W dobie Covid-19 miasto zabezpiecza pasażerów MPK

W związku z epidemią koronawirusa Włocławek jako jeden z pierwszych samorządów w kraju zdecydował o zamontowaniu w miejskich autobusach automatycznych dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. Od marca regularnie dezynfekowane są przystanki MPK, przedsiębiorstwo zadbało, również o ozonowanie autobusów.


Nowe Rozporządzenie Rady Ministrów zwiększa liczbę pasażerów, którzy jednocześnie mogą przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej. To element trzeciego, przedostatniego etapu znoszenia ograniczeń związanych z epidemią. Od początku epidemii Covid-19 ratusz prowadzi cykliczną dezynfekcję przystanków oraz ozonowanie autobusów. W miejskich autobusach zostały, także zamontowane automatyczne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Dzisiaj włodarze miasta, podczas briefingu prasowego opowiedzieli w jaki sposób miasto zabezpiecza pasażerów MPK przed koronawirusem.

W każdym autobusie MPK zostały zamontowane dyspensery, które pozwalają pasażerom odkazić dłonie. Wiemy, że w związku z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń w autobusach może jeździć już więcej osób, ale cały czas musimy zachować odpowiednie warunki bezpieczeństwa - mówił prezydent Marek Wojtkowski

Brak gotówki w portfelu, lub biletu już nie będzie przeszkodą do tego, by skorzystać z komunikacji miejskiej. W autobusach MPK jesienią pojawi się Open Payment System, dzięki któremu za bilet zapłacimy zbliżeniowo. System płatności kartą daje wiele korzyści, to przede wszystkim łatwe i wygodne wnoszenie opłat za przejazd oraz możliwość przejazdu komunikacją miejską bez znajomości taryf. Open Payment System będzie niezależny od tradycyjnej sieci sprzedaży i dostępny 24h na dobę.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz Urząd Miasta stawia sobie za cel promowanie transportu publicznego. Ostatnie miesiące temu nie sprzyjały, ale chcemy z tego kryzysu wyjść wzmocnieni. Jak pierwsi z samorządów w Polsce montujemy w autobusach dyspensery, mając na uwadze poczucie bezpieczeństwa pasażerów. Z Covid-19 na pewno wygramy,a dyspensery zostaną na stałe ze względów higienicznych - poinformował zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki

W tym roku tabor MPK zasiliły cztery nowe w pełni klimatyzowane autobusy. Miasto przygotowuje się, także do nowych wdrożeń, które są wynikiem przeprowadzonego audytu na. 

Dyspensery to jeden z elementów jakie wdrażamy, jesienią pojawi się także Open Payment System, dzięki któremu za bilet pasażerowie zapłacą karta zbliżeniowo. Przygotowujemy się, także do wdrożeń, które są wynikiem audytu i badań marketingowych prowadzonych wśród pasażerów MPK, tak aby ta siatka rozkładów jazdy była jak najlepiej dostosowana do potrzeb mieszkańców. Będziemy więc zwiększać liczbę autobusów na wskazanych liniach, tak aby co 15 lub 30 minut, te autobusy z przystanków odjeżdżały - dodał zastępca prezydenta Włocławka

Warto przypomnieć, że autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w dalszym ciągu można zajmować tylko połowę miejsc siedzących, obowiązuje również nakaz zasłaniania ust i nosa.
1 komentarz

gość-38606

Jeżdżę często autobusem i jeszcze w żadnym nie spotkałam się z dozownikami żeby odkazić sobie dłonie.

2 1
ID:83000


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..