Nie żyje Teresa Bieniek kanclerz włocławskiej PWSZ

Dzisiaj Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa poinformowała o śmierci wieloletniej kanclerz uczelni Teresy Bieniek. Wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie zmarłej składają; Rektor i Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku oraz cała społeczność akademicka.


Kanclerz Teresa Bieniek była z wykształcenia magistrem prawa. W 1986 roku ukończyła jednolite studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1998 roku odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania i administracji. W latach 1987–1996 pracowała w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku, m.in. przez 6 lat na stanowisku prokuratora. W 1996 roku została wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Od tego czasu realizowała obsługę prawną wielu podmiotów gospodarczych i jednostek samorządu terytorialnego. W latach 1999-2005 była zatrudniona w Biurze Prawnym Starostwa Powiatowego we Włocławku. W latach 1999-2004 pełniła funkcję powiatowego rzecznika konsumentów w Starostwie Powiatowym we Włocławku.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej pracowała na stanowisku radcy prawnego od września 2002 r., zajmując się głównie sprawami z zakresu prawa gospodarczego i prawa pracy. 27 maja 2008 roku Senat powierzył jej funkcję kanclerza, którą objęła od 1 lipca tegoż roku. Pełniąc funkcję radcy prawnego, była zaangażowana w rozwój Uczelni, wspierając władze rektorskie w realizacji prawidłowej polityki zarządzania majątkiem uczelni i polityki kadrowej.

Duża wiedza o uczelni, wysokie kompetencje, zaangażowanie i konsekwencja w realizacji podjętych zadań predysponowała ją do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Od chwili objęcia funkcji Kanclerza podejmowała szereg cennych inicjatyw mających na celu zdynamizowanie rozwoju uczelni. Sukcesywnie i odważnie prowadziła  politykę kadrową, pozyskując zdolnych i kompetentnych pracowników. Inicjowała proces przeglądu kosztochłonności poszczególnych kierunków studiów, jednocześnie zabiegając o wartościowych pracowników. Zapoczątkowała procesy zbliżania uczelni do gospodarki, czego dowodem była realizacja licznych projektów. Systematycznie nadzorowała stan techniczny bazy dydaktycznej, jednocześnie zabiegając o coraz nowocześniejsze wyposażenie pracowni i sal dydaktycznych. Utrzymywała ścisłe kontakty z władzami samorządowymi miast i gmin, władzami oświatowymi, dyrektorami przedsiębiorstw, dbając tym samym o interesy Uczelni i jej dobry wizerunek w mieście i regionie. Z jej inicjatywy realizowana jest budowa Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii we Włocławku, które ma stać się naukową wizytówką miasta i regionu. 

Wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie zmarłej Teresy Bieniek składają Rektor i Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku oraz cała społeczność akademicka.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Teresy Bieniek Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Uczelnia poniosła niepowetowaną stratę. Żegnamy wybitną specjalistkę, prawnika, Przyjaciółkę społeczności akademickiej. Odszedł Człowiek, na którego doświadczenie, rady i pomoc zawsze mogliśmy liczyć, pasjonatka i społeczniczka. Oddana bez reszty pracy, którą wykonywała. Łącząc się w głębokim żalu, wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim składają

Rektor i Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku
oraz cała społeczność akademicka8 komentarzy

gość-51693

Znałem,z tą wybitnością to duża przesada.

1 1
ID:80247

gość-12963

@~gość-51693: ej no, nie przesadzasz w takim momencie? nie wypada

1 1
ID:80252

gość-97452

Nie przesadzam,hymn jak zawsze na wyrost typowe dla Polaków.Znałem lepszego i bardziej zasłużonego dla szkoły który spoczywa na cmentarzu w Michelinie.W ceremonii pochówku nikt ze szkoły którą zakładał wraz z przyjacielami nie uczestniczył.Ograniczono się do nekrologu w gazecie.I to jest "akademicka kultura".I co teraz?

1 1
ID:80254

gość-80935

@~gość-97452: to teraz że o zmarłych się źle nie mówi
bo niby po co?

1 1
ID:80255

gość-42495

wyrazy współczucia dla rodziny

1 1
ID:80256

gość-13135

Teraz wiele mówią o hejcie i różnych mowach. Ja jednak jestem w wieku, że patrząc z punktu widzenia statystyki, to ja cieszę się, że umarł ktoś inny zamiast mnie. Jak pan Bóg zabrał kogoś z mojego pokolenia, to ja zostałem pozostawiony na poprawę.

1 1
ID:80257

gość-90145

@~gość-13135: Poprawiaj się ale bez pośpiechu ;/

1 1
ID:80275

gość-90723

Zawsze byłaś i będziesz w moich myślach i sercu. Za edukację i wiedzę jka mi przekazała, za serce. Dziękuję. Żegnaj KOCHANA CIOCIU.

Zbigniew Urbaniak

1 1
ID:80656


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA