Dziesięciu kierowców straciło prawo jazdy za prędkość

Policjanci codziennie walczą o poprawę naszego bezpieczeństwa w wielu aspektach. Kontrolują osoby objęte kwarantanną, zwracają uwagę na stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń związanych z pozostaniem w domu, ale także eliminują z dróg kierowców którzy poprzez rażące łamanie przepisów stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.


Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze z włocławskiej drogówki, w tym z grupy SPEED, zatrzymali prawo jazdy aż dziesięciu kierowcom. Każdy z nich wykazał się wyjątkowym brakiem wyobraźni jadąc z prędkością o ponad 50 km/h większą w obszarze zabudowanym.

We wtorek mundurowi z grupy SPEED namierzyli na terenie miasta kilku kierowców, którzy poruszali się znacznie szybciej, niż obowiązujące limity. Po godzinie 17:00 policjanci zatrzymali do kontroli 56-latka, który na alei Kazimierza Wielkiego jechał toyotą aż o 60 km/h za szybko. Kilkanaście minut później na ul. Chopina „wpadł” kierujący audi 29-latek. Policyjne mierniki wskazały u niego o 72 km/h za dużo. Z nadmierną prędkością przemieszczał się, także siedzący za kierownicą volkswagena 19-latek, którego pomiar wskazał przekroczenie dozwolonego limitu na ul. Okrzei o 51 km/h. Prawo jazdy stracili również siedzący za kółkiem renault i peugeota, którzy wieczorem przejeżdżali przez  Szpetal Górny. Pierwszy z nich, 57-latek rozpędził się aż do 124 km/h, natomiast drugi, 50-latek do 111 km/h.

Nieodpowiedzialnych kierowców  nie brakowało również wczoraj. W miejscowości Kaliska 27-latek przemieszczający się fiatem, jechał o 56 km/h za szybko. Podobną prędkością poruszali się, też kierowcy zatrzymani do kontroli w  Szpetalu Górnym. Prawo jazdy stracili tam jadący zbyt szybko w obszarze zabudowanym: 19-latek kierujący volkswagenem (o 57 km/h więcej), 50-latek jadący renault (o 58 km/h więcej) i 30-letni kierowca hyundaia  (o 58 km/h więcej). Niechlubną rekordzistką okazała się 45-latka, która gnała mazdą przez obszar zabudowany aż o 76 km/h za szybko.

Każdy z kierowców ukarany został wysokim mandatem i stracił prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie stwarzał zagrożenia na drogach dla siebie i innych. Policjanci apelują niezmiennie o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Przestrzeganie przepisów uchroni nas od skutków niebezpiecznych zachowań. Jeśli potrafimy dostosować się do respektowania ograniczeń wynikających z epidemii to pomyślmy, także o bezpieczeństwie podczas przemieszczania się po drogach.
2 komentarze

gość-62249

mają teraz nowe zabawki i muszą na nie zarobić SPECE

1 1
ID:82708

gość-19679

nie lękajcie się wirus nas pogodzi

1 0
ID:82710


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..