List otwarty FMS do posła Zbonikowskiego

Wzywamy Pana Posła do natychmiastowych przeprosin mieszkańców Włocławka za manipulacje oraz celowe wprowadzanie ich w błąd.

Doskonale zdaje sobie Pan sprawę, że fakt przyznania Włocławkowi 9 milionów złotych na remont drogi krajowej nr 1 jest w takim samym stopniu zasługą Pana, jaki i 352 innych Posłów, którzy 15 grudnia 2006 roku głosowali za 177 poprawką do Ustawy Budżetowej na 2007 rok. Zapewnie zdaje sobie Pan również sprawę, że wszyscy Włocławscy parlamentarzyści głosowali tak samo. Ma Pan również świadomość, iż nie ma żadnego druku sejmowego, który potwierdził by Pana słowa, że w jakiś szczególny sposób przyczynił się Pan do zdobycia tych środków. Sugerowanie Włocławianom, że jest to Pana zasługa to zwykła manipulacja i nadużycie. Równie dobrze może Pan sobie przypisać zdobycie terenów inwestycyjnych na Marsie lub Księżycu!
Za celową próbę wprowadzenia w błąd mieszkańców naszego miasta można uznać także twierdzenie, że władze Włocławka za późno rozpoczęły wydatkowanie tej kwoty. Mamy nadzieję, że zdaje sobie Pan sprawę, iż środki z budżetu państwa na ten cel do Włocławka trafić mogły jedynie za pośrednictwem „Kontraktu Wojewódzkiego”, który podpisany został 5 lipca br. Dopiero później mogła zostać rozpoczęta procedura przetargowa, która wyłoniła wykonawcę tego zadania.
Być może formułując tego typu zarzut w stronę władz miasta nie znał Pan procedury przekazania tych środków. Być może nie wiedział Pan tego wszystkiego.
Podobnie zresztą, jak w swojej interpelacji z 26.06.2006 r, gdzie pyta Pan kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zamiar wyremontować włocławski odcinek jedynki, pomimo faktu, że od 1999 roku nie znajduje się on w zarządzie dyrekcji. Pomimo sprawowanej poważnej, odpowiedzialnej funkcji nie wiedział Pan, że GDDKiA remontu drogi krajowej nr 1 we Włocławku wykonać po prostu nie może!
W związku z powyższym nawołujemy Pana Posła do większego wysiłku intelektualnego, którego efektem będzie nie tylko polityczne, ale również merytoryczne przygotowanie do sprawowania mandatu Poselskiego i godnego reprezentowania wyborców. Uważamy, że czytanie popularnych ostatnio instrukcji biura prasowego Pana partii wpływa na Pana niekorzystnie. W dodatku myli Pan ich adresata.
Zwracamy się również do Pana Posła z prośbą o przedstawienie działań podjętych przez Pana w sprawie wpisania na indykatywną listę projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, projektu pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 1 w granicach administracyjnych miasta Włocławka”. Według stanu naszej wiedzy wykazał się Pan w tej sprawie wyjątkową biernością, nie spotykaną nigdzie, zwłaszcza wśród parlamentarzystów ugrupowania rządzącego. W tej sprawie nie zajął Pan nawet żadnego stanowiska. Niepokoi również fakt, że w wywiadach prasowych za priorytetowe inwestycje uważa Pan te zlokalizowane poza naszym miastem.
Włocławianie rok temu zdecydowanie odrzucili władzę (popieraną przez Pana), za którą się wstydzili, która ich manipulowała i wprowadzała w błąd, podobnie jak robi to Pan obecnie. Ma Pan szansę z tej sytuacji wyjść z twarzą, przepraszając za swe słowa mieszkańców naszego miasta. Włocławianie mają prawo od parlamentarzystów domagać się wiarygodnych, merytorycznych informacji a nie politycznego krytykanctwa.


Zarząd
Koła Lokalnego
Federacji Młodych Socjaldemokratów
We Włocławku
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA