Kolejne punkty programu wyborczego kandydata PiS

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Chmielewski przedstawił kolejne postulaty swojego programu wyborczego. Wśród propozycji znalazło się między innymi zwiększenie nakładów finansowych w budżecie obywatelskim oraz połączenie miejskich spółek.


Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, podczas konferencji prasowej zorganizowanej, przy ulicy Rybnickiej przedstawił kolejne punkty swojego programu wyborczego. Wybór miejsca briefingu nie był przypadkowy, gdyż jednym z postulatów jest poprawa komunikacji w mieście. Jarosław Chmielewski twierdzi, że przystanek przy ulicy Rybnickiej jest źle usytuowany, bo zatrzymujące się autobusy blokują ruch, co naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo ze strony innych pojazdów.

Chcemy, aby oddalone od centrum osiedla były lepiej skomunikowane, żeby mieszkańcy którzy nie posiadają samochodów, dzieci, czy osoby starsze mogły do tego centrum dojechać. Ważna jest również poprawa częstotliwości tej komunikacji - mówił Jarosław Chmielewski

Rozwiązaniem tego problemu ma być przebudowa pętli i zmiana trasy linii autobusowej. Kurs miałby obsługiwać ulicę Spokojną, tak aby mieszkańcy korzystający z ogródków działkowych mogli bez problemu dojechać miejskim autobusem. Drugim z postulatów kandydata PiS jest zwiększenie nakładów finansowych w Budżecie Obywatelskim do minimum 5 milionów złotych. 

Uważam, że to mieszkańcy powinni decydować w dużej mierze na co pójdą środki przeznaczone z budżetu, to oni powinni ten strumień środków kierować między innymi na takie osiedla jak to. Chcemy zaproponować, również zmianę modelu funkcjonowania budżetu obywatelskiego, w taki sposób, żeby wyłączyć kwotę, tak jak jest w przypadku Zawiśla, na takie osiedle jak Rybnica. Musimy mówić o konkretnym rozwiązaniu, aby budując ścieżki rowerowe i chodniki pamiętać o odpowiednim oświetleniu tak, aby było bezpiecznie - poinformował szef lokalnych struktur PiS 

Radny Prawa i Sprawiedliwości poruszył, również problem czystości w mieście. W ostatnim czasie na ulicach Włocławka można zauważyć nieopróżnione pojemniki z których wysypują się śmieci. Jarosław Chmielewski twierdzi, że dobrym rozwiązaniem tej sytuacji, byłoby połączenie spółki Saniko i MZUKiD, co zwiększyłoby poczucie odpowiedzialności podmiotu za wykonywane prace.
11 komentarzy

gość-18607

no jak słysze, że pis ma sie dogadac z JK po wyborach, to ja na nich nie głosuje, a miałem właśnie na chmiela zagłosować. ich sprawa, niech dalej się bawią w stołki, zamiast w końcu naprawić te zepsute miasto.

9 1
ID:78547

gość-40452

Dajcie spokój ...

6 0
ID:78549

gość-67865

żaden z tych pomysłów nie jest niczym istotnym ani dla miasta ani dla mieszkańców. to są temaciki zastępcze, takie jakby dodatki. Bo jeżeli to sa pana założenia na ewentualną kadencję, to ja już się pakuje na wyjazd.... chyba Pan raczy żartować, że to jest program wyborczy... Co z miejscami pracy, co z rozwojem miasta, co z wizerunkiem miasta, co z dworcem, co z ciągle naprawianymi przez te same firmy tymi samy mi ulicami (tzw perpetum mobile) co z aquaparkiem/. co z miastem? kiedy skończy sie nepotyzm w UM i spółkach miejskich? kiedy zaczną byc cenieni fachowcy a nie kolesie? GDZIE JEST PROGRAM PANIE CHMIELEWSKI. na razie widzę jakieś żarty z wyborców... ścieżki? komunikacja? no ja sie poruszam autem i kompletnie mnie to nie dotyczy. dotyczą mnie za to dziurawe drogi i kulawe ich naprawy. Jakie inwestycje w przyszłości? itp itd. żądamy jako mieszkańcy konkretów, proszę nie robić z nas idiotó. już nie te czasy...

11 0
ID:78551

gość-16360

Nadal jest mi to z całej siły wszystko jedno.

3 2
ID:78552

gość-85319

Czy to program PO z poprzedniej kadencji ? Panieeeeeee Kaczyńskiiiiiiiiiiiiii !!!! Larum grają !!!Pogoń pan tych włocławskich pozorantów bo przerżną we Włocławku kolejne wybory z takimi pseudoprogramami !!!!

1 0
ID:78556

LALA20


To nieudacznictwo można porównać z kinem objazdowym.

P.S.
P.i S - uary, dedykuję wam utwór Carlosa Santany, p.t. '' Black magic woman '', w swych szeregach, macie białe kobiety - fakt,
ale waszą V- tą kolumną są czarne kiecki.

P.S.
Dedykuję wam też utwór Santany - p.t. '' Europa '', - Europa, to nie średniowiecze, pamiętajcie o tym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 0
ID:78557

gość-69903

A gdzie gwarancje faktycznego rozliczenia poprzedniej ekipy ? To powinien być PUNKT NR 1 ! programu PiS .W przeciwnym przypadku są niewiarygodni !

2 2
ID:78574

LALA20

@~gość-69903:

Jest niedziela, Msza św. Idż do konfesjonału, zwierz się szamanowi - jutro, twój wywód, ukarze się na paskach TVP.

2 1
ID:78577

gość-75700

Nalezy dolozyc do programu dwie windy dla pasazerow z bagazami na dworcu i wydluzyc trasy autobusow poza miasto do 30 km aby ludzie nie meczyli sie na tych dwoch mizernych mosta wjezdzajac do Wloclawka

1 0
ID:78587

LALA20

@~gość-75700:

'' Windą do nieba '' - grupa '' 2 + 1 ''

0 0
ID:78613

LALA20

@~gość-75700:

Wiesz, Wrocław ma 102 mosty, a ile mostów ma Amsterdam i Wenecja???

0 0
ID:78614


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..