Bilans długiego weekendu na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci podczas pięciu dni działań na drogach dokonali prawie tysiąc kontroli pojazdów, odnotowali trzy wypadki drogowe i trzydzieści trzy kolizje. Mundurowi zatrzymali, także czterech nietrzeźwych kierowców.


Wielu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących w czasie kilku dni wzmożonego ruchu. Podczas tych działań odnotowano trzy wypadki drogowe, w wyniku których jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne.

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek około godziny 10:00 przy ulicy Łanowej we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący motocyklem honda nie dostosował prędkości do warunków ruchu i po stracie panowania nad pojazdem uderzył w zaparkowany pojazd marki peugeot. W wyniku uderzenia kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolejne dwa wypadki odnotowano w piątek na terenie powiatu włocławskiego. O pierwszym wypadku mundurowi zostali powiadomieni około godziny 13:00. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło w Chodczu doszło do zderzenia rowerzysty z pojazdem. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 73-letni rowerzysta jadąc niezgodnie z przepisami przy lewej krawędzi jezdni nagle wykonał manewr skrętu w prawo uderzając w pojazd marki Nissan jadący w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia rowerzysta został zabrany z obrażeniami do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierującego nissanem, badanie wykazało, że był on trzeźwy. Natomiast od rowerzysty pobrano krew do badań.

Trzy godziny później policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na drodze między Brześciem Kujawskim a Humlinem. Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący oplem jadąc od strony Brześcia Kujawskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń po kilkunastu godzinach zmarł. Włocławscy policjanci w sprawie wypadków drogowych prowadzą postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią okoliczności zdarzeń.

Podczas długiego weekendu mundurowi przeprowadzili 968 kontroli pojazdów. W 247 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatem. W większości przypadków „grzeszkami” kierowców okazała się nadmierna prędkość oraz brak stosowania pasów bezpieczeństwa. Na włocławskich ulicach odnotowano również 33 kolizje drogowe.

Niestety mimo wielu apeli nie zabrakło nieodpowiedzialnych osób zasiadających za kółkiem na „podwójnym gazie”. Mundurowi udaremnili jazdę czterem nietrzeźwym kierowcom. Wszystkim zatrzymanym z promilami we krwi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


1 komentarz

gość-57785

ci co mandatu nie dostali pewnie yanosika mieli i tylko dlatego

0 0
ID:81386


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..