Trwa strajk nauczycieli. Co z zaplanowanymi egzaminami?

Rozpoczął się drugi dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkól. W akcji strajkowej bierze udział 85,05% nauczycieli włocławskich placówek i 38,60% pracowników administracji.


W akacji protestacyjnej bierze udział 1142 nauczycieli z włocławskich placówek oświatowych. Urząd Miasta zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby w tej trudnej sytuacji zapewnić uczniom maksimum bezpieczeństwa i opieki. W związku ze strajkiem istniało prawdopodobieństwo, że zaplanowane egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów nie odbędą się w całym województwie kujawsko- pomorskim. Ratusz uspokaja, że egzaminy odbędą się w zaplanowanych terminach.

Dziś podczas krótkiego briefingu prasowego prezydent Marek Wojtkowski i jego zastępczyni Barbara Moraczewska przedstawili jak wygląda w związku ze strajkiem sytuacja we Włocławku.

W drugim dniu strajku nauczycieli wydaje się, że sytuację we Włocławku mamy opanowaną, aczkolwiek w mieście strajkuje ponad 86% nauczycieli i 23% pracowników administracji. Chce powiedzieć, że wszystkie dzieci mają zapewnioną opiekę. Jutro zaczynają się egzaminy gimnazjalne, natomiast od poniedziałku w szkołach podstawowych. Chcemy przekazać rodzicom, że te egzaminy się odbędą. Rozumiemy, że nauczyciele domagają się swoich postulatów i ich popieramy, jednak naszym obowiązkiem jest przeprowadzenie egzaminów w szkołach gimnazjalnych i podstawowych - mówił prezydent Włocławka

We Włocławku czynne są wszystkie przedszkola publiczne dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki na czas strajku i wcześniej opiekunowie zgłosili taką potrzebę. W każdym przedszkolu są dwie lub jedna grupa. Opiekę zapewnia dyrektor i nauczyciele nie uczestniczący w strajku. Wszystkie bieżące informacje dotyczące opieki nad dziećmi w danym przedszkolu rodzice mogą uzyskać od dyrektora przedszkola, na stronie placówki i fb. 

Ponadto w przypadku dzieci do lat 8 rodzice bądź opiekunowie prawni mają możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego na zasadach określonych przez ZUS. Zasady zawarte są w linku (TUTAJ).

W szkołach opiekę nad dziećmi zapewniają dyrektorzy i nauczyciele nie uczestniczący w strajku. Dzieci będą miały zagwarantowane zajęcia w grupach.


5 komentarzy

gość-83511

A gdzie konstytucyjne prawo dzieci i młodzieży do spokojnej bezstresowej nauki ? Nauczyciel jest urzędnikiem państwowym i z tego wynikają określone obowiązki .Dlaczego moje (nasze )dzieci i wnuki mają ponosić konsekwencje rozgrywek partyjnych nierobów ?

3 3
ID:80895

gość-67787

Zlikwidować państwowe szkoły. Przekształcić je w spółki tak jak przychodnie a potem wprowadzić bon oświatowy tak by pieniądze szły za dzieckiem. Wtedy pojawi się konkurencja szkół między sobą, jakość szkolnictwa wzrośnie, dobrzy nauczyciele dostaną więcej, same plusy.

1 1
ID:80900

gość-77407

nierobów nie interesują ani egzaminy, ani dzieci. Oni chcą zarabiać po 4 tysiące za 20 godzin pracy w tygodniu. pognałbym was do roboty moment, albo popędził na bezrobocie. banda nierobów

2 1
ID:80901

gość-96185

A jakie podwyżki dla nauczycieli proponowała koalicja PO ZSL ? Chyba żadne ?

1 1
ID:80904

gość-12953

Nauczyciele uradzili, że będą domagać się podwyżek. Jednocześnie towarzysz Kaczyński, na konwencji partii PiS, obiecuje dopłaty po 500zł do każdej krowy i 100zł do każdej świni.

Czy nie można rozwiązać tego problemu starym, socjalistycznym sposobem?

Zakwaterować każdemu nauczycielowi po dwie krowy! Lub po krowie i pięć świń? Skorzysta nauczyciel, bo ma dopłaty. Skorzysta krowa, bo znajdzie kochającą rodzinę. I skorzystają dzieci, bo będą miały świeże mleko!

Niech żyje socjalizm!

1 0
ID:80912


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..