SLD przedstawiło kandydatów na radnych Małego Południa

Kandydat na prezydenta miasta z ramienia Sojuszu lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował w czwartek konferencję prasową. Na spotkaniu z mediami przedstawił swój kolejny dream team, a także program dla okręgu Małe Południe.


Krzysztof Kukucki przedstawił kolejnych kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Miasta, tym razem z okręgu Małe Południe. Liderem listy jest wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kujawsko-pomorskim Piotr Kowal. Drugą pozycję na liście zajmuje radny od dwóch kadencji Henryk Mielczarczyk. Zaraz za nim na trzeciej pozycji znalazł się były poseł i prezydent miasta Ryszard Chodynicki. Koleni kandydaci lewicy to Dorota Górecka, Aleksandra Wołk, Marcin Lewandowski i Marlena Korpalska. Przedstawieni kandydaci, to kolejny dream team Krzysztofa Kukuckiego, który chce tworzyć lepszy Włocławek.

Śmiało mogę stwierdzić, że osoby, które są z nami tworzą kolejny dream team, który mam przyjemność współprowadzić z Krzysztofem Kukuckim i być współuczestnikiem w tworzeniu drużyny lepszego Włocławka. Oprócz skuteczności, która jest cechą nadrzędną u przedstawionych kandydatów na radnych, ważna jest, również pokora. Mam wrażenie, że w tym okręgu niektórym radnym tej pokory zabrakło, czego mieszkańcy nie raz, nie dwa dali wyraz. Chcemy dzisiaj stworzyć lepszą, pokorną drużynę, która będzie wsłuchiwała się w potrzeby mieszkańców Włocławka, dzięki czemu osiedle, które jest według nas nieco pomijane może stać się piękną częścią naszego miasta – mówił wiceprzewodniczący SLD w kujawsko - pomorskim Piotr Kowal

W programie dla Małego Południa lewica proponuje między innymi „Park Młodego Włocławka”, w którym rodzice mogliby uczcić narodziny swoich dzieci, poprzez zasadzenie pamiątkowego drzewa. Zielony skwer miałby powstać u zbiegu ulic Guzowskiej, Kapitulnej i Planty i dopełnić krajobraz placu zabaw, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego, wcześniej zgłaszany przez lewicę i Henryka Mielczarczyka.

Kolejne koncepcje, które przedstawił kandydat na prezydenta SLD, to budowa nowych miejsc parkingowych, remont nawierzchni asfaltowych i chodników przy ulicy Spółdzielczej, Planty 2 oraz Chłodnej. Jak powiedział Krzysztof Kukucki nowa kadencja ma poprawić infrastrukturę i rozwiązać problem ulic gruntowych w mieście.

W ciągu najbliższej kadencji chciałbym doprowadzić do sytuacji, gdzie w mieście jakim jest Włocławek nie będzie ulic gruntowych, bo takie ulice w XXI wieku, to po prostu wstyd- dodał kandydat SLD na prezydenta  miasta Krzysztof Kukucki

Lewica chce poprawić bezpieczeństwo na ulicy Długiej, proponuje również utworzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Dziewińskiej z Kaliską. Kolejne propozycje SLD, które wynikają z postulatów mieszkańców, to budowa wiat przystankowych, zwiększenie ilości śmietników, zagospodarowanie tereny przy SP nr7 i budowa placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami.20 komentarzy

gość-14461

A co na to Stowarzyszenie Chełminiaków ktorych jeden z kandydatów kierowal na zabiegi blotne na bagnach wiślanych pod Chełmnem ?

6 0
ID:78968

gość-16296

A gdzie chodniki zamiast pieszo ulic ,sieć gazociągów lub ciepłociągów zamiast rzeszy kominów,kanalizacja deszczowa na ościennych ulicach do zalewanej Kapitulnej.To są priorytety a nie wyborcze bzdety i kiełbasa.

4 0
ID:78971

gość-70915

słabiutki ten lider, cienko to widze

5 0
ID:78977

gość-70915

@~gość-57431: nastepny sie wkreci gdzies na stolek do spolki i bedzie za nicnierobienie bral 7 koła plus uposazenie radnego plus bóg wie co jeszcze. tylko i wylacznie o to chodzi w twyborach. o nic więcej. okase, stołki i władze. nas mają głęboko.

6 1
ID:78978

gość-21309

Skuteczny prezydent potrzebuje oparcia w silnej drużynie w Radzie Miasta. Tylko SLD ma mocnych kandydatów do Rady. Najlepszą opcją na oddanie głosu jest Kukucki.

2 3
ID:78981

gość-21309

Dzisiejsza kadencja samorządu pokazuje, że Włocławek potrzebuje silniej lewicy. Włocławianie mają dość lubranieckiego prezydenta i chaosu w Radzie Miasta. Mam nadzieję, że włocławianie zagłosują na Krzysztofa Kukuckiego.

2 2
ID:78982

gość-21309

W październiku wspólnie z żoną zagłosujemy na Lepszy Włocławek.

1 1
ID:78987

gość-70129

@~gość-21309: Nie żartuj , o jakiej ,,lewicy '' piszesz ? O tej z książeczkami PZPR w szufladach ? Czy o tej którą ci ,,szufladziarze'' sterują ?A może o tej ktora była w LSD i nagle ,,w trosce o Włocławek ...?.'' przefarbowała się na PO ? A może o tej lewicy która przed wyborami stała się ,,bezpartyjna ''?
We Włocławku nie ma lewicy , jest lewactwo uwłaszczone na majątku narodowym i broniące jak lwy swoich zdobyczy , czyżbyś tego nie dostrzegał ?

3 1
ID:78990

gość-28206

Na kukuckiego zagłosuje. Ale na tych wiernych biernych na pewno nie. Nie widzę ich zarządzających tym miastem. Słabe kadry.

2 3
ID:78993

LALA20


Małe Południe - biorąc pod uwagę historię, a, dokładnie mówiąc - '' Demokraci '', mam tu na myśli, '' władców '' południowych
stanów U.S.A. - czyli, posiadaczy niewolników.

P.S.
Zapytam, czy polska, włocławska rzeczywistość, nie jest podobna??? - daj głos w wyborach - a obiecuję ci, że nie będziesz
tyrał na polach bawełny.

P.S.
Panowie - '' politycy '' - polecam wam lekturę, p.t. - '' Chata wuja Toma ''

P.S.
Q..wa!!!, czy w Polsce jest jeszcze Wisła??? - Rosjanie chcieli z tej rzeki zrobić Wołgę, a obecny rząd zrobił z Wisły
Missisipi - Polacy - na '' polach bawełny '' - mówię o życiu polskich rodzin, mówię o ekonomii, i z troską, o dniach następnych.

P.S.
'' Reduta Ordona '' .................................................................................................................................................................. .
Adam Mickiewicz.

0 0
ID:78997

LALA20

'' Polacy, po co wam cytryny, jeżeli w kapuście kiszonej, jest wystarczająco dużo witaminy ''C ''.
I wreszcie, jeden z Forumowiczów, na tym Forum, na okrągło pier...li o '' kostce Rubika '', na Zielonym Rynku .

P.S.
Co Pan na to???
Zapytam, czy zna Pan utwór p.t. - '' Stąpając, po kruchym, cienkim lodzie ''????

0 1
ID:78998

gość-60911

liderzy bez charyzmy, bez polotu

4 0
ID:78999

gość-39751

Czy znasz takiego forumowicza który podobno pracuje w bundeskalifacie i ciągle wtrąca jakieś fakty historyczne nie trzymające się kupy ni d....y ?

2 2
ID:79001

LALA20


Padł sztandar ze srebrnym orłem, IX - go, rzymskiego legionu - '' Fulminata '',- z łać. '' Błyskawica ''
Wyprowadzono sztandar P.Z.P.R. - coś się skończyło - coś trwa nadal.

0 0
ID:79002

LALA2O


@~gość-39751:

Nad twym przypadkiem, musi zebrać się, odpowiednie forum '' lekarzy '', ale, puki co, wybierz się w podróż do Świecia.

0 1
ID:79005

gość-21744

Dajcie Państwo spoko z próbą rządzenia tym miastem, skoro już mieliście tyle lat na ten proceder.
Niszczenie i degradacja, trochę honoru.

3 0
ID:79007

gość-84708

@~LALA2O: Tak masz rację -,,lekarzy i inzynierów'' w prześcieradlach i z ręcznikami na głowach ...
A jesli już o ,,lekarzach '' to jak tam przebiega ,,ubogacanie '' budnesobywatelek przez ,,lekarzy i inzynierów ''? Jeszcze się opierają czy już robią to świadomie i dobrowolnie ?

0 2
ID:79018

LALA20

@~gość-84708:

Prostaku, trzepiący kapucyna, jesteś null - czyli zero.

1 0
ID:79021

gość-24113

Panie historyku , wylazł z pana zwykły prostak , maska spadła , został kapeć ...

1 0
ID:79030

gość-12858

Chciałbym wiedzieć, gdzie odbędzie się kolejny wiec wyborczy kandydata na prezydenta p. Kukuckiego. Mam kilka paczek pielucho majtek Seni, chętnie dowiozę - gratis. Może tylko tyle, lub aż tyle mojego zaangażowania się w kampanie - dojrzałego kandydata.

1 0
ID:79039


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..