Co zrobić, aby uzyskać Kartę Seniora i Dużej Rodziny?

Ratusz informuje, że procedura otrzymania Ogólnopolskiej Karty Seniora – edycja Włocławek oraz Karty Dużej Rodziny, nie uległa zmianie.


W celu otrzymania Ogólnopolskiej Karty Seniora – edycja Włocławek, należy pobrać formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu „ogólnopolska karta seniora”, który wyłożony jest na stojaku przy głównym wejściu do budynku Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, obok urny podawczej. 

Druk można pobrać również ze strony internetowej: (TUTAJ) Wypełniony formularz w kopercie zaadresowanej na Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, wrzucamy do wystawionej Urzędzie urny podawczej lub wysyłamy pocztą na adres: Urząd Miasta Włocławek Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek. Na formularzu zgłoszeniowym należy podać swój numer telefonu który posłuży do kontaktu w sprawie ustalenia terminu (dnia i godziny) odbioru karty.

Kartę seniora może uzyskać mieszkaniec Włocławka, który ukończył 60 rok życia. Karta wydawana jest po okazaniu dokumentu poświadczającego tożsamość. Informacje na temat Ogólnopolskiej Karty Seniora – edycja Włocławek można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławek, tel. 54 414 43 87, 54 414 4966, 54 414 49 05.

Analogiczna procedura dotyczy uzyskania Karty Dużej Rodziny. Wniosek o Przyznanie Karty Dużej Rodziny lub Wydanie Duplikatu Karty Dużej Rodziny” wraz z niezbędnymi załącznikami wyłożony jest na stojaku przy głównym wejściu do budynku Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, obok urny podawczej. Druk oraz niezbędne załączniki można pobrać również ze strony internetowej:(TUTAJ)

Wypełniony wniosek w kopercie zaadresowanej na Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, wrzucamy do wystawionej Urzędzie Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13 urny podawczej lub wysyłamy pocztą na adres: Urząd Miasta Włocławek Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek. Również w tym przypadku należy podać swój numer telefonu  w „Danych kontaktowych” (strona druga wniosku), który posłuży do kontaktu z wnioskodawcą w sprawie weryfikacji danych wpisanych we wniosku i ustalenia terminu (dnia i godziny) ich zatwierdzenia poprzez złożenie podpisu przez wnioskodawcę.

„CZĘŚĆ II - Członkowie rodziny wielodzietnej (str. 3 i 4) powinna być wypełniona dla każdego członka rodziny, również wnioskodawcy. Rodziny składające wniosek po raz pierwszy lub osoby przedłużające ważność karty mogą występować o karty w formie: tradycyjnej i elektronicznej bez dodatkowych opłat. „Oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej” – wypełnić należy w przypadku osób (dzieci), które ukończyły 18 rok życia i nadal się uczą. Kartę Dużej Rodziny może uzyskać osoba, która posiada co najmniej 3 dzieci w wieku 0 – 18 roku życia lub do 25 roku życia pod warunkiem, że nadal się uczy lub w przeszłości wychowała co najmniej 3 dzieci i zamieszkuje na terenie miasta Włocławek.

Karta Dużej Rodziny - wersja elektroniczna będzie do pobrania na podstawie informacji przekazanych na adres e-mail wnioskodawcy i sms-y przesłane na wskazane we wniosku nr telefonów. Wersja tradycyjna (plastikowe karty) będzie wysyłana do wnioskodawcy pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Informacje na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławek, tel. 54 414 43 87, 54 414 49 11.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA