Akcja strajkowa nauczycieli. Ratusz wydał komunikat

Strajk nauczycieli ma być bezterminowy i ma wziąć w nim udział nawet 90 procent szkół. Dziś ratusz poinformował, że mimo akcji strajkowej środki na wynagrodzenia nauczycieli nie zostaną zmniejszone.


W strajku nauczycieli, który ma rozpocząć się 8 kwietnia ma wziąć udział 58 placówek oświatowych z Włocławka. Jak mówili przedstawiciele ZNP – nie chcą strajku, jednak nie mają innego wyjścia, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość rodziców. Dziś ratusz poinformował, że bez względu na rozwój sytuacji i możliwą akcję strajkową środki finansowe przeznaczone dla placówek oświatowych na wynagrodzenia nie zostaną pomniejszone.

Do referendum strajkowego przystąpiło sześćdziesiąt włocławskich placówek oświatowych. W strajku nie wezmą udziału dwa przedszkola nr 17 i 29. W związku z akcją protestacyjną istnieje prawdopodobieństwo, że zaplanowane na 10 i 15 kwietnia egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów nie odbędą się w całym województwie.

18 komentarzy

ancap

"nie chcą strajku, jednak nie mają innego wyjścia" ? Kto ich zmusza? To sprawa dla prokuratury jeśli są przymuszani.

A i co 8 marca sytuacja była inna? Nie można było miesiąc wcześniej bez robienia burdelu dzieciakom? Nieeee, to jest zaplanowane i obliczone na nasranie wielkiej kupy na środku pokoju i wmawianiu nam wszystkim, że powinniśmy się z tą kupą solidaryzować. Moje gratulacje, strajkując w takim terminie sami nastawiacie znaczną część społeczeństwa przeciwko sobie.

Jeśli czegokolwiek ta akcja ma dowieść to tylko tego, że wszelkie związki powinny zostać natychmiast zdelegalizowane.

Jest wolny rynek, idźcie sobie pracować w prywatnych szkołach jak wam się płaca nie podoba - czyli zróbcie dokładnie to co musi zrobić znakomita większość pracujących gdy im się warunki zatrudnienia nie podobają.

I uprzedzając paplaninę, że im się należy... G***O SIĘ NALEŻY. Dopóki rynek nie wyceni wartości wykonywanej pracy to z mojej perspektywy dostają nie swoje pieniądze za niezweryfikowaną pracę, często wątpliwej jakości.

Tak, nauczyciele zarabiają za mało. Jak i wszystko co opiera się na budżetówce. I absolutnie nikt nie widzi, że to państwo i "bezpłatna" edukacja jest problemem. Zresztą ładna mi bezpłatna jak każdy polak jest łupiony z ponad 60% tego co zarabia.

Absolutne minimum polepszenia sytuacji to tzw. "bon oświatowy". Wtedy pieniądze idą za dzieckiem i to najlepsze szkoły będą zatrudniać specjalistów i najlepiej im płacić.

26 8
ID:80847

gość-74427

,,Tak, nauczyciele zarabiają za mało. Jak i wszystko co opiera się na budżetówce. '' ?????? A zarobki prezesów spółek miejskich to jest dopiero astronomia !!!

2 8
ID:80850

gość-22376

@~ancap: to takie dziwne przeczytać kogoś ze zdrowym rozsądkiem.. wprost niespotykane ostatnimi czasy..

6 0
ID:80851

gość-36317

czekam aż ratusz wyda komunikat w którym opowie dlaczego zlekcewazył głosy tysięcy mieszkańców w sprawie cyrków i poszedł za piętnastoosobowym stowarzyszeniem, które może więcej niz pol miasta.

4 0
ID:80854

gość-71951

dlaczego nauczyciele dbając oczywiście przed kamerami o dobro dziecka nie strajkują we wakacje no i dlaczego mgr. nauczyciel ma mieć więcej za 19 godzi w tygodniu od mgr. pielęgniarki, czy mgr. kierowcy wożącego ludzi i dzieci czy mgr. inż który prowadzi własna działalność i łupią go ze wszystkich stron i to on utrzymuje cała ferajnę budżetówki. A czy szary obywatel wie ile procent wszystkich zatrudnionych w naszym kraju podlega budżetówce. Zgroza ! pozdrawiam wszystkich korepetytorów.

7 5
ID:80858

gość-54876

@~gość-71951: dlatego, bo to kasta wybrańców, której się wszystko należy. nie wytłumaczysz im, zajrzyj tu na forum, włos się jezy normalnie. Tylko daj im i daj i daj, bo oni chcą i koniec. ja bym ich pognał do roboty moment...

5 4
ID:80859

gość-26788

ludzie są coraz bardziej oburzeni na cała te sytuację i absurdalne żądania nauczycieli. Jakoś nie widzę tu troski o dzieci w przededniu ważnych egzaminów, widzę raczej pazerność i szantaż na uczniach, rodzicach, rządzie i całym społeczeństwie które jest coraz bardziej wściekłe. Brawom sami kręcicie bat na własną d...

9 5
ID:80860

gość-46622

@~gość-26788: Nauczyciel jest urzędnikiem państwowym a więc strajk nie może kolidować z haramonogramem edukacji młodzieży !!! Slużba zdrowia tez zarabia grosze (za wyjątniem lekarzy) i też strakuje ale bez zagrożenia zdrowia i życia pacjentów .

6 5
ID:80864

gość-17112

@~gość-46622: nie wiadomo o co chodzi? To chodzi o dowalanie partii rządzącej :) I choć sam sympatykiem socjalizmu nie jestem to obierane przez różne wewnętrzne i zewnętrzne środowiska metody po prostu zmuszają do zastanowienia się - za kogo Ci wszyscy ludzie nas mają jako naród? Tzw. "opozycja" straszy polexitem a im bardziej prowokuje UE do walnia w nasz kraj, tym więcej ludzi zaczyna zauważać, że to może wcale nie taki zły pomysł jest.

6 3
ID:80866

Znalazłem rozwiązanie!

Cytat za dorzeczy.pl:
"Według danych OECD, obecnie w Polsce na jednego nauczyciela pracującego w szkole przypada 11 uczniów, przy europejskiej średniej na poziomie 15 uczniów. Analizy OECD wskazują także, że Polska jest na ostatnim miejscu pod względem tzw. godzin przy tablicy spędzanych przez nauczyciela. W naszym kraju jest to ok. 564 godziny rocznie (co daje średnią 3,15 h dziennie), podczas gdy średnia państw OECD wynosi 778 godzin (o ponad 1/3 więcej niż w przypadku Polski)."

Co za tym idzie, wystarczy zwolnić 1/3 nauczycieli, tak by średnia godzin przy tablicy wzrosła to tej w UE. Reszcie natomiast można dać 30% podwyżki za 30% więcej pracy :) Tadaaaaa ! I szczerze chciałbym takie rozwiązanie tego konfliktu ujrzeć :) Nie musicie mi potem dziękować :)

4 3
ID:80868

gość-19741

@~gość-17112: TZW ,,łoPOzycja '' ma tylko jeden program ,,antyPiS'' , wyborcy się nie liczą w innych sprawach . Ciekwae że od lat najbiedniejsza i pogardzana wschodnia część Polski popiera PiS a ma w d....e obiecanki PO .

0 0
ID:80870

gość-40865

W d... sie poprzerwracalo od tego nierobstwa za duzo czasu maja i sie glupotami zajmują. Żadamy 40 godInnego tygodnia pracy dla kazdego naiczyciela.

3 0
ID:80871

gość-48570

@~gość-17112: Trudno nie zauważyć że bezprogramowa postkomuna wciąga do polityki nasze polskie dzieci i młodzież jako zakładników -,,żywe tarcze'' i ma głęboko w d....e że w ten sposób może zniszczyć młodzieńcze plany młodych ludzi do nauki . Liczy się kasa i produkcja matołów-niewolników których można wykorzystywać jako tanią siłę roboczą .
Taka polityka wygnała z Włocławka już ponad 20 tysięcy młodych zdolnych włocławian !

2 1
ID:80875

gość-36851

@~gość-40865: dokłądnie - podwyżki spoko, ale prosimy o pracę 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu i oczywiście skoro mają być podwyżki, to ma być jakośc kształcenia

3 1
ID:80876

gość-35762

paskudne te nauczyciele ..zamiast posłuchać tego Szczylskiego czy jak mu tam któren dobrze radził im, zeby dzieciaki robili za ińset tak jak większość a tym starym na emeryturze dadzom przecie dodatkowa trzynastą emeryture..to oni jak te barany uparte..do strajku donrzom...hehehh

0 1
ID:80877

gość-19787

@~gość-35762: Najgorsze jest to że w tym domagajacym się podwyżek gronie sa takie partyjne flądry które chlają gorzałę i dają zły przykład młodzieży a do mediów udają niewinne anioły .

1 0
ID:80878

gość-99467

Z jakiej racji mają mieć wypłacane pieniądze za strajk za nieobecność w pracy się nie płaci .. Nam nie zapłacą za to że musimy na czas ich strajku wydac pieniądze na opiekę dla dziecka !

2 0
ID:80879

gość-47837

jak to kazik śpiewał" dalej jazda do roboty, j...e nieroby..." :D

3 0
ID:80883


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..