Wsparcie z RPO dla Włocławka i Lubienia Kujawskiego

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się dziś z beneficjentami RPO i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, którzy odebrali świeżo podpisane umowy o dofinansowanie. Najwięcej środków, ponad 8,5 milionów złotych, trafia tym razem w rejon Włocławka – do samego miasta i do gminy Lubień Kujawski.


Wśród projektów znalazła się między innymi modernizacja i rozbudowa dawnego hotelu pracowniczego z myślą o zakładzie opiekuńczo-leczniczym włocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Cieszę się, że realizujemy nasz RPO w bardzo dobrym tempie. Jesteśmy już za półmetkiem, wartość kontraktacji przekroczyła 4 miliardy złotych. Niemal co tydzień podpisujemy kolejne umowy. Za to dobre tempo, za zaangażowanie na rzecz pozytywnych przemian w naszym regionie serdecznie państwu, beneficjentom, realizatorom projektów, serdecznie dziękuję. Pragnę też podziękować odpowiedzialnym za wdrażanie programu pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, którzy ciężko pracują, obecnie także w niedziele i soboty, żeby wasze projekty jak najszybciej trafiły do sfery realizacji – mówił gospodarz województwa

Zakłady opiekuńczo-pielęgnacyjne to finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia placówki, do których trafiają pacjenci niewymagający już leczenia, ale potrzebujący opieki i kwalifikowanej pielęgnacji. W rejonie Włocławka taka instytucja jest obecnie bardzo potrzebna. Dawny przyszpitalny hotel dla pielęgniarek przejdzie kapitalny remont i rozbudowę z zupełnie nowym rozplanowaniem wnętrz i położeniem nowych instalacji, planowane są też zakupy wyposażenia i sprzętu medycznego – od łóżek dla pacjentów po kardiomonitory i defibrylatory. Dyrekcja marszałkowskiej lecznicy zakłada, że będzie to miejsce dla 30 chorych.

Koszt inwestycji to blisko 5 milionów złotych, wartość wsparcia to prawie 3,5 miliona złotych. Samorząd Włocławka przystępuje do głębokiej termomodernizacji budynków należących do miejscowego Zespołu Szkół Budowlanych. Inwestycja obejmuje m. in. ocieplenia ścian i stropodachów, wymianę pokrycia dachów, wymianę systemu oświetlenia i instalacji cielnej, a także nową stolarkę okien i drzwi. Wszystko to sprawi, że placówka będzie zużywać mniej energii, więc będzie też płacić mniejsze rachunki. Całość będzie kosztować 6,7 mln złotych, dofinansowanie to dwie trzecie tej sumy.

W Lubieniu Kujawskim za ponad 900 tysięcy złotych powstanie żłobek, czyli miejsce gdzie młode pracujące mamy będą mogły bezpiecznie zostawić na kilka godzin swoje maluchy. Dofinansowanie wynosi 800 tysięcy złotych.
3 komentarze

gość-45086

termomodernizacja ? Gdzie oni nauczyli sie tego technicznego okreslenia ? Bo chyba nie na słynnej nagranej popijawie pod dyrekcją pana Kopyścia ?

1 0
ID:79285

gość-29421

Był reportaż z lokalnej telewizji , Panowie Gdak ( i jeszcze jednen, którego nazwiasko zapomniałem) z Lubienia mówił jak tak jest naprawdę, Firmy się wycofują , od 4 lat nie przybyła żadna nowa

0 0
ID:79286

gość-28585

Ale musiała być wyżekra PO tym sPOtkaniu , ciekawe kto dostarczał katering ? Np w Anglii takiego partyjnego obżarstwa się nie praktykuje .

0 0
ID:79290


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..