Dyrektor poinformował radnych o działaniach szpitala

Wczoraj, podczas przedwakacyjnej XI sesja Rady Miasta dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Marek Bruzdowicz poinformował radnych o sytuacji i działaniach włocławskiej lecznicy. 


Dyrektor Marek Bruzdowicz, podczas XI sesji Rady Miasta przedstawił sytuację i działania włocławskiego szpitala. Radni pytali między innymi o zawieszenie oddziału chirurgii dziecięcej. Przypomnijmy, że od pierwszego kwietnia na pół roku została zawieszona działalność oddziału chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu. Przyczyną takiego działania jest brak specjalistów.

Na tę chwile we włocławskim szpitalu działa oddział chirurgii jednodniowej na który trafiają dzieci wymagające prostych zabiegów, przypadki wymagające specjalistycznej pomocy i dłuższej hospitalizacji opiekę otrzymują dopiero w Toruniu, Płocku, Bydgoszczy lub Łodzi. Dyrektor włocławskiej lecznicy powiedział, że zawieszenie tego oddziału traktuje jako osobistą porażkę.

Od ponad dwóch lat funkcjonowanie chirurgii dziecięcej było bardzo zagrożone, kilka lat temu dwukrotnie ten oddział był zamykany z teko samego powodu – brak lekarzy. Niestety to samo wydarzyło się w marcu, po wielu próbach i poszukiwaniach nie udało się pozyskać nowych lekarzy. Oddział więc został zawieszony, jednak gdyby udało się pozyskać nową kadrę, wówczas zgłaszamy to do wojewody i szpital wznawia działanie oddziału. Do dnia dzisiejszego jednak nic się nie zmieniło w tym zakresie, są podejmowane działania, ogłoszono ponownie konkurs na pozyskanie lekarzy - powiedział dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku

Prezydent Marek Wojtkowski podkreślał, że zaangażowanie i jakość merytoryczna pracowników włocławskiego szpitala jest na bardzo wysokim poziomie i niektóre opinie dotyczące lecznicy są krzywdzące. Włodarz zaapelował, także do radnych, aby wpierali dyrekcję oraz marszałka, który przeznacza środki finansowe na rzecz szpitala.

Jestem przekonany, że w niedługim czasie szpital we Włocławsku znacząco podniesie jakość usług, aczkolwiek jeśli chodzi o kwestię zaangażowania i jakości merytorycznej pracowników nie co dyskutować. Oczywiście zdarzają się błędy, ale błędów nie popełnia ten, co nic nie robi, wiele więc takich opinii jest myślę krzywdzących, dlatego zaapelowałem do wszystkich radnych żebyśmy wspierali dyrekcję szpitala i przede wszystkim, też marszałka województwa, który desygnuje na potrzeby szpitala bardzo duże środki finansowe - powiedział prezydent Włocławka

Marek Bruzdowicz poinformował, że włocławski szpital podobnie jak inne lecznice w Polsce boryka się z problemami kadrowymi i finansowymi. Dyrektor podkreślił, że przez cztery lata zarządzania udało się dokonać kilku pozytywnych zmian, takich jak przyłączenie szpitala do ciepłowni Zazamcze, remont budynków, czy doposażenie szpitalnych oddziałów w odpowiedni sprzęt medyczny.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..