Prowadził uszkodzone auto pod wpływem narkotyków

Policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli opla, który miał widoczne uszkodzenia. Jak się okazało, był to początek większych problemów 37-letniego kierowy. Nie dość, że prowadził mając ponad promil alkoholu, to jeszcze tester wykazał zażywanie amfetaminy. Dalsza kontrola ujawniła w jego pojeździe biały proszek o wadze prawie 5g.


Kumulacja popełnionych przestępstw i wykroczeń drogowych przez kierowcę opla rozpoczęła się wczoraj około godziny 9:00 w miejscowości Unisławice gmina Kowal, kiedy to policjanci z grupy SPEED zauważyli poruszającego się opla z widocznymi uszkodzeniami przodu auta. Zatrzymany do kontroli pojazd nie miał przedniego zderzaka i tablicy rejestracyjnej. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Po badaniu trzeźwości okazało się, że 37-latek jechał mając ponad promil alkoholu, natomiast jego dziwne zachowanie wyszło na testerze narkotykowym, który wykazał u mężczyzny amfetaminę. To był dopiero początek sprawy, dalsze czynności pozwoliły ujawnić mundurowym w pojeździe zwitek papieru, w którym znajdował się biały proszek. Badanie zawartości wykazało, że jest to prawie 5g amfetaminy.

Mundurowi wykonując czynności w miejscu kontroli opla otrzymali od dyżurnego informację o ujawnionych przy drzewie w pobliżu Jeziora Wikaryjskiego elementach odpowiadających pojazdowi, wśród których był zderzak i tablica rejestracyjna. Włocławianin zapytany o brak tych elementów przyznał się, że dzień wcześnie  jadąc poza drogą publiczną stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo oddalając się uszkodzonym autem do domu. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. 

Jednak to nie było jego ostatnie wykroczenie drogowe, jakie ujawnili mundurowi. Kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, poruszał się niesprawnym techniczne autem, a także nie posiadał wymaganego wyposażenia pojazdu. Po wykonanych czynnościach 37-latek trafił do policyjnego aresztu. Kiedy tylko wytrzeźwieje będzie musiał się wytłumaczyć śledczym z popełnionych przestępstw związanych z jazdą pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków psychoaktywnych, a także z posiadania amfetaminy. Za wszystkie te grzeszki może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
2 komentarze

gość-60896

Ale przecież Palikot reklamował narkotyki że ,, w małych ilościach działają pozytywnie na zdrowie człowieka '' .Jak widać niektórzy go posłuchali i na zdrowie im nie wyszło .

1 1
ID:83527

gość-42453

biore i biorą a co do tego

1 1
ID:83528


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA