Dofinansowanie szkoleń pracowników i przedsiębiorców

Przeprowadzono nabór wniosków adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki Regionalnemu Funduszowi Szkoleniowemu przedsiębiorcy otrzymają nawet pięć tysięcy złotych na podniesienie kwalifikacji pracownika.


Do rozdysponowania w ramach całego projektu jest 20 milionów złotych, a nabory wniosków są prowadzone w kwartalnych rundach konkursowych. W naborze, który przeprowadzono 15 czerwca, w puli wsparcia dla firm było 1,8 miliona złotych. Już w pierwszej dobie złożono wnioski na całą kwotę.

Ze względu na epidemię Covid-19 w warunkach naboru wprowadzono zmiany, dzięki którym z dofinansowania mogło skorzystać większe grono przedsiębiorców. Zdjęte zostały ograniczenia w stosunku do grupy docelowej. Wsparcie adresowane było nadal do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, ale mogło ono zostać udzielone na usługi rozwojowe dla pracowników bez względu na poziom ich wykształcenia czy wiek. Dzięki temu ze wsparcia skorzystają również osoby z wykształceniem wyższym, między innymi lekarze czy ratownicy medyczni.
Z uwagi na trudną sytuacją gospodarczą, w której znaleźli się przedsiębiorcy w związku z koronawirusem, zdecydowaliśmy o zniesieniu ograniczeń dotyczących wieku i wykształcenia pracowników. Dzięki temu ze szkoleń będzie mógł skorzystać również biały personel – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dofinansowanie, w wysokości od 50 do 80 procent poniesionych kosztów, można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. System funkcjonuje w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami wybierali to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług. Dotacja zależna jest od wielkości firmy i wynosi maksymalnie 10 tysięcy dla mikroprzedsiębiorstwa, 20 tysięcy dla małego przedsiębiorstwa i 30 tysięcy złotych dla średniego przedsiębiorstwa.

Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA