Bezpłatne kursy językowe dla mieszkańców województwa

W październiku rozpoczęły się kolejne zajęcia w ramach marszałkowskich szkoleń językowych. Do udziału w bezpłatnych kursach z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego zarząd województwa zaprasza sześć tysięcy osób.


Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad cztery tysiące osób. Od października na zajęcia zapisało się kolejnych 161 uczestników. Szkolenia prowadzone są obecnie w 158 grupach. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje języka angielskiego.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup: osób z wykształceniem maksymalnie średnim, osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia) lub osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia). Z udziału wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

Serdecznie zapraszam dorosłych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do uczestnictwa w szkoleniach językowych w zakresie języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Jestem przekonany, że warto uczyć się przez całe życie. Dzięki temu dajemy sobie szanse na rozwój naszej kariery, podniesienie kwalifikacji i możliwość zmiany zatrudnienia - mówi marszałek województwa Piotr Całbecki - Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału

Od października kursy językowe odbywają się w: Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Szubinie i Nakle nad Notecią. We Włocławku odbywają się one w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Brodnicy, Sępólnie Krajeńskim, Grudziądzu, Kowalu, Skępem i Świeciu. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli dziewięć osób.

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Informacje i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: zapisy@projektmowiszmasz.pl, tel. 507 927 366.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..