22 września autobusem MPK możesz pojechać za darmo

Włocławek po raz czwarty weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. 22 września po okazaniu dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu, mieszkańcy będą mogli podróżować komunikacją miejską bezpłatnie.


Włocławek po raz czwarty dołączył do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kampania została zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku i odbywa się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, czy korzystania z komunikacji miejskiej.

Włocławek już po raz czwarty weźmie udział w kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, podczas którego chcemy promować alternatywne środki podróżowania, takie jak komunikacja miejska, czy rowery. Włocławek może poszczycić się ponad 300 tysiącami przejechanych kilometrów na Włowerach. Na bieżąco staramy się uzupełniać infrastrukturę o stojaki na rowery i stwarzać mieszkańcom warunki do korzystania z nich. W mieście pojawia się coraz więcej dróg rowerowych, powstanie też wiata dla jednośladów w pobliżu bloków i ogrodów działkowych – mówił prezydent Włocławka Matek Wojtkowski


W najbliższy piątek o godzinie 19:00 Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” zaprasza na seans w plenerze, podczas którego będzie można obejrzeć jeden kultowych filmów "Speed. Niebezpieczna prędkość". Przed projekcją odbędzie się pogadanka na temat mobilności miejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 

We wtorek 22 września pasażerowie MPK posiadający przy sobie dowód rejestracyjny swojego auta, podróżują za darmo. W ramach promocji na zielonym przystanku przy ulicy Kaliskiej w godzinach popołudniowych, oczekującym pasażerom będą rozdawane miejskie gadżety (torby ekologiczne, bidony na wodę czy słoiczki miodu z pasieki WŁONEY). Wystartowała, także II edycja konkursu plastycznego na przyszkolny znak drogowy. Adresatami konkursu są uczniowie włocławskich szkół podstawowych klas I - VI, których zadaniem jest zaprojektowanie znaku drogowego, który mógłby stanąć przy ich szkole.

Przypominamy, że Włocławek walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Druga edycja ogólnopolskiej zabawy wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. O zaszczytny tytuł powalczą 43 miasta. Więcej (TUTAJ).


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA