Od 25 maja miasto uruchamia żłobki i przedszkola

Zgodnie z decyzją rządu od 6 maja jest możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków. Ostateczna decyzja w kwestii otwarcia danej placówki należy jednak do organu założycielskiego. We Włocławku przedszkola i żłobki zostaną otwarte 25 maja.


Wczoraj, podczas relacji na żywo prezydent Włocławka poinformował, że zwrócił się do sanepidu oraz wojewody o wykonanie testów na koronawirusa wśród pracowników oświaty. Taką decyzję wcześniej podjęły, także władze Łodzi, aby przed otwarciem placówek zbadać na obecność Covid-19 pracowników przedszkoli i żłobków. Dzisiaj włodarz przekazał, że pracownicy oświaty nie przejdą testów na koronawirusa, żłobki i przedszkola zostaną uruchomione 25 maja.

Chciałbym potwierdzić, że żłobki i przedszkola we Włocławku od 25 maja będą już czynne. My ze swojej strony staraliśmy się zapewnić wszelkie warunki bezpieczeństwa, aby zarówno pracownicy placówek jak i dzieci były bezpieczne - mówił prezydent Włocławka
 
Jak podkreślił włodarz, testy przesiewowe są mało wiarygodne, dlatego też prezydent zwrócił się z prośbą do sanepidu o monitoring placówek pod kątem zabezpieczenia przed zarażeniem Covid19.

Zastanawialiśmy się, czy nie wykonać testów przesiewowych tak jak w Łodzi. Takich testów jednak nie będziemy prowadzić. Zgodnie z opinią wojewody, są one bardzo mało wiarygodne. Miarodajne są tylko testy genetyczne. Powinien jednak zająć się tym rząd. To nie leży w gestii samorządu miasta - dodał Marek Wojtkowski

Relacja dostępna (TUTAJ)

Przypominamy, że na mocy rozporządzenia Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Nadal będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem. Co ważne, jeżeli np. żłobek zostanie otwarty, ale nie będzie mógł zapewnić opieki wszystkim dzieciom, rodzicom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Prawo do zasiłku będą mieli również ci rodzice, którzy mimo otwarcia placówki nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka.

We włocławskich szkołach od 25 maja będą się odbywać konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów. Od 1 czerwca w konsultacja będą mogli brać udział wszyscy uczniowie. Nauczyciele nadal są zobowiązani do prowadzenia zajęć on-line.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..