Partie znikną z sejmu? Będzie oddolna lista kandydatów

W nadchodzących wyborach być może po raz pierwszy wyborcy będą mieli wreszcie szansę wybrać swoich przedstawicieli do sejmu. Ta inicjatywa ma przywrócić Polakom bierne prawo wyborcze umożliwiając samodzielne kandydowanie bez partii.


Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła ostatnio to, na co od dawna zwracają uwagę niektórzy publicyści - że wybory w Polsce są właściwie niekonstytucyjne, ponieważ kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości samodzielnego kandydowania do sejmu - tym samym odbierając obywatelom możliwość realizacji biernego prawa wyborczego zapisanego w Konstytucji. Efekt? W praktyce - to partie polityczne - a nie wyborcy - decydują o tym kto zostanie posłem na Sejm! (ponieważ to partie polityczne - a nie wyborcy - układają listy wyborcze, decydując o tym kto może - a kto nie - kandydować do Sejmu w wyborach powszechnych) I to partie polityczne - a nie wyborcy - mają w Sejmie swoich przedstawicieli.

Czy to nie jest aby źródłem większości - jeśli nie wszystkich - patologii w polityce? Tego wszystkiego co słusznie nazywamy “partyjniactwem”, “partiokracją” czy “upartyjnieniem życia publicznego”? Źródłem marnowania publicznych pieniędzy - bo przecież każda partia musi się wyżywić. Źródłem podziałów w społeczeństwie - bo przecież system partyjny polega na dzieleniu ludzi na “grupy społeczne” i “elektoraty.” I co gorsza - żywi się podburzaniem tych “elektoratów” przeciwko sobie.

Wyborcy mogą się zorganizować aby wystawić w wyborach swoich przedstawicieli, czyli kandydatów wybranych przez nas, samodzielnych i niezależnych - tworząc w ten sposób jeden, wspólny, społeczny komitet wyborczy wyborców. A następnie w dniu wyborów, umówmy się ,że będziemy wybierać pomiędzy samodzielnymi kandydatami naszego społecznego komitetu wyborczego - a nie pomiędzy partiami!

I tym właśnie jest inicjatywa powołania na wybory wspólnego KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW “JEDNA POLSKA - RUCH ODDOLNY” - inicjatywa społeczna, która przywraca Polakom bierne prawo wyborcze - a więc umożliwia samodzielne, niezależne od partii kandydowanie do Sejmu. Po to aby to wyborcy mogli wreszcie wybrać swoich posłów, reprezentujących społeczeństwo - a nie byli skazani tylko na wybór “mniejszego zła” pomiędzy kandydatami reprezentującymi partie polityczne.

W tym celu przygotowywany jest oddolny Komitet Wyborczy Wyborców, którego pełnomocnik musi respektować wyniki prawyborów w okręgach wyborczych w aspekcie składu i kolejności kandydatów na listach wyborczych - i który zostanie zarejestrowany jak tylko ogłoszone zostaną wybory parlamentarne. Wszyscy wyborcy mogą włączyć się w organizację tego wspólnego, społecznego i oddolnego przedsięwzięcia dołączając do okręgowych grup kontaktowych 1Polska w mediach społecznościowych - szczegóły na stronie kontaktowej: www.1Polska.pl/kontakt.

Źródło: KWW "1Polska - Ruch oddolny"
33 komentarze

gość-81998

w końcu można by pognać te partie, które poza skłócaniem społeczeństwa i przeżeraniem naszych pieniędzy nic nie robią. Nie wspomnę ile rocznie subwencji dostają z naszej kasy te darmozjady. Niech będzie jak w usa - niech się sami finansują. Dlaczego my mamy im fundować te pięcioletnią zabawę? Dosyć dziadostwa

36 1
ID:81653

gość-76176

Obiema rękoma podpisuję się pod poprzednim komentarzem!!!!!

26 0
ID:81657

gość-33464

Przedwyborcze mydlenie wyborcom oczu !!! Już widać stada politycznych kameleonów i ,,zawieszonych ''farbowanych lisów w ,,bezpartyjnych maskach'' udających dobroczyńców . A jaki polityk się w USA ,,samfinansuje '' ?

8 6
ID:81658

gość-48981

mamy system de facto dwupartyjny na co pracują główne partie. Zniesienie partyjniactwa, to większa operacja:
- zniesienie progu wyborczego,
- zniesienie metody d'Hondta,
- duże okręgi wyborcze,
- możliwość jednoosobowej listy.
To dopiero spowoduje, że będzie możliwe wystartowanie grupy społecznej lub pojedynczej osoby.

9 1
ID:81659

gość-95767

@~gość-33464: nie wiesz? to poczytaj. partie w usa muszą mieć sponsorów, sami sobie organizują kasę, bo nie dostają jej z budżetu. poczytaj, może się czegoś mądrego nauczysz. Bo próbujesz błysnąć widzę na siłę

5 2
ID:81660

gość-60921

@~gość-95767: Zdefiniuj obiektywnie pojęcie ,,sponsor partyjny '' i zlokalizuj je w polskim partyjnym szambie .

2 1
ID:81661

gość-95767

@~gość-60921: no już bo Ty chcesz, bo ja nie mam co robić. pfff, co za koleś...

1 1
ID:81662

gość-98834

do gość-95767,
to właśnie finansowanie z budżetu powoduje, że dążymy do systemu. Po drugie, to nie postawię złotówki przeciw milionowi, że u nas nie ma sponsoringi i to szerokiego, typu wpłaty niekoniecznie oficjalne na partie.

1 0
ID:81667

gość-95767

@~gość-98834: a niech sobie będzie, co mnie to obchodzi? niech tylko przestaną brać grube miliony na partie. Z jakiej racji rok w rok lecą w te dziure bez dna nasze miliony? niech sobie właśnie szukają sponsorów, a naszą kasę zostawią w spokoju. reszta mnie nie obchodzi. Niech przestaną przeżerać publiczne pieniądze, żadnych subwencji, zadneych pieniędzy na biura poselskie, żadnych kilometrówek itp. Chcą się bawić w politykę? Ok, ale nie za nasze pieniądze.

11 0
ID:81668

gość-42049

A co jeśli sie do tej listy podepną „lewaki”?
Czy będzie jakiś filtr?

2 3
ID:81669

gość-67044

Dziękujemy redakcji za pokazanie w naszym regionie że jest rozwiązanie - my nie biadolimy a działamy - chcecie zmian to zapraszamy na grupę i szukamy wśród siebie uczciwych reprezentantów

7 0
ID:81670

gość-91998

popieram

3 0
ID:81671

gość-91998

link do 1polska.pl nie dziala

0 2
ID:81672

gość-34050

Jak pokazał protest policjantów my mrówki społeczne pracujący na ośmiorniczki partyjne mamy siłę z którą każdy musi się liczyć. Musimy się tylko zjednoczyć i wspierać nasze działania, nasze czyli działania oddolne takie właśnie jak 1Polska.pl Kibicuję z całych sił i wspieram jak mogę, mówiąc o tym udostępniając publicznie posty 1Polska.pl robiąc plakaty i ulotki.

7 0
ID:81673

gość-60099

A co z wyborami samorządowymi? Dlaczego nie ma jednomandatowych okręgów?

2 0
ID:81679

gość-77637

@~gość-95767: w takim razie nie pisz głupot bo polityk bez pieniędzy sPOnsorów nie istnieje ....,, zatrzynmany Marcin M i były wiceministre ochrony środowiska '' w tle spartolona inwestycja wodociagów w Kielcach -poczytaj .To ten sam który ,,wyremontował'' hale i basen we Włocławku .

1 2
ID:81680

gość-44292

Podana strona internetowa : www.1Polska.pl/kontakt. jest niedostępna. Jakiś błąd czy blokada?

2 0
ID:81684

gość-66840

Co to zmieni, oni już wiedzą kto wygra

2 2
ID:81690

gość-57428

złodzieje nie pozwolą sie oderwć od koryta, cała ordynacja jest ustawiona pod złodziejstwo, bandy złodziej (zwane partiami) nie dadzą się ruszyć, a subwencje milionowe z naszych podatków nadal będą płynąć szerokim strumieniem do tej bandy darmozjadów. Okradanie włąsnego kraju pod przykrywką politykowania - no bo pokażcie mi państwo jakiegoś polityka, któremu się źle żyje. Nic nie umiesz? Nie chce ci się pracować? Nie masz przyszłości? Wstąp do parti! Będziesz miał lepiej niż 90% społeczęństwa!

7 0
ID:81693

gość-57428

@~gość-77637: czy ty widzisz co Ty piszesz? To przeczytaj jeszcze raz, albo wróć do podstawówki. Nie mam nic przeciwko sponsoringowi. Za to nie życzę sobie żeby ani 1 złotówka publiczna poszła na tych darmozjadów. Tak trudno zrozumieć? No to wróćić do podstawówki i nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Nie interesują mnie sponsorzy ci powtarzam, ba, chciałbym, żeby byli sami sponsorzy, żeby te polityczne złodzieje zostawili nasze pieniądze. A ty do szkoły, pani ci powie co jak należy czytać i rozumieć.

4 0
ID:81694

gość-13074

@~gość-81998: Sami się nie sfinansują, Będą ich finansowac mafiozi, niemcy, ruscy i żydzi czyli, Ci co mają chrapkę na bidną i głupią POlskę

2 3
ID:81697

gość-57044

@~gość-13074: biorąc pod uwagę, że i tak to się dzieję, więc niech chociaż złodziejstwo nieudaczne zostawi publiczne pieniądze. niech ich sponsorują mafiozi co mnie to? Nic to nie zmieni, dzisiejsi lobbyści robią dokładnie to samo.

4 1
ID:81698

gość-28675

Już 40 lat wstecz poruszałem problem partyjniactwa , niestety nie był to czas na takie rozważania .

2 0
ID:81699

gość-96275

@~gość-48981: Od czegoś trzeba zacząć. Nie od razu Kraków zbudowano.

2 0
ID:81700

gość-96275

@~gość-42049: Ta inicjatywa pochodzi od Konrada Daniela, który jest przeciwnikiem lewactwa. Wokół tego projektu tworzy się środowisko nielewackie. I takiemu lewackiemu przebierańcowi, gdyby udało się prześlizgnąć, będzie o wiele trudniej robić karierę w polityce niż dotychczas. Czyż nie jest to optymistyczna alternatywa w stosunku do obecnej sytuacji?

3 0
ID:81701

gość-96275

@~gość-57428: Po co się denerwować? Budujmy jedność bez awantur. Szkoła należy do systemu i może nauczyć go myślenia jedynie systemowego. 1Polska, to realna szansa. Konrad Daniel już dawno otworzył mi oczy, ale zrobił to inteligentnie i łagodnie. Bierzmy z niego przykład. Pozdrawiam

4 0
ID:81702

gość-96275

@~gość-57428: Taka prawda. Partie polityczne, to twór międzynarodowych cwaniaczków. Partyjniacy poparcie wyborców otrzymują jedynie za obietnice. Nie za dokonania. Pobierają od narodu pieniądze za nicnierobienie. No, czasem muszą nacisnąć przycisk, podnieść rękę. Dyscyplina partyjna obowiązuje. Za pieniądze narodu partyjniacy tworzą narzędzia kontroli, rozbudowują biurokrację, opłacają urzędników, by za ich pomocą wyciągać jeszcze więcej pieniędzy od narodu. Tworzą system prawny, który zapewnia im byt i uniemożliwia udział w ich zdobyczach osobom spoza układu. Produkują odpowiednią propagandę, by naród wiedział co i jak ma myśleć. Porażki rządów ogłaszają jako sukcesy. Dają poczucie wolności, demokracji, wygłaszają mowy bogoojczyźniane, a za kolejne kredyty w zachodnich bankach, kupują wskaźniki wzrostu PKB. Oczywiście, długi spłaci naród w kolejnych pokoleniach. Żeby naród nie myślał za wiele, wystarczy rozrywka w telewizorze, piwo na stole, dzieciom edukacja i smarfony. Za pomocą mediów kontrolują nastojami społecznymi w taki sposób, by podzielony naród walczył w każdych kolejnych wyborach o głosy swoich oprawców. Cała szopka opłacana przez naród. Czyż to nie genialne?

3 0
ID:81703

Krzysztof Węgrzyn 1Polska

Już od pięciu lat, trwa inicjatywa 1Polska, która wspierana była przez Stowarzyszenie Zjednoczeni.Net, jest to Ruch Oddolny, dla których liczy się dobro każdego Obywatela, bo to On stanowi Naród, któremu Konstytucja daje prawa do rządzenia krajem. Każdy z Nas uważa, że 30 lat rządów partyjnych działało na szkodę Naszego kraju, dlatego należy to zmienić.

5 0
ID:81706

gość-36945

ludzie płaczecie- psioczycie na polityków, wyzywacie od złodziei i ... lecicie na nich głosować bo tak każą sondaże. Od dobrych kilku nastu lat wybieracie te same partie i tych samych polityków. Oni zmieniają tylko partię w zamian za dobre miejsce na liście. PO- PIS juz dawno sie nie sprawdzili i jako ludzie i jako politycy a wyborca pazerny na darmowe dodatki jak za komuny leci na nich głosować.

4 0
ID:81707

Ważniak

Wszystko wygląda fajnie na smerfowym pergaminie. Pytanie czy znajdą się smerfy by odważnie wyjść z cienia i utracić prywatność kosztem dobra smerfnej krainy!

1 0
ID:81735

gość-54273

Powinno za tym iść wprowadzenie do Konstytucji RP nowego pojęcia
"ZBRODNIA PRAWNA,PARLAMENTARNA,URZĘDNICZA I MEDYCZNA NA NARODZIE POLSKIM PO 1945 ROKU"
Ścigana bez przedawnień i jakiejkolwiek ochrony immunitetami czy innymi przywilejami z jednoczesnym obowiązkiem dla pokrzywdzonych i Rodzin ich działaniami zwrotu z własnego majątku wszelkich zadośćuczyneiń i odszkodowań realizowanych w realnej wysokości przez Skarb Państwa a sprawcy i współsprawcy stawali by się dłużnikami Skarbu Panstwa dzięki temu unikniemy "przewlekania w postępowaniach

0 0
ID:81777

gość-83573

@~gość-44292: nie działa odnośnik, musisz wpisac ręcznie www.1Polska.pl bez słowa kontakt

1 0
ID:81779

gość-42112

przede wszystkim powinna być wprowadzona możliwość głosowania przez internet, z szyfrowaniem i odpowiednią autoryzacją!! 21 wiek a system wyborczy przedpotopowy!

1 1
ID:81785


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..