Szczęśliwi Seniorzy. III filar programu kandydata SLD

Kandydat SLD na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki przedstawił, podczas konferencji prasowej kolejne założenia swojego programu. Trzeci filar to „Szczęśliwi Seniorzy” w którym lider lewicy proponuje wsparcie dla włocławian w wieku poprodukcyjnym.


Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował, podczas spotkania z mediami propozycje trzeciego filaru „Szczęśliwi Seniorzy. Wśród postulatów znalazły się między innymi Osiedlowe Centra Solidarności Międzypokoleniowej, budowa mieszkań dla seniorów z dozorem osób przeszkolonych w pomocy przedmedycznej, wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Klubów Seniora.

Ten filar skierowany jest do osób, które całe swoje życie poświęciły dla budowania naszej małej ojczyzny, to też odpowiedź na problemy z którymi na co dzień stykają się seniorzy. Wiele z tych osób narzeka na samotność, brak możliwości realizacji swoich pasji i brak wsparcia ze strony samorządu w dotowaniu, realizowaniu założeń statutowych stowarzyszeń, które zrzeszają seniorów - mówił kandydat SLD na prezydenta Krzysztof Kukucki

Pierwszą z propozycji dla włocławian w wieku poprodukcyjnym jest utworzenie Osiedlowych Centów Solidarności Międzypokoleniowej, w których to seniorzy mogliby spędzać wolny czas rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Co ważne OCSM mają łączyć pokolenia.

Na każdym osiedlu zorganizujemy miejsca, w których seniorzy będą mogli realizować swoje pasje i zainteresowania. Chcemy, aby nawiązywała się współpraca międzypokoleniowa. Wiemy, że osoby w wieku poprodukcyjnym, są bogate w mądrość życiową, mają wielką wiedzę i tą mądrością mogłyby się podzielić z dziećmi, czy uczniami. Młodsze pokolenie natomiast może byś świetnym przewodnikiem po świecie cyfrowym - powiedział Krzysztof Kukucki

Kolejna propozycja to mieszkania wspomagane dla seniora, które będą dostosowane do jego potrzeb, wyposażone w instalację alarmową, dzięki której będzie można przywoływać osobę przeszkoloną w udzielaniu pierwszej pomocy. Lokale mieszkalne dla seniorów mają mieć przede wszystkim dobrą lokalizację, aby osoby starsze nie miały problemu z dostępem do opieki medycznej, sklepu czy  Osiedlowych Centrów Solidarności Międzypokoleniowej. Seniorzy mogliby, też korzystać z „Seniorbusów”, pojazdów które skierowane są szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Filar nawiązuje również do wcześniejszych propozycji przedstawionych przez lewicę, tak jest w przypadku „przycisku życia”.

Przycisk życia, jest to urządzenie w formie elektronicznej, kiedy senior czuje, że zaczynają nasilać się objawy chorobowe naciska przycisk i daje sygnał wyspecjalizowanemu call-center, albo osobom z najbliższym – tłumaczył Piotr Kowal

Krzysztof Kukucki mówił, że rozwiązania dla seniorów, są niezwykle ważne, to ułatwienia życia obecnie starszym włocławianom oraz wkład na kolejne lata z którego skorzystają młodsze pokolenia.
6 komentarzy

gość-28620

Jeszcze postawić u nas tężnie i Ciechocinek można zaorać...

3 1
ID:78944

gość-42436

,,Krzysztof Kukucki mówił, że rozwiązania dla seniorów, są niezwykle ważne....'' a co z pomysłem tego pana ,,emerycie oddaj mieszkanie za opiekę''? A co z 12 -miesięcznymi kolejkami do lekarzy specjalistow ? Czyżby pan kk....i dogadał sie z autorem pudełek życia , opasek życia i przycisków życia -marszałkiem z PO ?

0 1
ID:78948

gość-90106

A czy seniorzy mieszkajacy zaledwie 8 km od Wloclawka moga byc tez szczesliwi ? Nie ma autobusow, W niedziele i swieta skazani sa na samotnosc bo nie moga przemieszczac sie, nie maja czym przyjechac aby wziac glupi zastrzyk w dni swiateczne, a czy w tej trosce nie zapomniano o windach na perony na dworcu ?

1 0
ID:78950

LALA20

@~gość-90106:

Gościu, szanuję Cię, ale, '' Ile razy jeszcze '', tytuł utworu grupy '' Led Zeppelin ''.
Dobranoc.

1 0
ID:78955

LALA20

@~gość-90106:

Gościu, extrema - weż pod uwagę mieszkańców '' Interioru '' - Australia, jak oni sobie radzą???

1 0
ID:78961

gość-89251

@~LALA20: Trzeba spojrzec troche dalej anizeli wlasny nos. Tutaj mamy Polske a nie Australie

0 0
ID:79160


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..