Święto wszystkich gier, czyli 5. PWSZ Gaming Festival

Mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku powoli stają się kujawską stolicą e-sportu. Po raz kolejny odbędzie się w nich turniej gier komputerowych, a swoje uczestnictwo zapowiada prawie pięciuset graczy z całej Polski.


Jeśli jesteś graczem, to na pewno nie są Ci obce takie tytuły gier jak: FIFA19, Fortnite, CS GO, czy Hearthstone. To właśnie zawody w te cztery tytuły będą najważniejszymi punktami nadchodzącego PWSZ Gaming Festival. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli czołowi gracze profesjonalnej sceny e-sportowej. Jednak grudniowe wydarzenie to także święto wszystkiego co z grami związane. Podczas Akademickiego Festiwalu gier we włocławskiej PWSZ uczestnicy będą zmagać się w jednej z najstarszych gier towarzyskich, której korzenie sięgają XIX wiecznej Japonii. Mowa tu o Papier-Kamień-Nożyce. Odbędą się także rozgrywki w różnego rodzaju gry planszowe z klubem gier planszowych CKBB „Taktyk”.

Dołożę wszelkich starań, żeby turniej FIFA19 w PWSZ-owskim wydaniu nie przeszedł bez echa w świecie Pro gamerów - mówi Jakub Groncikowski, student PWSZ, zawodowy gracz FIFA - Myślę, że kluczowym czynnikiem mającym wpływ na popularność naszego festiwalu będzie uczestnictwo wielu znanych nazwisk naszej rodzimej sceny. Możliwość rozmowy z profesjonalistami, wymiana uwag, czy samo spotkanie zawodników z pewnością wywrze na wielu bardzo pozytywne wrażenie. Dodatkowo na turnieju pojawią się youtuberzy zajmujący się tworzeniem popularnych kanałów dotyczących gry FIFA.

Nie można oczywiście zapomnieć o edukacyjnym aspekcie PWSZ Gaming Festival. O tym w jaki sposób mechanizmy gier wykorzystywane są w marketingu oraz jak zarabiać na graniu, będzie można posłuchać podczas panelu konwersatoriów pod nazwą „Co zabijanie potworów ma wspólnego z biznesem”. Dla pasjonatów sprzętu komputerowego odbędzie się konkurencja składania komputera na czas, a Ci bardziej dociekliwi będą mogli przetestować zabytkowy sprzęt w „Retro Strefie”, gdzie pojawi się szansa zagrania w słynnego „Małysza”. Całość Festiwalu w fantastycznym i magicznym klimacie świąt.

Pięć lat temu liczba uczestników nie przekroczyła setki, ale i nasze niewielkie doświadczenie organizatorskie powstrzymywało nas przed porywaniem się z przysłowiową motyką na słońce - mówi Patryk Ciechanowski, jeden z inicjatorów imprezy - Teraz jesteśmy w stanie zorganizować turniej rangi ogólnopolskiej, na który przyjeżdżają zawodowi gracze z różnych zakątków kraju. Sama formuła także uległa zmianie, gdyż nie jest to już tylko i wyłącznie turniej e-sportowy. Ta impreza to święto wszystkich gier, także planszowych i towarzyskich.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wsparciu sponsorów i partnerów PWSZ Gaming Festiwal będzie rekordowy nie tylko pod względem liczby uczestników. Rekordowa będzie także pula nagród, która wynosi ponad 7 tysięcy złotych. Gracze będą mieli szansę wygrać m.in. najnowszej generacji sprzęt komputerowy.
1 komentarz

gość-19321

jest jakas szansa na ozganizowanie turnieju Tetrisa w Retro Strefie? Z kim moge sie skontaktowac w tej sprawie?

0 0
ID:79624


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..