Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Zazamcze

Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika przy ulicy Uroczej odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta z mieszkańcami.


W poniedziałek prezydent Marek Wojtkowski, jego zastępcy Krzysztof Kukucki, Domicela Kopaczewska i Barbara Moraczewska oraz członek zarządu województwa Sławomir Kopyść wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcami Zazamcza. Podczas rozmów poruszono kluczowe sprawy dotyczące tej części miasta oraz najbliższych inwestycji. W tym roku ma zostać rozstrzygnięta sprawa dotycząca przejścia podziemnego pod torami przy ulicy Promiennej.

W październiku ubiegłego roku udało nam się uzyskać zgodę wojewody i uzgodnić warunki z właścicielem, czyli PKP i PLK w związku z tym będziemy ogłaszać przetarg na to zadanie. Przejście będzie funkcjonalne i przede wszystkim atrakcyjne dla mieszkańców, bo oprócz przejścia dla pieszych będzie również przeprawa rowerowa - informował prezydent Włocławka

Jak mówił zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki budowa przejścia podziemnego oznacza, również całkowite odgrodzenie torów na odcinku od Hutniczej do lasu, co zapewni większe bezpieczeństwo. Podczas spotkania nie zabrakło tematu trasy średnicowej od ulicy Toruńskiej, która ma rozprowadzić ruch przez całe śródmieście, aby kierowcy mogli poruszać się bez utrudnień omijając trakcje kolejowe.

Mamy wielkie wątpliwości co do tej inwestycji. Zastanawiamy się, czy nie odłożyć jej w czasie, czy wydawać tak duże pieniądze i wprowadzać ruch kołowy na tym obszarze. Uważamy, że układ komunikacyjny miasta jest sprawny. Włocławek jest dobrze skomunikowany. Oczekujemy na państwa głosy w tej sprawie. Nie chcemy robić nic wbrew państwa intencjom - mówił Marek Wojtkowski

Mieszkańców Zazamcza apelowali do władz miasta między innymi o naprawienie chodnika przy ulicy Promiennej oraz naprawę infrastruktury drogowej przy ulicy Energetyków.  Włocławianie wnioskowali również o oświetlenie pętli autobusowej, czy budowę parkingu przy Kościele pw. św. Józefa przy ulicy Promiennej. Dziś o godzinie 17:00 odbędzie się drugie spotkanie z prezydentem tym razem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Gałczyńskiego 9.

10 komentarzy

gość-60268

kolejne spotkanie... znowu gadanie, znowu pozory działąnia, znowu jedno wielkie nicnierobienie. Pytam po raz setny - kiedy pan prezydent i jego administracja zaczną COKOLWIEK robić w tym mieście? Toć to za Skrzypka było lepiej... Jedna wielka żenada ta cała władza. będzie jak w poprzedniej kadencji - przegadana, ciągłe konferencje, briefingi z których nic nie wynika. Biedne te miaro, oj biedne...

7 0
ID:80834

gość-99675

Tak bydło wybrało i ma.

3 0
ID:80835

gość-69467

Kolejna kadencja ciepłej wody w kranie?

2 0
ID:80836

Zdzisław

Tyle gadania i znów nic z tego nie wynika.

1 0
ID:80837

gość-10788

A ten pomnikarz co spartolił pomnik znajomym jaka ma madrą minę ... Pażdzioch z Kiepskich ...

0 0
ID:80839

gość-24367

PO co to komu w ogóle? te całe niby spotkania? W poprzedniej kadencji także były i co z nich wynikł dla miasta czy mieszkańców? Nic! Więc skończcie te żenującą farsę i zacznijcie w końcu coś robić. Prezydent Wojtkowski i jego świta nie zrobiła nic istotnego dla miasta. Musze zajrzeć w jego program wyborczy, z tego co mi się wydaje, to nie spełnił żadnej istotnej obietnicy wyborczej. A właśnie - panie prezydencie, co z obiecanymi miejscami pracy? Obiecał pan jeśli się nie mylę chyba 300 rocznie. Szósty rok leci, gdzie te 2000 miejsc pracy w naszym mieście? No gdzie?
Następnym razem proszę mieszkańców Włocławka o to, żeby przy urnach się dobrze zastanowili i nie głosowali na "znaną z mediów twarz" tylko zagłosowali na kogoś, kto będzie chciał coś zrobić. Bo ta ekipa rzadzaca nie zrobila nic ani dla miasta ani dla mieszkańców. Likwidują tylko ciągle kursy mpk i podnoszą ceny - w końcu trzeba czymś spłacać te ogromne kredyty. A może niech spłacają je ci, którzy je pozaciągali?

1 0
ID:80844

gość-85647

niech Pan prezydent Wojtkowski opowie na tych spotkaniach jak rozprawił się z lokalną demokracją i głosami tysięcy mieszkańców przy okazji cyrków (w referendum, włocławianie dwukrotnie opowiedzieli się za cyrkami). Chętnie posłuchamy gdzie ma nas wszystkich i nasze głosy.

2 0
ID:80846

gość-92679

Kiedy wroca cyrki do miasta?? My mieszkańcy chcemy cyrkow!!

1 0
ID:80849

gość-36317

@~gość-92679: prezydenta jak widać nie obchodzi czego chcą mieszkańćy, ważne czego chce on i jego znajomi, głos mieszkańćów jest jak widać kompletnie nieistotny i w ogóle się nie liczy.

0 0
ID:80855

gość-68627

Czy nie uważacie, że niektóre osoby dobrze zarabiające powinny wydać trochę kasy na stylistów przed wyjściem na takie spotkania?

1 0
ID:80880


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..