Ratusz zaprasza mieszkańców do dzielenia się pomysłami

Włocławek walczy o 10 milionów euro na działania rozwojowe dla miasta. Prace nad projektem pod nazwą Włocławek - miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam, ratusz rozpoczął w maju 2019 roku wkroczyły w kolejną fazę. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do konsultacji społecznych.


Ratusz zaprasza włocławian do dzielenia się pomysłami, służą temu specjalne "Karty Pomysłu" dostępne (TUTAJ). Osoba wypełniająca Kartę proszona jest między innymi o określenie problemu, celu, sposobu i obszaru realizacji czy źródła finansowania. Ważne jest również, kto skorzysta z danego przedsięwzięcia czyli kto będzie beneficjentem projektu. W Karcie Pomysłu chodzi o pomysły włocławian na rozwiązanie zdiagnozowanych kluczowych problemów naszego miasta.

Urząd Miasta zachęca do skorzystania z tabeli do Karty Pomysłu oraz z instrukcji wypełniania Karty. W tabeli opisane są problemy, a także do czego zmierza miasto i co chce osiągnąć. Z instrukcji dowiemy się m.in., że tytuł projektu, który zgłasza włocławski ratusz, powinien krótko i zwięźle identyfikować to przedsięwzięcie, tzn. określać jego zakres oraz miejsce realizacji. Dalej należy określić między innymi po co, jak i dla kogo projekt będzie realizowany, kto będzie jego beneficjentem. To tylko niektóre z wytycznych instrukcji.

Po wypełnieniu, Kartę Pomysłu należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] lub wrzucić do urny na korespondencję znajdującej się w holu Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 w terminie do dnia 10.07.2020 r.

Karta Pomysłu jest częścią projektu: „Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” – realizowanego w ramach programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014–2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014–2021.


2 komentarze

gość-80597

Włocławek to miasto paczworkowych ścieżek rowerowych stan chodników opłakany np: Os. Zazamcze ul. Promienna, wiaty PKP przy tej ulicy ochyda okna łobuzeria naprawia. Panie Kukucki budujecie przejście pod torami na tejże ulicy warto spacerkiem i gospodarskim okiem spenetrować infrastrukturę drogową również na ul. Wienieckiej nie lepiej ul. Wyszyńskiego znów paczworki.

1 0
ID:83159

gość-24444

Karty pomysla ? A gdzie przedwyborcze pomysły o których zapewniano wyborców ? Przecież zapewniali wyborców że ,,wiedzą czego im potrzeba ''! A teraz za darmochę oczekują ,,pomysła'' ...toż to komedia ,,Kiepskich '' !

0 0
ID:83165


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA