Radni SLD przedstawili wnioski złożone do budżetu

Do 27 września radni mogli składać swoje wnioski do budżetu miasta na 2019 rok. Klub Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizował konferencję prasową, podczas której przedstawił swoje propozycje, które złożyli do budżetu miasta przyszły rok.


Klub Radnych SLD zorganizował wczoraj konferencję prasową, podczas której przedstawił swoje wnioski jakie złożyli do budżetu miasta na 2019 rok.

Każdy z naszych radnych startujący w poszczególnych okręgach wyborczych, przestawił te problemy, które promujemy jako pozytywne działania na rzecz mieszkańców, odpowiadamy na, to zapotrzebowanie. Chcę przypomnieć, że wiele razy już takie wnioski składaliśmy, jednak nie zawsze były one realizowane. Idziemy do wyborów mając na uwadze wszystkie problemy i niezależnie kto będzie rządził, jeśli będziemy mieli udział w tej władzy, to my te wnioski spełnimy, nie jako obietnicę wyborczą, tylko jako codzienne działanie radnych – mówił przewodniczący Klubu Radnych SLD Jarosław Hupało

Kandydat SLD na prezydenta miasta Krzysztof Kukucki mówił, że działacze lewicy są bardzo konsekwentni w swoich działaniach i rozwiązują problemy kompleksowo. Od początku tego roku radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej ubiegali się o zwiększenie środków na transport zbiorowy.

Od grudnia prosimy prezydenta o przyznanie dodatkowych środków na transport publiczny, który ma służyć mieszkańcom, gdyż włocławianie nie do końca są zadowoleni z usług MPK z racji małej ilości kursów, dlatego te pieniądze są potrzebne. Drugą rzeczą są stawki jakie proponuje MPK kierowcom, są one zdecydowanie zbyt niskie, przez co pracownicy odchodzą. Proponujemy więc w 2019 roku przeznaczyć 5% z budżetu miasta, co jest bardzo racjonalną stawką. Włocławek przeznacza teraz 3,5 % jest, to bardzo mało, co nie pozwala godnie opłacić kierowcy i zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów - powiedział radny Damian Chełminiak

Wśród wniosków znajduje się, również poprawa infrastruktury pieszo-rowerowej, chodzi głównie o przedłużenie ciągu wzdłuż Wisły w kierunku ulicy Płockiej oraz od ulicy Solnej do ulicy Toruńskiej. Kolejne postulaty lewicy, to remont mostu na Zgłowiączce, uzbrojenie terenów inwestycyjnych, budowa otwartego basenu, remontu stadionu Przylesie.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..