Prezydent Włocławka gościem Biblioteki

biblioteka.wloclawek.pl

„Rozmowy o książce” to cykl spotkań dzieci i młodzieży z osobowościami naszego miasta. Znani włocławianie opowiadają o swoich pasjach czytelniczych, pokazują książki, które towarzyszą im od dzieciństwa, czytają ulubione ich fragmenty.

25 czerwca w Bibliotece gościł prezydent Włocławka Andrzej Pałucki . O książkach rozmawiały z prezydentem dzieci spędzające wakacje w filiach bibliotecznych. Gdy zegar w Sali Kameralnej MBP wybił samo południe, prezydent zabrał dzieci w podróż po świecie swojego dzieciństwa, zabaw i przygody z literaturą.

Niezwykle ważnym w edukacji i wychowaniu, zdaniem prezydenta, jest naturalny kontakt z książką i rodzinne czytanie. Dla niego samego duże znaczenie odegrały książki z serii wydawniczej „Poczytaj mi mamo”, które wielokrotnie czytane przez mamę, zapadły mu głęboko w pamięci, seria przygód o Koziołku Matołku, komiksy z serii „Tytus, Romek i Atomek”.

Ten niezwykły gość przyniósł z sobą część swoich zbiorów książkowych: dziecięce (utwory Jana Brzechwy- „z zębem czasu”, jak się wyraził, i propozycje dla nieco starszych czytelników: Erazma z Rotterdamu „Pochwałę głupoty”. (jako dzieło ponadczasowe) i „Małpie amory i inne pouczające historie o zwierzęciu zwanym człowiekiem” Roberta Sapolsky'ego.

Tradycji musiało stać się zadość - dzieci wysłuchały wierszy i bajek w świetnej interpretacji pana prezydenta. Czekało też na niego nie lada wyzwanie: wspólne z dziećmi rozwiązywanie zagadek literackich. W zabawie wzięła również udział obecna rzecznik prasowy prezydenta – pani Monika Budzeniusz.
Prawdziwie trudne zadanie dopiero miało się rozpocząć: odpowiedzi na pytania dzieci. A pytania były wnikliwe i bardzo konkretne: Jak to jest być prezydentem? Ile prezydent zarabia? Ile udało mu się przeczytać książek? Humor dopisywał wszystkim uczestnikom spotkania. Dla pani Ani Rachut - pomysłodawczyni i prowadzącej imprezę trudnym zadaniem okazało się zakończenie spotkania, bowiem gość zasypywany był gradem pytań i wręcz oblegany przez chętnych do zrobienia wspólnej fotografii.

Właściwym podsumowaniem tych bardzo udanych „Rozmów o książce” mogą być słowa pana prezydenta Pałuckiego, który odpowiadając na jedno z pytań, przyznał, że dzięki temu, iż został prezydentem miasta, ma możliwość spotykania z dziećmi.

Cieszymy się, że biblioteka jest miejscem, gdzie młodzi mieszkańcy Włocławka maja okazję poznać prywatne pasje i zainteresowania znanych włocławian. Źródło: biblioteka.wloclawek.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA