Podsumowanie świątecznego weekendu na naszych drogach

W świąteczny weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 32 zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.


Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w piątek około godz. 18.30 na ul. Starodębskiej. Wówczas to uwagę mundurowych zwrócił nietypowy styl jazdy fiata, dlatego postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Za kierownicą siedział 25-latek, od którego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierowca jest nietrzeźwy, miał w organizmie promil alkoholu.

Tego samego dnia, przed godziną 21.00 mundurowi namierzyli kolejnego nietrzeźwego kierującego, tym razem w Choceniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 36-letniego kierowcy audi ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami, za co ukarany został mandatem karnym. Kolejny mandat policjanci nałożyli na kierowcę z powodu nieprawidłowego stanu technicznego pojazdu, skutkowało to również zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Niechlubnym rekordzistą w gronie zatrzymanych w weekend nietrzeźwych kierujących był 30-latek ze skody. W niedzielę przed godziną 2.00 w nocy policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę drogową po tym jak zauważyli nietypowy styl jazdy auta poruszającego się ulicą Okrzei. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, urządzenie wykazało, że 30-letni kierujący ma w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

Tego samego dnia około południa, policjanci patrolujący Śródmieście zostali powiadomieni przez świadków o tym, że kierujący oplem może być nietrzeźwy. Mundurowi zastali za kierownicą 69-latka, u którego badanie urządzeniem do sprawdzania trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierującego również przyczynili się świadkowie. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 18.00 na terenie gminy Kowal. Wówczas to osoby jadące autem zauważyły na drodze niebezpieczne manewry skody, która gwałtownie zmieniała pasy ruchu i wjeżdżała na pobocze. O swoich spostrzeżeniach powiadomili mundurowych, którzy następnie zatrzymali kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 62-letni kierowca skody miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Kierowcy, którzy zignorowali przepisy i zdecydowali się prowadzić auta po pijanemu, muszą teraz liczyć się z konsekwencjami prawnymi takiego nieodpowiedzialnego zachowania. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, utracili też prawa jazdy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA