Wypadek, 20 kolizji i trzynaście zabranych praw jazdy

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali wypadek drogowy i dwadzieścia kolizji. Złapane zostały dwie osoby, które kierowały swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu, a grupa SPEED zatrzymała prawa jazdy trzynastu kierowcom.


Do wypadku drogowego doszło w sobotę około godziny 18.00 na Alei Fryderyka Chopina we Włocławku. 50-letni kierowca citroena jadąc od strony centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce znajdującej się na przejeździe dla rowerów. W wyniku zdarzenia 35-letnia kierująca jednośladem została zabrana do szpitala. W sprawie wypadku prowadzone jest przez policjantów dochodzenie, które wyjaśni dokładne przyczyny.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W dwóch przypadkach w niedzielę złapali pijanych kierujących, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Pierwszym okazał się kierowca pojazdu renault, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów na Alei Kazimierza Wielkiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-latka ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Drugi nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany w miejscowości Guźlin dzięki reakcji świadka. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że kierowca opla może być pijany i jedzie z Brześcia Kujawskiego w stronę Guźlina. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli opisany pojazd zaparkowany przed jedną z posesji, a w nim osobę siedzącą za kierownicą. Po otworzeniu drzwi od pojazdu funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało u 35-latka ponad dwa promile.

Policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali na terenie Włocławka i Szpetala Górnego trzynaście praw jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących na drogach krajowych numer 62 i 91 oraz drodze wojewódzkiej 562 wykazała, że jechali oni ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ich  ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Do największego przekroczenia prędkości doszło na Alei Fryderyka Chopina we Włocławku, gdzie urządzenie pomiarowe wykazało, że 40-letni kierujący osobowym audi jechał o 106 km/h więcej niż obowiązująca go tam „pięćdziesiątka”.

Każdy kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami.
2 komentarze

gość-36527

nie ma to jak łapanka przed bramą zakładu pracy szukacie pieniędzy na siłę co widać speece

1 0
ID:84214

gość-28160

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik Kędzierski tel.664694990

0 0
ID:84217


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA