XV Sesja Rady Powiatu

W dniu 30 czerwca 2008 odbyło się posiedzenie XV Sesji Rady Powiatu we Włocławku.

Tematem obrad Sesji było między innymi wprowadzenie zmian do uchwały budżetowej. Ten właśnie temat wzbudził bardzo ożywioną dyskusję, albowiem dotyczył przeniesienia środków z działu „inwestycje” do działu „zakup pozostałych usług remontowych”, a konkretnie oznaczało to przeniesienie środków przeznaczonych na przebudowę drogi powiatowej w Szpetalu Górnym oraz przebudowę grobli na moście w miejscowości Nowy Młyn, do działu usług remontowych.

Inwestycje te miały być realizowane z udziałem środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego w pierwszym przypadku, oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w drugim. Zarządowi Powiatu zarzucono brak skutecznych działań w celu pozyskania środków co przełożyło się na konieczność dokonania zmian w uchwale.

Ożywiona dyskusja wywiązała się w punkcie „Pytania Radnych’. Radna Janina Mierzwicka poprosiła Starostę o wyjaśnienie zapisu zamieszczonego w protokole 62/08 z posiedzenia Zarządu w dniu 8 maja 2008r, dotyczącego ustalenia czynszu za najem budynku zajmowanego przez Wydział Geodezji. Starosta powiedział tam, że musi podpisać aneks do umowy w którym waloryzacja stawki czynszu odbywać się będzie na „zasadach cywilizowanych”. Radna stwierdziła, że taki aneks został opracowany przez poprzedni Zarząd i nie potrzeba już nic cywilizować. Starosta przeprosił za swoją pomyłkę twierdząc, że został wprowadzony w błąd przez pracowników urzędu. Radna Jadwiga Błaszkiewicz poprosiła o podanie przyczyn przeznaczania tak niskich środków dla gminy Fabianki. W 2008 roku gmina nie otrzymała dotacji z Powiatowego Funduszu Środowiska, nie zostały przyznane jej środki na prefabrykaty chodnikowe, nie będzie też przebudowy drogi w Szpetalu Górnym a z planowanych remontów wykreślono drogę Cyprianka- Wielgie. Marek Góreczny Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej i Ponad Podziałami zapytał o zasady przydziału prefabrykatów chodnikowych, gdyż w tym roku po raz pierwszy nie zrobiono tego zgodnie z uchwalonym w poprzedniej kadencji algorytmem.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak oświadczenie Radnego Zdzisława Krzyżanowskiego (Wspólnota Samorządowa), w którym w bardzo ostrych słowach krytykował posła Marka Wojtkowskiego za złożone w Starostwie zapytania dotyczące przesłuchań pracowników Starostwa Powiatowego przez Policję oraz braku kwalifikacji osób zatrudnionych na stanowiskach naczelników. Radny Zdzisław Krzyżanowski obwinił Marka Górecznego o przekazywanie informacji o powiecie Panu Posłowi. Radny Góreczny odpowiedział, że nie ma sobie nic do zarzucenia i nie rozumie zarzutów kierowanych pod swoim adresem, a pan poseł ma prawo zadawać pytania jeśli otrzymuje sygnały od społeczeństwa, które sugerują pewne niepokojące fakty. Radna Jadwiga Błaszkiewicz powiedziała, że dziwi ją bardzo wzburzenie radnych koalicji gdyż nie ma nic dziwnego w tym, że poseł zadaje pytania. Wykonuje on zadania wynikające z uzyskanego mandatu i ma prawo pytać a pytany powinien na nie odpowiedzieć. To wzburzenie koalicji może nasuwać przypuszczenia, że rzeczywiście Zarząd może mieć coś do ukrycia.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA