Czterech pijanych kierowców, sześć zabranych praw jazdy

W weekend na drogach naszego powiatu odnotowano jeden wypadek drogowy, a 30 innych zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Policjanci złapali czterech nietrzeźwych kierowców i zabrali sześć praw jazdy za zbyt szybką jazdę.


Do wypadku doszło w sobotę około godziny 18 na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Kierująca mercedesem, jadąc w stronę Lipna, zatrzymała się przed oznakowanym przejazdem dla rowerzystów celem przepuszczenia osób stojących z rowerami. Kiedy dwóch mężczyzn prowadzących rowery znalazło się na przejeździe, lewym pasem drogi poruszał się motocykl. 38-letni kierujący jednośladem zaczął gwałtownie hamować, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i przewrócenie go na jezdnię. Na szczęście przemieszczający się motocykl uderzył tylko w koło jednego z rowerów. W wyniku upadku na jezdnię motocyklista trafił do szpitala z obrażeniami ciała nie zagrażającymi jego życiu. W sprawie zdarzenia prowadzone jest przez policjantów dochodzenie, które wyjaśni dokładne przyczyny wypadku.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W czterech przypadkach ujawnili pijanych kierujących, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Trzy kontrole trzeźwości wykazały u kierowców ponad dwa promile alkoholu, natomiast w czwartym przypadku urządzenie pokazało ponad 0,7 promila. Za jazdę w stanie nietrzeźwości wszystkim zatrzymanym może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Natomiast w sześciu przypadkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących wykazała, że jechali ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Do największego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym doszło na drodze K-62 w miejscowości Skoki Duże. Policjanci przy pomocy urządzenia pomiarowego zmierzyli w piątek po godzinie 15 prędkość audi.  Urządzenie wykazało, że 63-letni kierujący jechał 126 km/h, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”.

Każdy kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami.        
3 komentarze

gość-87693

mandat przede wszystkim powinna dostać kierująca mercedesem, która jadąc drogą z pierwszeństwem spowodowała zagrożenie ustępując pierwszeństwa rowerzystom, którzy stali przed znakami "ustąp pierwszeńśtwa". Nie rozumiem, dlaczego ludzie ustępują tam pierwszeńśtwa mając pierwszeństwo? Przecież to jest normalne skrzyżowanie oznakowane znakami drogowymi z każdej strony, a rowerzysta ma takie same prawa i obowiązki na drodze jak kierowca auta. Jakoś nie widzę, żeby na skrzyżowaniach auto mające pierwszeństwo puszczało auta stojące na podporządkowanej. To jest chore. To nie jest przejazd rowerowy - tam są znaki, to normalne skrzyżowanie.

2 0
ID:83573

gość-15605

Każdy kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami, ba zpomnielista dodac te PINCET

1 0
ID:83585

gość-19214

Policjanci powinny w sposób ciągły kontrolować szybkość rajdowców na Lipnowskiej

0 0
ID:83586


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..