Rozbudowa drogi łączącej Brześć Kujawski z Lubrańcem

fot. Mikołaj Kuras

Rozpoczyna się duża inwestycję drogowa w powiecie włocławskim. Wykonawca wybrany w przetargu podpisał umowę na gruntowną przebudowę drogi łączącej Brześć Kujawski z Lubrańcem. Trasa zostanie połączona z obwodnicą Lubrańca.


Droga zostanie rozbudowana w oparciu o wcześniej przygotowaną koncepcję. Zakłada ona modernizację i rozbudowę trasy o długości  6,66 km od Brześcia Kujawskiego do projektowanej obwodnicy Lubrańca. Na połączeniu z obwodnicą powstanie rondo. Droga zostanie wzmocniona do przenoszenia obciążeń rzędu 11,5 tony na oś. Oznacza to, że będzie bardziej odporna na powstawanie uszkodzeń i kolein. Wyposażona zostanie w nową nawierzchnię, pobocza, zatoki autobusowe i bariery. Zyska trwałe oznakowanie poziome i nowe znaki pionowe.

Będzie to kolejna zmodernizowana droga w tej części województwa, o której rozmawialiśmy z mieszkańcami - podkreśla marszałek Piotr Całbecki - Inwestycja niezwykle istotna, ponieważ łącząca się z obwodnicą Lubrańca, której budowę zleciliśmy w ubiegłym roku. Gruntownie zmodernizowane drogi w tej części regionu będą wzmacniały gospodarczy potencjał powiatu włocławskiego i poprawią bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych. Jeszcze w tym roku uruchomimy kolejne zadania drogowe w tej części województwa.

Za prace odpowiadać będzie firma „Onde”, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Łączna wartość umowy to blisko 21 mln zł. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje projekt i uzyska zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, tzw. ZRID. Zakończenie prac budowlanych planowane jest za dwa lata. Po odbiorach przebudowana droga będzie objęta 7-letnią gwarancją. Planowane są również dalsze etapy prac w kierunku granicy województwa.

Droga nr 270 łącząca Brześć Kujawski z Izbicą Kujawską w powiecie włocławskim stanowi również łącznik pomiędzy autostradami A1 i A2. Jest jedną z blisko 90 dróg, które podlegają samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Sieć dróg wojewódzkich ma długość ponad 1700 kilometrów. Najwięcej dróg wojewódzkich funkcjonuje  w powiatach toruńskim i włocławskim (w każdym znajduje się około 140 kilometrów tras wojewódzkich).
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA