Kolejne kamienice w Śródmieściu odzyskają dawny blask

rewitalizacja.wloclawek.eu

W części włocławskiego Śródmieścia objętej obszarem rewitalizacji trwają remonty nieruchomości należących do Gminy Miasto Włocławek. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).


W ramach GPR zaplanowano modernizację i remont 19 nieruchomości gminnych zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji. Celem działania jest podniesienie standardu nieruchomości w obszarze rewitalizowanym. Jak poinformowała, podczas dzisiejszej konferencji zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska wybór nieruchomości został dokonany na podstawie analizy stanu technicznego poszczególnych obiektów. Są to budynki zarówno o charakterze mieszkalnym, jak i użytkowym. Kilka dni temu rozpoczął się remont kamienicy z końca XIX wieku przy ulicy Piekarskiej 6 

Zakres robót obejmuje wymianę wszystkich tynków i elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, remont balkonu i przejazdu na posesję, doprowadzenie centralnego ogrzewania do oficyny, remont kapitalny trzech lokali mieszkalnych wraz częściową wymianą lub wzmocnieniem stropów - mówił Stanisław Kruszka Kierownik Działu Eksploatacji Administracji Zasobów Komunalnych we Włocławku

W 2020 roku Urząd Miasta Włocławek przekazał Administracji Zasobów Komunalnych kwotę 1 025 000 zł, którą przeznaczono na wykonanie ekspertyzy budynku przy ul. Królewieckiej 20 oraz realizację robót remontowych w 4 nieruchomościach: wspomnianej wcześniej Piekarska 6 oraz przy Starym Rynku 5 (zakres robót: przebudowa budynku mieszkalnego w celu wykonania więźby dachowej, stropu i naprawy elewacji), ul. Brzeskiej 2 (zakres robót: przebudowa budynku mieszkalno-użytkowego w celu wykonania przebudowy pokrycia dachowego), ul. Wojska Polskiego 3 (zakres obejmuje dokończenie robót rozpoczętych w 2019 roku: termomodernizacja budynku mieszkalnego w celu wykonania wymiany stolarki okiennej, remontu elewacji i klatki schodowej). 

W ramach GPR, Gmina Miasto Włocławek przygotowuje się również do przebudowy i remontu nieruchomości Maślana 4/6. Niebawem zostanie opracowana dokumentacja niezbędna do realizacji tej inwestycji. W obszarze rewitalizacji prowadzone są również prace w nieruchomościach prywatnych, realizowane dzięki dotacjom z Urzędu Miasta Włocławek na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. W 2020 roku wsparcie, na łączną kwotę 1 437 889, 85 zł, uzyskali właściciele lub użytkownicy wieczyści 10 nieruchomości prywatnych.

Źródło: rewitalizacja.wloclawek.eu
1 komentarz

LALA 20


A na klatkach schodowych , i podwórkach tych kamienic - kupa ch ..ja , taka jest prawda .
P.S.
Nieboszczyka , trzeba umalować , aby ładnie wyglądał .

1 1
ID:83633


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA