Bilet regionalny we Włocławku

Od września podróżujący pomiędzy Toruniem a Włocławkiem będą mogli skorzystać z nowej, dogodnej oferty komunikacji publicznej - biletu regionalnego, obowiązującego w pociągach i komunikacji miejskiej. W poniedziałek uchwałę w tej sprawie przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Włocławka, wcześniej rozwiązanie to zaakceptowali toruńscy radni.

Od stycznia bilet aglomeracyjny z powodzeniem funkcjonuje pomiędzy Toruniem i Bydgoszczą. Dzięki porozumieniu samorządu województwa, miast prezydenckich oraz PKP Przewozy Regionalne zintegrowana komunikacja publiczna obejmie także trasę kolejową pomiędzy Toruniem i Włocławkiem.

Poszerzenie oferty o bilet regionalny jest korzystnym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że liczba podróżujących na trasie włocławsko - toruńskiej dorównuje liczbie podróżnych pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą. Infrastruktura na trasie do Włocławka jest nowoczesna i dobrze utrzymana. Prędkość kursującego na niej pociągu może sięgać nawet 120 kilometrów na godzinę, co pozwala znacznie skrócić czas przejazdu i jest dodatkowym argumentem na rzecz podróżowania koleją.

Marszałek Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski i wiceprezydent Włocławka Jacek Kuźniewicz sfinalizowali prace nad wprowadzeniem wspólnego, zintegrowanego biletu także w trzecim co do wielkości mieście naszego region na początku czerwca. W poniedziałek zgodę na przyjęcie takiego rozwiązania wyraziła Rada Miasta Włocławka, wcześniej, w ubiegłym tygodniu, uchwałę w tej sprawie podjęli włocławscy radni.

- Wprowadzenie regionalnego biletu na trasie włocławsko - toruńskiej jest kolejną wspólną inicjatywą integrującą nasz region. Liczymy, że nowa oferta spotka się z równie dużą aprobatą mieszkańców, jak bilet aglomeracyjny na trasie bydgosko - toruńskiej i ułatwi codzienne podróże do pracy, szkoły czy na uczelnie - komentuje marszałek Piotr Całbecki.

Zasady obowiązywania biletu regionalnego będą identyczne jak w przypadku biletu aglomeracyjnego. Kupując bilet we Włocławku na pociąg do Torunia, będzie można przez godzinę korzystać także z toruńskiej komunikacji miejskiej. Podobnie pasażer, który przyjedzie do Włocławka z Torunia, dzięki biletowi regionalnemu, będzie mógł przez godzinę jeździć środkami komunikacji miejskiej we Włocławku.

Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego i obsługujący tę trasę przewoźnik, PKP Przewozy Regionalne, rozpoczną teraz prace nad optymalizacją rozkładu jazdy na trasie Toruń - Włocławek i Włocławek - Toruń. Wkrótce wszystkie pociągi tej relacji będą jeździły przez dworzec Toruń Wschodni.
Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
2 komentarze

k14

Ten bilet można kupić tylko w TOruniu i Włocławku? A jak sie jedzie do Włocka przez Toruń np ze Szczecina to ten bilet działa?

1 1
ID:1687

aaaaa

Ile bedzie kosztował taki bilet?

1 1
ID:1696


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA