Kuźniewicz o niezrealizowanej inwestycji w Michelinie

Wczoraj lider KWW „Postaw na Włocławek” zorganizował konferencję prasową, podczas której poruszył problemy dotyczące osiedla Michelin i niezrealizowanej inwestycji, która miała zostać oddana do użytku kilka miesięcy temu.


Jacek Kuźniewicz poinformował wczoraj, że prezydent nie zrealizował inwestycji, która została wybrana przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Jak twierdzi lider KWW Postaw na Włocławek plac zabaw przy Kościelnej miał zostać oddany do użytku dziewięć miesięcy temu.

Prezydent swoją nieudolnością przestał nas zaskakiwać, bo nie jest w stanie poradzić sobie z tak małymi rzeczami. To jest obraz jak traktuje się mieszkańców i budżet obywatelski, żeby promować siebie, a nie czynić realne działania w rozwoju miasta. Prezydent kilka dni temu, był łaskaw odwiedzić to miejsce na zaproszenie jednego z mieszkańców i był bardzo zaskoczony, że inwestycja nie jest skończona - mówił Jacek Kuźniewicz

Lider KWW „Postaw na Włocławek” zapewnia, że jeśli zostanie prezydentem Włocławka, takie sytuację nie będą miały miejsca. Jacek Kuźniewicz ma, też swoją idee budżetu obywatelskiego, twierdzi nie może być to instrument do załatwiania bieżących potrzeb miasta.

Drogi, szkoły, place zabaw, to są bieżące zadania miasta, które powinny być realizowane, ale nie w ramach budżetu obywatelskiego, który powinien być ekstra dodatkiem , który mieszkańcom się należy i powinni sobie go wybrać - powiedział lider KWW „Postaw na Włocławek”

W ramach strategicznych inwestycji dla Michelina kandydat na prezydenta Jacek Kuźniewicz proponuje rozwiązanie problemów komunikacyjnych, które są bolączką osiedla.

Próbuje ukrywać się przed mieszkańcami bardzo istotne fakty, otóż przygotowana jest przebudowa ulicy Jana Pawła II w taki sposób, że większość nieruchomości zostanie odcięta od tej ulicy, to jest ukrywane przed mieszkańcami. W marcu było organizowane spotkanie w szkole na Michelinie, gdzie ratusz dostał baty i schował projekt głęboko do szuflady, po to żeby zrealizować go po wyborach - mówił Kuźniewicz

Kandydat na prezydenta wypomniał obecnemu włodarzowi zakup już drugiego samochodu w tej kadencji oraz brak zainteresowania inwestycjami w mieście, krytykował władze ratusza, również za brak pozyskiwania środków dla Włocławka na modernizację dworca. Jacek Kuźniewicz deklarował, że po objęciu władzy chciałby, aby szpital wojewódzki przejęło miasto, warunkiem jest jednak brak zadłużenia włocławskiej lecznicy.
9 komentarzy

gość-68830

"Lider KWW „Postaw na Włocławek” zapewnia, że jeśli zostanie prezydentem Włocławka..."

zejdz pan na ziemie, zero szans pan masz (na szczęście)

ale próbuj pan, w końcu każdy ma szansę

1 1
ID:79135

gość-80328

dosyć tych placów zabaw, ile można? a może jakieś miejsca dla młodzieży? bo z tego co widze to młodzież: nie moze stac pod blokiem (telefony na policje), nie może stac w klatkach (telefony na policję), nie może łazić w grupkach (trzepani przez policję) itp itd. Miasto komuszo-policyjne, które samo wygania i zniechęca mieszkańców do siebie. Więc pytam co ta młodzież ma robić w tym zgniłym mieście? siedzieć w domach? placów zabaw jest dosyć. A Ty  wymyśl w końcu coś mądrego, bo wszystkie Twoje pomysły to czysty populizm. Wszystkie twoje propozycje są po prostu beznadziejne i po prostu typowo populistyczne. Obrażasz moją inteligencję swoim programem. Z tego co widzę po programie to miasto nie czeka kompletnie nic po wygranej. Nie masz nam nic do zaoferowania. Kompletnie nic. Co udowadniasz z każdym kolejnym artykułem/konferencją/konwencją/spotkaniem. Piękne słowa, piękne obietnice i piękna konwencja to za mało. Nie mam pojęcia po co się tam pchasz, jak nie masz absolutnie żadnej wizji na miasto. Ale rozumiem. Fajny stołek... To ja już wolę Wojtkowskiego (chociaż go nie trawię).

1 1
ID:79138

gość-21093

Ludzie błagam Was. Tylko nie on. Ja go znam. Każdy, tylko nie on. To będzie tragedia dla tego biednego miasta. Katastrofa.

1 1
ID:79141

gość-57458

Czy to co leży na ziemi to przykryte koryto ?

1 1
ID:79142

gość-26582

zamilcz człowieku w końcu i weź się raz w życiu do uczciwej pracy

1 1
ID:79150

gość-70627

My nie chcemy tego Pana na Prezydenta czepia się o wszystko a sam co zrobil .Porazka jak on zostanie Prezydentem i tak w tym miescie nic nie zrobi mial juz swoje 5 minut .Ludzie opamietajcie się i na niego nie glosujcie

1 1
ID:79153

gość-88597

Kiedy on odda pieniądze włocławiankom za zniszczone buty na tej spartolonej kostce z Zielonego Rynku ktorą podobno zatwierdził ? Dwie pary mi zmarnował a teraz udaje strusia !

1 1
ID:79154

gość-42866

Zgadzam się z Kuźniewiczem w ocenie obecnego Prezydenta. Moim zdaniem Wojtkowski jest najgorszym prezydentem od powstania samorządów. Niech się więc zajmie niszowymi tematami historycznymi, bo do zarządzania miastem nie ma po prostu predyspozycji. Co ciekawe jego najbliższe otoczenie, poza Moraczewską, startuje w okolicznych gminach: Korpolak - Komorowska i Najberg lub do powiatu np. Jabłoński. Tak więc Wojtkowski, to pozawłocławski desant, który Włocławek traktuje jedynie jako miejsce pobierania wynagrodzeń, a nie miejsce swojego życia.

1 1
ID:79164

gość-47487

@~gość-42866: To znaczy że zgadzasz się na ten bruk na Zielonym Rynku ktory trzeba będzie naprawiać na koszt podatników bo gwarancja minęła ?

1 1
ID:79175


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA