Kujawsko-pomorska e-szkoła: plan lekcji na cały tydzień

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Czym zajmuje się słowotwórstwo? Jakie cechy posiada utwór liryczny? Co kryje się pod pojęciem inżynierii genetycznej? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową.


Poniedziałkowe spotkanie z naszą e-szkołą rozpoczniemy lekcją języka polskiego, podczas której na podstawie utworu Stefana Sawickiego „Sacrum w literaturze” uczniowie poznają kompozycję wypowiedzi argumentacyjnej. Humanistom polecamy także zajęcia ze słowotwórstwa. W planie lekcja wiedzy o społeczeństwie poświęcona czwartej władzy, czyli mediom. Miłośnikom historii proponujemy opowieść o przemianach społecznych i gospodarczych na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku.

O słowotwórstwie w języku angielskim uczniowie dowiedzą się we wtorek. Tego dnia zapraszamy także na zajęcia z historii poświęcone rozwojowi nowych ruchów politycznych. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia lekcji powtórkowej z matematyki. Uczniowie dowiedzą jak rozwiązywać zadania z geometrii w układzie współrzędnych, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym.

Środowe popołudnie rozpoczniemy lekcją języka polskiego. Humaniści poznają cechy utworów lirycznych oraz środki stylistyczne. Zapraszamy również na zajęcia fizyki. Będzie to spotkanie z równowagą bryły sztywnej. W planie także zajęcia z geografii, których tematem będą zjawiska endo- i egzogeniczne w litosferze, oraz lekcja biologii poświęcona technikom i narzędziom inżynierii genetycznej.

Podczas czwartkowego spotkania ksiądz Dawid Wasilewski mówić będzie o źródłach i rodzajach pokus. Polecamy także lekcję matematyki, której tematem będą wyrażenia algebraiczne oraz statystyka opisowa. Tego popołudnia zapraszamy na zajęcia z biologii  poświęcone cechom populacji i lekcję języka niemieckiego, która będzie okazją by poznać kulturę krajów niemieckiego obszaru językowego.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek odbędą się zajęcia z fizyki (temat: ruch i jego względność). W planie także lekcja chemii. Uczniowie będą mieli okazję przećwiczyć zapis wzorów sumarycznych i strukturalnych alkanów. Zainteresowanych językiem angielskim zapraszamy na zajęcia, podczas których poznają spójniki oraz dowiedzą się, jak mówić o uczuciach i emocjach.

Plan zajęć e-szkoły w bieżącym tygodniu dostępny jest tutaj (kliknij). Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów,
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA