MPWiK ma nowy specjalistyczny samochód

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku w zakończyło realizację zadania „Dostawa systemu do telewizyjnej inspekcji sieci kanalizacyjnej”, które realizowane było w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


Przedmiotem dostawy był system do telewizyjnej inspekcji sieci kanalizacyjnej, w którego skład wchodzi fabrycznie nowy kompletny zestaw do inspekcji TV (z samojezdną kamerą przemysłową, wózkiem jezdnym, głowicą, windą kablową, jednostką sterująco-archiwizującą) zamontowany w nowym samochodzie typu furgon wraz z zabudową wnętrza pojazdu - części operatorskiej oraz sprzętowej oraz przeszkolenie pracowników Spółki w zakresie pełnej obsługi systemu inspekcyjnego. Dostawcą pojazdu inspekcyjnego była firma „Retel Anna Świdroń” z siedzibą w  Koszalinie. Wartość dostarczonego systemu inspekcyjnego wyniosła 495 tys. zł netto.

Zakupiony pojazd inspekcyjny stanowi istotny element systemu inspekcji telewizyjnej umożliwiający prawidłowe zarządzanie siecią kanalizacyjną na terenie  Włocławka. Z wykorzystaniem zakupionego systemu przeprowadzane będą kontrole i oceny stanu technicznego kanałów sanitarnych, co umożliwi typowanie kanałów do modernizacji, remontów, napraw oraz doboru odpowiedniej technologii ich modernizacji. Większość czynności naprawczych, jeśli nie wszystkie, wymaga bowiem współpracy tego typu urządzeń inspekcyjnych. System inspekcji telewizyjnej umożliwi zatem zlokalizowanie miejsca uszkodzenia, pokaże rodzaj zatoru, zapewni pomiar spadków wraz z pomiarem rzędnych kolektora, średnicy i owalizacji przewodu oraz stanu połączeń. Służyć będzie również do inspekcji nowo wybudowanych kanałów, zarówno w celu weryfikacji prawidłowości wykonania zgodnie z dokumentacją projektową oraz w okresie eksploatacji w celu identyfikacji przyczyn występowania ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu infrastruktury kanalizacyjnej.

Nowy system umożliwia również generowanie raportów z inspekcji wraz ze zdjęciami i filmami zawierającymi wszystkie niezbędne informacje, łącznie ze szczegółową dokumentacją zdjęciową uszkodzeń (digitalizacja obrazu) oraz wykresami profilu wysokościowego badanego kanału. Wykorzystanie zakupionego urządzenia do optycznego sprawdzenia stanu technicznego kanałów pozwoli zatem na precyzyjne zlokalizowanie uszkodzeń, rejestrację i archiwizację danych.

System do telewizyjnej inspekcji sieci kanalizacyjnej przyczyni się do utrzymania odpowiedniego stanu technicznego i poprawnego funkcjonowania infrastruktury kanalizacyjnej na terenie aglomeracji Włocławek, w tym do osiągnięcia europejskich standardów w zakresie wyposażenia w nowoczesne urządzenia inspekcyjne służące zapewnieniu właściwej eksploatacji i prawidłowemu zarządzania infrastrukturą kanalizacyjną.


Źródło: MPWiK
3 komentarze

wrosta

Jakość wody jest do kitu -- wodociągowcy

1 0
ID:83092

gość-42819

W porównaniu do Torunia czy Bydgoszczy woda we Włocławku ma super jakość , alergicy wiedzą coś na ten temat

0 0
ID:83093

gość-45470

@~gość-42819: Super jakość ? A ta rdza i żelazo-mangan z sieci miejskiej która niszczy baterie i zawory w mieszkaniach odbiorców to też oznaka jakości ?

1 0
ID:83094


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..