Wkrótce nowe inwestycje drogowe w powiecie włocławskim

fot. Mikołaj Kuras

Niedługo ruszają dwie nowe inwestycje drogowe, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powiatu włocławskiego – remont drogi wojewódzkiej pomiędzy miejscowościami Chotel i Błenna oraz budowa ścieżki rowerowej w Chodczu.


W dzisiejszej uroczystości, której przewodniczył marszałek Piotr Całbecki, uczestniczyli wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski, starosta włocławski Roman Gołębiowski, burmistrz Izbicy Kujawskiej Marek Dorabiała, przewodniczący Rady Miasta w Izbicy Kujawskiej Marek Ignacy Śledziński, członek zarządu Rady Powiatu we Włocławku Grzegorz Śledziński oraz wykonawcy inwestycji.

Remont odcinka pomiędzy Chotelem i Błenną to długo wyczekiwana inwestycja na liczącej 58 kilometrów drodze wojewódzkiej nr 269. To ważna trasa komunikująca południową część powiatu włocławskiego z węzłem na autostradzie A1. Równocześnie przygotowujemy się do budowy ścieżki rowerowej w Chodczu, która umożliwi uczniom bezpieczny dojazd do szkoły - mówił marszałek Piotr Całbecki.

W powiecie włocławskim trwa obecnie gruntowna przebudowa 19-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Prowadzone jest również postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lubrańca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 270 łączącej Brześć Kujawski z Izbicą Kujawską.

Nowa inwestycja ruszy wkrótce na drodze nr 269, która przebiega przez gminy Kowal, Choceń, Chodecz i Izbicę Kujawską. Wyremontowany zostanie 5,5-kilometrowy odcinek pomiędzy Chotelem i Błenną. Jezdnia zyska nową nawierzchnię wzmocnioną geosiatką. Pobocza zostaną poszerzone i utwardzone. Droga zyska trwałe oznakowanie z termoplastu. Wyremontowany odcinek zostanie objęty pięcioletnią gwarancją. Wartość inwestycji to 2 miliony złotych. Zadanie w całości finansowane jest z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. 

Jesienią rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej w Chodczu. Powstanie po zachodniej stronie ulicy Waryńskiego, na odcinku pomiędzy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i stacją kontroli pojazdów. Ciąg pieszo-rowerowy będzie miał długość 1 kilometra. W ramach inwestycji planowana jest także budowa zatoki dla autobusów i odwodnienia jezdni. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych. Zadanie w 65 procentach finansowane jest ze środków unijnych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę stanowią środki własne budżetu województwa.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA