MPWiK rusza z kolejną inwestycją. Umowa podpisana

Rusza kolejna inwestycja dotycząca sieci wodociągowej pn. „Modernizacja i wymiana sieci wodociągowych z przyłączami w aglomeracji m. Włocławek (ul. Świętego Antoniego, Bojańczyka, Kilińskiego, Jesionowa, Chopina/Warszawska, Orla i Reymonta.


Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku, podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Modernizacja i wymiana sieci wodociągowych z przyłączami w aglomeracji m. Włocławek (ul. Świętego Antoniego, Bojańczyka, Kilińskiego, Jesionowa, Chopina/Warszawska, Orla i Reymonta)”, które realizowane będzie w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wykonawcą zadania zostało Konsorcjum firm: „Kenez” Sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku (Lider) oraz Kotas, Rauhut Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Inwestycyjne „Eko-Tech” Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu (Partner). Wartość zadania wynosi około 3,4 mln zł netto, a zakończenie jego realizacji planowane jest na listopad 2021r.

Przedmiotem zawartej umowy jest wykonanie robót budowlano-montażowych obejmujących modernizację, wymianę i przebudowę sieci wodociągowych z przyłączami, połączeniami i przepięciami w ul. Świętego Antoniego, Bojańczyka, Kilińskiego, Jesionowa, Chopina/Warszawska, Orla i Reymonta. Łączna długość przewodów wodociągowych przewidzianych do modernizacji wynosi około 5,6 km wraz z przebudową i wymianą armatury i węzłów wodociągowych.

Rozpoczęcie realizacji robót planowane jest od ul. Kilińskiego, co powinno nastąpić nie później niż na przełomie czerwca i lipca br., po uzyskaniu wszelkich wymaganych pozwoleń, w tym m.in. po zatwierdzeniu Projektu Organizacji Ruchu oraz uzyskaniu decyzji zezwalających na zajęcie pasa drogowego. Następnie Wykonawca przejdzie na kolejne ulice, z planowanym, na przełomie III i IV kwartału 2021 r., zakończeniem realizacji całego zakresu rzeczowego zadania. Ze względu na gęstość zabudowy i duże natężenie ruchu w obrębie ww. ulic, większość prac modernizacyjnych zostanie zrealizowana metodami bezwykopowymi, w tym w szczególności metodą crackingu oraz przecisku sterowanego. Ponadto z uwagi na konieczność wymiany armatury, węzłów wodociągowych, połączeń oraz przyłączy niezbędne będzie wykonywanie wykopów montażowych.

W wyniku realizacji zadania nastąpi poprawa stanu technicznego sieci wodociągowej oraz zwiększeniu ulegnie poziom bezawaryjności infrastruktury ww. ulicach, co przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacji oraz zoptymalizowania parametrów pracy i funkcjonalności systemu wodociągowego. Poprawi się również dostępność dla mieszkańców ulic do wysokiej jakości wody pitnej. Zrealizowanie przedsięwzięcia oraz kolejnych zadań przyczyni się do osiągnięcia głównego celu realizacji Projektu POIiŚ jakim jest poprawa jakości systemu wodno-kanalizacyjnego w aglomeracji Włocławek, w tym do osiągnięcia europejskich standardów w zakresie wyposażenia Włocławka w zmodernizowany system wodociągowy.Źródło: MPWiK
1 komentarz

gość-89865

Niedawno tam układano nawierzchnię za grube miliony ...

0 0
ID:82969


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA