seniorów

Organizacje pozarządowe oraz instytucje kościelne mogą pozyskać środki na realizację projektów inwestycyjnych dotyczących budowy, adaptacji, modernizacji oraz wyposażenia placówek świadczących usługi wsparcia i opieki nad osobami niesamodzielnymi.


Aktualne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w których do rozdysponowania są środki na realizację przedsięwzięć z dziedziny polityki społecznej, dotyczą programów aktywizacji społecznej i powrotu na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem, a także inwestycji w placówki świadczące usługi opiekuńcze na rzecz osób niesamodzielnych.

W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym zarezerwowaliśmy specjalne środki na wspieranie działań instytucji i organizacji pozarządowych wyspecjalizowanych w pracy z niesamodzielnymi seniorami, osobami niepełnosprawnymi i zagrożonymi wykluczeniem oraz ich rodzinami. Zachęcam do sięgania po to wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Aktualne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dziedziny polityki społecznej:

- Programy aktywizacji społecznej. Pomoc trafi na różnego rodzaju programy aktywizujące i integrujące osoby zagrożone wykluczeniem społecznym - ubogie, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, bez wykształcenia, czy z otoczenie obciążonego problemami nałogów i przemocy. Chodzi o zindywidualizowane i kompleksowe działania o charakterze indywidualnym, rodzinnym i środowiskowym umożliwiające aktywne włączenie społeczne, a także powrót na rynek pracy. O wsparcie mogą się ubiegać jednostki samorządu lokalnego i ich wyspecjalizowane w interwencji społecznej instytucje. Do rozdysponowania jest blisko 6 milionów złotych. Nabór wniosków potrwa do 14 sierpnia.

- Inwestycje w infrastrukturę społeczną. Samorządy lokalne i ich jednostki, organizacje pozarządowe oraz instytucje kościelne mogą pozyskać w sumie 10 milionów złotych na realizację projektów inwestycyjnych dotyczących budowy, adaptacji, modernizacji oraz wyposażenia placówek świadczących usługi wsparcia i opieki nad osobami niesamodzielnymi. Chodzi zwłaszcza o tworzenie dziennych domów pobytu, środowiskowych domów samopomocy, klubów samopomocy i ośrodków aktywnej integracji (np. agencji usług społecznych). Nabór wniosków potrwa do 17 sierpnia.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..