Policjanci zlikwidowali pokaźne plantacje marihuany

Dwie plantacje dozorowane przez fotopułapki i ponad 580 g suszu marihuany zabezpieczyli policjanci w gm. Dobrzyń nad Wisłą. Narkotyki miały czarnorynkową wartość ok 600 tys. złotych. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, podejrzewanych o uprawę konopi. Jednego ze sprawców sąd aresztował na trzy miesiące.


Funkcjonariusze z dobrzyńskiego posterunku i kryminalni z Lipna doprowadzili do zlikwidowania dwóch pokaźnych plantacji konopi indyjskich, na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. W drugiej połowie czerwca ukrócili nielegalny proceder zabezpieczając 114 sztuk roślin z plantacji w Płomianach i ponad 200 roślin z poletek w Kamienicy. Następnie funkcjonariusze zaczęli działania mające na celu zatrzymanie osób zamieszanych w nielegalną uprawę. W domu jednego z podejrzewanych odnaleźli sprzęt do uprawy roślin, susz marihuany, rośliny konopi i fotopułapki, które miały strzec uprawy przed nieproszonymi gośćmi.

Do sprawy najpierw zatrzymano podejrzanego 25-letniego mieszkańca gminy Dobrzyń nad Wisłą. Kolejne osoby (24 i 35-latka) policjanci zatrzymali dwa dni później, dwóch 23-latków wpadło pod koniec lipca. Wszystkie zatrzymane osoby są mieszkańcami Dobrzynia nad Wisłą.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 359 roślin i ponad 580 g suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, jak szacują kryminalni, wynosi ok 600 tys. złotych. Pierwszego z zatrzymanych sąd objął już trzymiesięcznym aresztem. Policjanci nadal ustalają, kto jeszcze mógł być zamieszany w ten nielegalny proceder. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


4 komentarze

LALA 20


Te łby, powinni zostać poddani prawu irańskiemu - wyrok - wiadomy .

0 0
ID:83342

gość-83997

co to jest gm?

0 0
ID:83346

gość-82541

@~LALA 20: A ten ,,łeb'' o nazwisku Palikot też ? On przecież publicznie zachęcał polską młodzież do picia i do ćpania w ramach hasła ,,róbta co chceta'' autorstwa synka SB-cji ...

0 0
ID:83347

gość-83997

@~gość-82541: nikt nikogo do niczego nie zachęcał, to był jeden z punktów programu, dzięki któremu ten facet wjechał do sejmu
rozejrzyj się zaślepiony mały człowieczku wyjrzyj dalej niż twoja miejscowość - zobacz, że cały świat depenalizuje posiadanie, bo:
po 1 nikt nie powinien obywatelowi grzebać w kieszeni (jego kieszenie jego sprawa), po 2nikt nie powinien nikogo karać za posiadanie rośliny, która jest o wiele mniej szkodliwa od alkoholu sprzedawanego legalnie i papierosó, któe zabijają 400 tysięcy osób rocznie no i po 3 - to jest zioło, które pomaga na wiele schorzeń, w w normalnych rozwiniętych krajach jest sprzedawane w aptekach, bo naprawdę potrafi pomóc o wiele lepiej niż chemiczne związki od big pharmy. No ale co ja będę tłumaczył komuś o tak wąskich horyzontach i tak ciasnym umyśle. No ale wtedy polska policja nie będzie miała co robić i się czym chwalić i dojdzie do potężnych zwolnień. A do tego nie dopuści włądza, któa potrzebuje ogromnego aparatu represji w dzisiejszych czasach.

2 0
ID:83348


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..