Nowe biletomaty w autobusach - zapłacisz bezgotówkowo

Od dziś pasażerowie włocławskiej komunikacji miejskiej mogą swobodnie korzystać z innowacyjnych płatności za transport. Transakcja będzie możliwa bezgotówkowo w autobusie, a należność uregulujemy w zaledwie w pół sekundy. 


Pasażerowie zyskali wygodniejszy i szybszy sposób na uiszczenie opłaty za korzystanie ze środków komunikacji miejskiej – bez potrzeby posiadania papierowej wersji biletu przed wejściem do pojazdu czy konieczności stania w kolejce do punktów stacjonarnych w celu zakupu. Umożliwiło to wdrożenie rozwiązania od Mennicy Polskiej pod nazwą Open Payment system (OPS). Karta płatnicza posłuży pasażerom we Włocławku do opłacenia przejazdu już w trakcie podróży i jednocześnie będzie potwierdzeniem zakupu „biletu” w trakcie kontroli. W każdym z 65 pojazdów komunikacji miejskiej znalazł się jeden mobilny kasownik działający w formule „wybierz, zbliż i jedź”.

Usługa Open Payment System to kolejny krok w kierunku Włocławka jako Smart City. Innowacyjne usługi zbliżają nas do celu, który sobie wyznaczyliśmy, czyli miasta inteligentnego, proponującego rozwiązania nowoczesne, odpowiadające na potrzeby zmieniającego się świata – mówi dr Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka - Bezgotówkowa płatność to  ukłon w stronę pasażerów miejskiej komunikacji. Zależy nam na rozwijaniu tego środka transportu i promocji ekologicznego przemieszczania się po Włocławku. Nie tylko inwestujemy w tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, dostosowujemy rozkład do oczekiwań mieszkańców, od teraz również proponujemy rozwiązanie, które znacznie usprawnia podróż miejskim autobusem.

Zakup w mobilnych kasownikach Open Payment System jest intuicyjny, a sama akceptacja transakcji trwa pół sekundy. Uprawnienie do przejazdu otrzymujemy w dwóch prostych krokach – wybieramy bilet na ekranie inteligentnego terminala zlokalizowanego na pokładzie pojazdu, a następnie przykładamy do czytnika zbliżeniową kartę płatniczą lub smartphone obsługujący technologię HCE lub NFC. Ta sama karta (fizyczna lub podpięta do telefonu) będzie stanowić potwierdzenie, że opłaciliśmy przejazd.

Cieszy nas, że mieszkańcy Włocławka staną się beneficjentami korzyści wynikających z wdrożenia Open Payment System. Tego typu projekty realizujemy z sukcesami od kliku lat w miastach, dla których priorytetem jest dbałość o wygodę użytkowników komunikacji miejskiej oraz właściwą alokację środków budżetowych – mówi Jacek Sieński, Dyrektor Działu Handlowego Płatności Elektronicznych w Mennicy Polskiej – Warto zwrócić uwagę również na proekologiczny charakter innowacji, z uwagi na eliminację papierowego potwierdzenia uprawnienia do przejazdu – zastępuje go popularna zbliżeniowa karta płatnicza.

Podczas wnoszenia opłaty za kurs, dzięki zastosowaniu mechanizmu tzw. odroczonej autoryzacji, sprawdzana jest tylko ważność karty, którą realizowany jest zakup. Weryfikacja środków następuje dopiero po dokonaniu transakcji. Pierwsza płatność jest akceptowana domyślnie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dokonywania zakupu przy braku wystarczających środków na koncie realizacja kolejnego zakupu nie będzie już możliwa.

Każdy pasażer korzystający z udogodnienia od Mennicy Polskiej ma gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa transakcji, co wynika m.in. dostosowania do rygorystycznych wytycznych organizacji płatniczych VISA i Mastercard. Potwierdza to m.in. specjalistyczny certyfikat PCI DSS. Ma to znaczenie zarówno podczas zakupu, jak i kontroli biletów.
1 komentarz

gość-39407

Ale jest jeszcze prostsze rozwiązanie -bezpłatna komunikacja w zamian za płacone wysokie podatki . I cały ten kosztowny system byłby zbędny , jaka to oszczędność !

1 1
ID:83827


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA